Karel Havlíček

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Merge-arrows.png Tento článek se tematicky překrývá s článkem Babiška.

To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit.

doc. Ing. Karel Havlíček, Ph.D., MBA
Biografické informace
Pohlaví muž
Diagnóza insomnie
Barva očí zarudlá
Vlasy stále ano
Narozen probuzen
Úmrtí ještě ne, ale určitě padne únavou
Rodina eee, nevím
Děti eeee, asi ANO
Národnost ee česká
Náboženství svědci postelovi
Sexuální orientace heeeterosexuální
Tituly docent, inženýr, doktor filosofie (vystudoval obor Dějiny a teorie spánku), Master of Business Administration
Přezdívka Nespavec, ranní ptáče, Karel Budíček
Povolání dvojministr
Split-arrows.png Tento článek nemá nic společného s článkem Karel Havlíček Borovský.

To je dobře, můžeš založit nejmíň další čtyři nepodobné a vzájemně je rozdělit.

Karel Havlíček je známým českým insomniakem, vicepremiérem a víceministrem druhé vlády Andreje "Bureš" Babiše. 21. srpna 2020 převzal na jeden den funkci předsedy vlády, údajně proto, že vstal dříve než Andrej Babiš, v kuloárech se ale říká že ani nešel spát, takže tak učinil neprávem. Dále se říká že mu za trest Faltýnek nasypal čistý kofein do vody. Je také znám častým využíváním citoslovce "eeeee" před téměř každým slovem, které řekne. Když se v roce 1998 pořádala soutěž v zamýšlení si během mluvení, skončil druhý hned za Václavem Bendou. Někteří jazykovědci popisují jeho mluvnický styl následujícím příkladem: Karel. Havlíček. Dělá. Tečku. Za. Každým. Slovem.

Dětství a mládí[edit | edit source]

Karel Havlíček byl probuzen z hlubokého spánku dne 16. srpna 1969. Údajně byl předtím nalezen spící v lese poblíž Havlíčkova Brodu a transportován do márnice, neboť ho lesní dělníci považovali za mrtvého. Po probuzení se ho zeptali kdo je a kde se narodil. Karel Havlíček si ale nic nepamatoval, tak mu dali jméno Karel, příjmení podle místa, kde byl nalezen. V rozespalosti nedokázal ani odpovědět na otázku jaké je jeho zaměstnání a co vystudoval, proto ho znovu poslali do školy. Od svého probuzení téměř nespí, jelikož většinu potřebného spánku k životu naspal již před rokem 1969, od té doby si spíše jen dává šlofíky, které ale tráví ve stavu náměsíčnosti.

Akademické působení[edit | edit source]

Po vystudování první části oborů, z nichž získal tituly (ty před jménem) si vzpomněl že kdysi studoval a nějaké tituly získal, proto mu byly ke jménu připsány také (ale až za jméno, protože se před něj už nevešly). Jeho spolužáci tvrdí že během studií ho ani jednou neviděli spát, tudíž mu záviděli a platili mu, aby za ně dělal úkoly. Tímto způsobem si vydělal spoustu peněz, díky tomu si mohl koupit slušné oblečení a udělat dojem ve firmách, ve kterých později pracoval, a které nakonec i vedl.

Politické působení[edit | edit source]

V roce 2019 se seznámil s Andrejem Babišem, když během náměsíčnosti došel do Úřadu vlády, tam byl probuzen a ihned mu bylo nabídnuto místo ministra průmyslu a obchodu, místo jasné odpovědi řekl "eeeee", což ale Babiš, který neumí česky, bral jako slang a pochopil to jako pozitivní odpověď. Zároveň se z něj stál místopředseda vlády, protože jich nikdy není dost. Na začátku roku 2020 si Andrej Babiš všiml že Havlíček nemá jak trávit své osobní volno, proto odvolal ministra dopravy Kremlíka a jeho místo dal Havlíčkovi. V září 2020 byl zvažován jako nástupce Adama Vojtěcha a v říjnu jako nástupce Romana Prymuly ve funkci ministra zdravotnictví. Stále je zvažován jako nástupce Jana Blatného, ale neví se jak by to stihl logisticky. I přesto že sice téměř nespí, tak by nestíhal se přemisťovat z jednoho ministerstva na druhé.

Jazykové dovednosti[edit | edit source]

Karel Havlíček mluví německy, anglicky, rusky, částečně španělsky, čínsky a francouzsky (umí mnoho slovíček, například nealko, kokain, hrubý domácí produkt, apod.). Latinu však seká taky „ad jedna: …; ad dva: …“ jen to lítá, i když tyto body definuje(!).

Politici

Andrej BabišIvan BartošJaroslav BaštaPavel BělobrádekEdvard BenešPavel BémJan Berwid-BuquoyLeoš HegerVasil BiľakJana BobošíkováJiří ČunekJiří DienstbierJiří Dienstbier mladšíJiří DrahošAlexander DubčekDominik FeriPetr FialaJan FischerKlement GottwaldStanda GrossMichal HašekVáclav HavelKarel HavlíčekGustáv HusákMilan ChovanecKateřina JacquesMilouš JakešZdeněk JičínskýMarie KabrhelováMiroslav KalousekJan KavanVáclav KlausVáclav Klaus mladšíMichael KocábKristýna KočíEvžen KoksMartin KonvičkaKrakonošKatedřina KrasnováAdriana KrnáčováStanislav KřečekDana KuchtováIvan LangerHelena LangšádlováFrantišek LaudátMiroslav MacekPetr MachPetr NečasTonny NewotneyMiroslav NovákTomio OkamuraRoman OnderkaVlasta ParkanováJiří ParoubekRoman PrymulaMiloslav RoznerPetr PavelKarolína PíkováDavid RathCarda RetardaKarel SchwarzenbergAlena SchillerováŠtěpán SlovákBohuslav SobotkaMartin StropnickýVladimír ŠpidlaZdeněk ŠkromachRadovan ŠteinerJaromír ŠtětinaJan ŠvejnarVlastimil TlustýJosef TošovskýTomáš VandasAdam VojtěchLubomír VolnýLubomír ZaorálekAntonín ZápotockýMiloš ZemanZedník AlešJiří Zlatuška

zahraniční: Jásir ArafatGeorge W. BushArturo CallienteBill ClintonRobert FicoAl GorePo Si-laj Ho Do-lo-chuWinston ChurchillVojislav KalašnjikovMarian KotlebaLeninDmitrij MedveděvAngela MerkelBenito MussoliniBarack ObamaViktor OrbánBorut PahorSarah PalinováAugusto PinochetPetro PorošenkoPutinGerhard SchröderJán SlotaSeumas McSporranStalinJosip StalinOlaf ŠulcDonald TrumpChristian WulffAdolf HitlerAštar Zeman

Politici-animace.gif