Prezident Česka

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Tento článek pojednává o prezidentu České republiky. Není vyloučeno, že hledáte úplně jiného prezidenta.

„Zvlášť prezident je pouhou figurkou – není držitelem pražádné moci. Vybírá ho vláda, avšak kvality, jimiž se má vyznačovat, rozhodně nejsou vůdcovské schopnosti, jde tu spíš o schopnost pobuřovat. Proto je za prezidenta vybírán vždycky sporný typ – provokativní a zároveň fascinující. Jeho úkolem není moc vykonávat, nýbrž odvracet od ní pozornost.“

- Stopařův průvodce po Galaxii

Prezident Česka je globálně, geopoliticky, mocensky, hospodářsky a ekologicky nesmírně prestižní funkce, uvádějící svého držitele do nejužšího kroužku takzvaných vládců světa. Prezidenti Česka jsou pravidelně navrhováni na Nobelovu cenu a jsou držiteli mnoha titulů na prestižních světových univerzitách. Prezident má právo rozhodovat o míře globálního oteplení v příští pětiletce. Jde ale současně o zaměstnání s nejlepším poměrem plat/zodpovědnost v ČR (nulová odpovědnost je zaručena přímo Ústavou, čl. 54, odst. 3).

Volby 2008[edit]

Václav Klaus v kampani sází na drobné upomínkové cetky a na předměty každodenní potřeby. Korálky a prstýnky budou hradní kanceláří zasílány do každé domácnosti. Poslancům nebude zasílána bižuterie, ale pravé diamanty.
Jan Švejnar získal do svého volebního štábu Billa Clintona, lidovce ale prozatím přesvědčit nedokáže.
Jan Švejnar, držitel pasu USA, stále vyjednává podporu Chucka Norrise. Pokud se mu to podaří, volby se neuskuteční. Václav Klaus bude během několika okamžiků mrtev

V únoru léta Páně 2008 bude zvolen nový (nebo staronový) prezident. Občanům konfederace není dopřána možnost přímé volby, poněvadž by mohli něco pokazit, či zvolit někoho, kdo není vhod politickým silám v zemi. Prezidenta spravedlivě zvolí Parlament.

Volební kampaň se prozatím vede slušně, urážky ani vulgarity doposud nepadají, natož pak fyzické útoky. Vše se ale jistojistě změní, pokud do kampaně zasáhne Chuck Norris.

Milníky předvolebního boje[edit]

Veřejná nediskuse Klause se Švejnarem[edit]

S veřejnou nediskusí Klaus na Švejnara vyzrál, má totiž pod čepicí.

Téměř bez povšimnutí v české poslečnosti zapadl první předvolební střet možného prezidentského kandidáta Jana Švejnara s úřadujícím prezidentem Václavem Klausem. Notorický mediální exhibicionista Klaus se odmítl utkat se Švejnarem v televizní debatě (při všech jiných příležitostech nevynechá jedinou příležitost promluvit k národu prostřednictvím médií na libovolné téma, od pěstování okurek až po lexikální analýzu středověkých madrigalů). Klaus zavrhl společnou debatu se Švejnarem s odůvodněním, že volba prezidenta není přímá a veřejná diskuse se Švejnarem by byla urážkou naší rodící se demokracie (pokud by ovšem podle Klause byla volba přímá, pak by se prý do médií dral všemi možnými cestami).

Stranické gremium ODS propadlo po tomto Klausově prohlášení frenetickému stavu nadšeného obdivu vůči politické a odborné genialitě svého čestného předsedy. Vlastimil Tlustý navrhl uspořádat celostranickou sbírku na podporu nominace Klause na Nobelovu cenu za ekonomii.

Jiří Paroubek využil této příležitosti a zinscenoval mezi pokrokovými poslanci (ČSSD a KSČM) a význačnými osobnostmi Česka (příznivci zmíněných stran) petiční kampaň za bojkotování protiústavního vybírání poplatků u lékařů.

