Jana Bobošíková

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Jana Bobošíková, stylově oblečená jako kandidátka KSČM.

Jana Bobošíková je česká novinářka, politička a příští prezidentka. Rovněž je to kandidátka na příštího papeže. Je všeobecně známá svou obětavostí a ochotou ke kompromisům.

Mimo jiné se živí reklamou, na snímku např. pro islámský stát

„Jak chcete řídit auto od kterého nemáte volant?“

- Jana Bobošíková, při televizní krizi 2000

Média[edit | edit source]

Jana Bobošíková působila jako redaktorka a moderátorka na několika televizních a rozhlasových stanicích.

Při televizní krizi na přelomu let 2000 a 2001 obětavě přijala místo šéfky zpravodajství České televize, aby udržela i během krize kvalitu zpravodajství. Odbojní redaktoři jí ale házeli klacky pod nohy, takže několik dní mohla být vysílána jen černá obrazovka s bílým nápisem, ale televize pod vedením Jany Bobošíkové si přesto mezi lidmi udržela oblibu, dokonce vzniklo přátelské označení bobovize. Později si několik let rýpala do politiků v novácké Sedmičce, což se jí tak zalíbilo, až se sama stala političkou a dnes si novináři rýpají do ní. Dnes má svou Bobo TV alespoň na webu.

Politika[edit | edit source]

Zatímco většina českých politiků se tvrdohlavě drží své stranické ideologie a na svou stranu nedají dopustit, Jana Bobošíková přistupuje k politice odlišně. Pracuje vždy tak, aby to bylo k maximálnímu prospěchu občanů a nenechá se přitom omezovat nějakým úzkoprsým programem jedné konkrétní strany. Dostatečně to dokazuje její dosavadní politická kariéra: v roce 1999 působila jako poradkyně Václava Klause, v roce 2004 se nechala zvolit do Evropského parlamentu za hnutí NEZÁVISLÍ. Brzy se ale ukázalo, že NEZÁVISLÍ nejsou dost nezávislí, a tak Bobošíková z tohoto hnutí vystoupila, aby mohla být ještě nezávislejší. Po čase se ale ukázalo, že lépe bude zájmy voličů reprezentovat, když založí novou politickou stranu, a tak se stala předsedkyní strany Politika 21. Roku 2008 se pak pro změnu stala prezidentskou kandidátkou KSČM.

Volba prezidenta Česka 2008[edit | edit source]

Po neúspěchu první volby se soudruzi z KSČM sešli na Ústředním výboru a dlouho rokovali, jak by nejlépe mohli přispět při druhé volbě. Usnesli se sice, že Václav Klaus ani Jan Švejnar nejsou vhodní kandidáti a KSČM by tak měla postavit vlastního kandidáta, ale typičtí komunističtí kandidáti jako kosmonaut Vladimír Remek nebo advokát Miroslav Kříženecký už byli příliš okoukaní a nikoho by nezaujali, natož aby je někdo volil. Nakonec kdosi přišel se skvělým nápadem oslovit Janu Bobošíkovou. Ta dostála své pověsti, nenechala komunisty na holičkách a kandidaturu přijala.

V ostatních parlamentních stranách to samozřejmě vyvolalo značný rozruch. Všem politikům bylo jasné, že proti populární Janě Bobošíkové mají jejich kandidáti jen malou šanci. Hrozilo, že při tajné volbě by naprostá většina zákonodárců dala hlas právě jí, a tak se oba dva hlavní tábory na rozdíl od první volby překvapivě rychle shodly na veřejné volbě. Přesto zahájili politici ostatních stran intenzivní tajná jednání s Janou Bobošíkovou a zástupci KSČM, aby ji přesvědčili o stažení kandidatury. Nakonec se projevila mírná povaha Jany Bobošíkové, která přes svou nespornou popularitu prohlásila, že ustoupí zbylým dvěma kandidátům. Vděční politici všech stran za to přislíbili Janě Bobošíkové podporu při příští prezidentské volbě v roce 2013.

Volba prezidenta Česka 2013[edit | edit source]

Tehdy si pro lepší podporu založila i svou další vlastní stranu, Suverenita, ovšem k všeobecné averzi českých a moravských, neřku-li slezských voličů na ženy v politice to zase dopadlo jako obvykle. Uvidíme co vymyslí příště.

Učitelka národů[edit | edit source]

V říjnu 2013 Ing. Kan. Jana Bobošíková založila na VŠE nový bakalářský obor Kandidatura, doplněn přímo navazujícím magisterským studiem Kandidatura všudemožně. Délka studia přísně závisí na termínech voleb. Kamkoliv.


Bobo
Politici

Andrej BabišIvan BartošJaroslav BaštaPavel BělobrádekEdvard BenešPavel BémJan Berwid-BuquoyLeoš HegerVasil BiľakJana BobošíkováJiří ČunekJiří DienstbierJiří Dienstbier mladšíJiří DrahošAlexander DubčekDominik FeriPetr FialaJan FischerKlement GottwaldStanda GrossMichal HašekVáclav HavelKarel HavlíčekGustáv HusákMilan ChovanecKateřina JacquesMilouš JakešZdeněk JičínskýMarie KabrhelováMiroslav KalousekJan KavanVáclav KlausVáclav Klaus mladšíMichael KocábKristýna KočíEvžen KoksMartin KonvičkaKrakonošKatedřina KrasnováAdriana KrnáčováStanislav KřečekDana KuchtováIvan LangerHelena LangšádlováFrantišek LaudátMiroslav MacekPetr MachPetr NečasTonny NewotneyMiroslav NovákTomio OkamuraRoman OnderkaVlasta ParkanováJiří ParoubekRoman PrymulaMiloslav RoznerPetr PavelKarolína PíkováDavid RathCarda RetardaKarel SchwarzenbergAlena SchillerováŠtěpán SlovákBohuslav SobotkaMartin StropnickýVladimír ŠpidlaZdeněk ŠkromachRadovan ŠteinerJaromír ŠtětinaJan ŠvejnarVlastimil TlustýJosef TošovskýTomáš VandasAdam VojtěchLubomír VolnýLubomír ZaorálekAntonín ZápotockýMiloš ZemanZedník AlešJiří Zlatuška

zahraniční: Jásir ArafatGeorge W. BushArturo CallienteBill ClintonRobert FicoAl GorePo Si-laj Ho Do-lo-chuWinston ChurchillVojislav KalašnjikovMarian KotlebaLeninDmitrij MedveděvAngela MerkelBenito MussoliniBarack ObamaViktor OrbánBorut PahorSarah PalinováAugusto PinochetPetro PorošenkoPutinGerhard SchröderJán SlotaSeumas McSporranStalinJosip StalinOlaf ŠulcDonald TrumpChristian WulffAdolf HitlerAštar Zeman

Politici-animace.gif