Brno-Betonovo

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Výstavba metra na sídliště Brno-Betonovo se nezdařila a tak se dnes dá sem cestovat pouze polorozpadlou šalinou (nápisu na obrázku vlevo si nevšímejte, ten není důležitý)
Překrásné panoráma sídliště je chloubou Brna

Brno-Betonovo je čtvrť Brna, nacházející se asi 1km od centra města a na západ od Brna-Žiguljovska. Je to jedno velké, šedé, monotónní sídliště, spojené šalinou s centrem města. Dále na západ od Betonova leží čtvrť Brno-Líheň

Významné je proto, že zde žije po Brně-Žiguljovsku procentuálně nejvíce Bašmaků a dále je tu dostatek vhodného zázemí pro to, aby mohl být realizován šílený a zvrácený plán na výstavbu parkoviště pro hypermarket Skala. Jeden čas zde bydlel i Azis Veliký, poté však zjistil, že zde žije příliš mnoho švábů a po setmění se tu začíná střílet, a tak odešel.

Od té doby se zde ve sklepích praktikuje i upalování na špičatých kůlech, při němž tečou potoky komunistické krve. Zda-li tomu je tak přímo na rozkaz Rosti Hedvíčka, Vesmírných lidí nebo dokonce celé jedné nejmenované společnosti není zatím jasné. Pravdu zná pouze Chuck Norris.

běžný vlakový provoz v Brně-Betonově.
Roztlačování šaliny české výroby typu K2 na trati do Brna-Betonova

Podrobnější údaje naleznete v článku Beton.

Historie[edit]

Kdysi dávno partu bláznů a pošuků napadlo postavit zase něco z betonu. A nenapadlo je nic lepšího než Betonov! Po krvavých bitkách vládu odevzdali Vesmírným lidem. Když Vesmírní lidé zjistili, že se jim situace vymyká z rukou, rozdělili Betonov na dvě části- Brno-Vineyards a Lesen. Vineyards se vymkly kontrole natolik, že je odřízli od šaliny a tak je izolovali od celého okolního světa. Jediný způsob je strávit dny chůzí pustinou, než narazíte na podobná gheta.

Roku 200? se nad lidmi v Betonově smilovala humanitárně vědecká organizace NETkrabice a za pomocí nejmodernějšího černého vedení z centra Brna (ulice Cejl) dovedla do Betonova vše od elektrické energie, vody, internetu až po telefon a televizi... Téhož roku začali do gheta jezdit vyřazené sovětské autobusy na šlapací pohon. Kromě náhodných cestujících je poháněn skupinou za práva žen (ta má totiž se šlapáním největších zkušeností).

Podle magistrátu města Brna dostane Betonov metro velmi brzy (v roce 2196). Všichni se těšíme.

Historické bitky

  • 1990 - Vesmírní lidé vs. Brno - Vesmírní lidé poraženi a stahují se do pozadí, v panelákově zavládla anarchie.
  • 1995 - Ozbrojený konflikt o lom na uran
  • 1996 - Velká paneláková mobilizace
  • 1999 - Bitva o hospodu v lesích proti Robinu Hůdovic
  • 2008 - Válka proti všem

Svítá na lepší zítřky[edit]

Zářivá budoucnost se pro tuto brněnskou čtvrť otevřela po strategickém rozhodnutí, že zde bude přistávat Raketoplán Necyklopedie


První moravstánská mešita
Brněnské čtvrti a pamětihodnosti
BetonovoBlekfíldCentralnojeHusoviceMaloměřiceMonte BúPisoárkyVineyardsŽiguljovskŽebrotín

AZ TowerPřehradaHlavní nádražíNáves SvobodyMetroLetištěHedvíčkova třídaNové nádražíOnderculus RomanusPetrovská mešitaPhallus BrunensisNoční linkyŘíční flotilaStarobrnoStart raketoplánuŠalinTubaU PavoukaVozovna PisárkyZOOZelný rynek