Mobilizace
Tento článek na téma "Mobilizace"
pojednává o opačném tématu než článek Demobilizace.
Mobilizace, norsky Møblering, po Goethovsku Möblierung, jazykem Shakespearovým Furnishing, je voblibená činnost zejména žen.
!!! Češťyna !!!
Tudlencten vocstavec nebo celej ártykl sou napcaný soudobou novobarokní poetickou češtinou, leč furt ještě předreformním pravopisem, což sitze nedělá dobrotu, nač však sere pes.
Navíc Franta Palackejch řiká že cajk.
Etymologie[editovat | editovat zdroj]
Ešivá to nejni na první pohled snad poznat, slovo je staročeský a je vodvozeno voclova Mobil. Do cizáckejch jazykůch se dostalo přez němčinu. Páč němčouři mluvej úpa jináč než normální lidi, tak voni si tam jebli ten svůj typickej umlaut, což je ta dabl tečka, co je nad tím O, který je druhý písmeno v tom slově, čili hned za tim prvním, což je teda jako M (velký em).
Německý potulní kejklíři, dráteníci, pasáčci koz a nájemný programátoři ho vodnesli normálně až na dálnej Sever, do Norwéžskýho království, kde pohrdli tutim všeobecně [zdroj netřeba, my jsme zdroj a máme pravdu] akceptovanym umlautem (jako hele, ruku na bachor, čepec, knihu i slez - nechtělo se nám, ale tak přecijen je těch Skopčáků víc než nás a koupili si Škodovku, což někerym lidem dává arbajt a tim, že naši lidi vydělávají ve Škoduli mergle, tak netyjou ze státního eráru a tak je nemusíme dotovat třeba almužnama u vlezu do metra na Cejlu a tak), a to "O" rovnou škrtli, páč stim kategoricky nesouhlasili, neznabozi.
V Norsku si toto slovo chvíli syslili jak bába fotku nebožtika Álojse v podlikačkách a pak jej s velkou slávou předhodili vobyvatelstvu země prsatejch blondýn. Švédi jsou faktyš děsňácky milej a vochotnej národ, kerej je úpa pro každou novotu a tak tomu začli říkat Inredning. Vo pár let pozdějc John Smith (čti Žonsmis), slavnej olympionik se zlatem ve střelbě dalekonosnými houslemi, tudle novinku seknul vzal sebou na brický vostrovy, jakože dom, kde se mu taky vysmáli, že je vymletej jak rygól a tatra tupejch bruslí a dojebali to už totálka, že by jeden fakt neřik, že je to český slovo, hele.
Každopádně se jedná vo Čechismus jak pole, no.
Význam slova[editovat | editovat zdroj]
Slovo má vobyčejně nějakej význam. Většinou teda, pokavač ho teda zrovna neřekne třeba Andrej Babiš, tuten zmatenej dvojministr nebo nějakej jinej hotentot. Todle slovo znamená vybavit kvarťák nábytkem a buhví proč, dost často se vo zařizování nábytkem mluví dycky, když má nastat ňáká světová taškařice nebo se má přidat v korporátě na tempu, páč se nic nestíhá, sou děsný fofry, šturmuje se, páč dedlajna je tu cobydup. Jeden by si až řek, že to třá lidi špatně pokapírovali a přectavujou si pod tím třá že šichni dostanou sofort novej mobil nebo tak něco, ale na to, milá děcka, na to nemáme ve státnim rozpočtu škváru, to si kupte za svý a tudíž to je vomyl, Vašnosti.
Historjé[editovat | editovat zdroj]
V histerii došlo k mobilizaci jako několikrát. Třá dyš si Máňa s Kadlem koupili novej byt na Střížkově za fakt hafo moc peněz, hypošku jak kolo votraktoru a jednu ledvinu a pak zjistili, že jako čupr, máme kvarťák, ale ciwe na čem budem sedět a tak. Tak to mobilizovali.
Haby nebyla mejlka, von teda v minulosti hodně mobilizoval aji Jeho c.k. Mocnářstvo, dej mu pambů věčnou slávu, lehký spočinutí a sladký sny, ale to bylo v době, kdy se jako chystala ta První světová válka a to se mobilizovalo, páč těsně předtim v květenci se ti takle z rána udělala kosa jak z nosa a lidi normálně roštípali všecken mébl a jeb s tim do krbu, páč jako chlast hřeje, ale stará furt pindá, že jako moc lejeme. Tak to pak jako cisařpán mobilizoval a to se to kácelo a vyráběl se nábytek, až třísky a prsty vod cirkuly lítaly vobloukem! Jojo, zlatý časy, to už by dneska nešlo, páč jak říznete do stromu, přiletí Bursík, Kateřina Žáková, nebo někdo vod zelenejch a tumáš, cajti ti daj klepeta, páč tadleta ekologie.
Další masivní, ale fakt masivní nábytkování se konalo, když měla přijít ta druhá světovka. To ti mobilizovali úpa šici - Rusáci, braťja, Angláni, Amíci a normálně Turek taky. Takže za pár let nebylo dřevo a muselo se zas počkat, až to naroste. Na mobilizaci za druhý světový se nejvíc napakovala IKEA a vydrželo jí to dopocavaď.