Nikdo z hlídacích psů demokracie nedokázal vysvětlit, proč se poprvé v životě první narcis Česka vyhýbá vystoupení v médiích.

Byl to tým investigativců Necyklopedie, který zjistil, jaké je skutečné pozadí této záhady. Za Klausovým trucováním totiž stojí milující a oddaný Miloš Zeman, který svému Václavovi vysvětlil, že ne všichni profesoři ekonomie jsou takoví mamlasové jako on a ekonomičtí obři z řad ODS, a že v diskusi se Švejnarem by se odborně znemožnil během prvních pěti minut.

Předvánoční průzkum veřejného mínění[edit]

Po zveřejnění průzkumu veřejného mínění, ve kterém prezidentský kandidát Jan Švejnar získal stejné procento hlasů jako úřadující prezident, propadl Václav Klaus panice a veřejným dopisem požádal Jiřího Paroubka, jestli by do televizního studia do debaty se Švejnarem nešel místo něj. Jiří Paroubek odpověděl také veřejným dopisem, že on ze sebe k vůli Klausovi vola dělat nebude.

Standarta.gif

Průběh volby[edit]

Prezidentem se stává vítěz nové reality show České televize Česko hledá prezidenta. 200 (podle některých údajů 202) poslanců a 81 senátorů je zavřeno do Španělského sálu na Pražském Hradě, který mohou opustit pouze v případě srdeční mrtvice. Přítomní musí nejdřív spořádat 5000 chlebíčků. [1] Sál je skrz na skrz poršpikován kamerami a tak divákům neunikne žádné dohadování, urážení a vydírání mezi poslanci, jakož i jejich marné pokusy správně interpretovat ústavu.

Ústava Česka, sepsaná slovutným právníkem Zdeňkem Jičínským, nabízí velmi jednoduchý postup volby prezizuba (prezidenta) parlamentem. Rozhodnutí, zda má probíhat tajná či veřejná volba, je možno dosáhnout již za 10 hodin. Poté mohou volbě prezidenta zabránit už jenom procedurální nesrovnalosti a obstrukce, což je v naší vyspělé politické kultuře velmi nepravděpodobné. Výsledky hlasování pak mohou ovlivnit již jen statistické nepřesnosti při sčítání hlasů.

Sledovanost této reality show mnohonásobně převyšuje sledovanost pořadů Vyvolení, Big Brother či Česko hledá superstar. Pro velký úspěch se chystají nová kola každý týden.

Reinaugurace[edit]

Opětovně zvolený Václav Klaus naplánoval termín druhé (podle dosavadní ústavy zatím poslední) inauguraci na Mezinárodní den žen. Bylo mu vyčítáno, že jeho proklamace: „chci být prezidentem všech“ se týkají jen mužů. Bohužel 8. březen připadl na sobotu a hrozilo tedy, že většina pozvaných hostů dá přednost svým chatám, či víkendovým rezidencím. Inaugurace se proto uskutečnila již 7. března, den před MDŽ.

Klaus a ženy[edit]

Klausův vztah k ženám je opravdu tristní. Jeho letmý polibek se stážistkou nestál ani za řeč a přitom měl v prezidentu Clintonovi tak skvělý vzor. Žije stále se svou první ženou. Oproti jeho kolegům v nejvyšší politice Havlovi, Paroubkovi či Topolánkovi hraje třetí housle. Dalo by se říci, že je to až nedůstojné hlavy státu.


Czech flag 2.PNG Zeman-spek.jpg
Prezident
Umění babiše.jpg
Vláda
People icon.png
Parlament
Spravedlnost2.jpg
Ústavní soud
Agroprd.jpeg
Agrofert
Cesky erbik.png
M i n i s t e r s t v a
Neverscript.png
Historie
Místní úpadek.png
Místního úpadku
Ikona Loď.png
Námořnictví
Ikona meče.png
Národní obrny
MpPD.jpg
Pozitivní diskriminace
Fabrika.png
Práce
Métier.png
Proměny
Bankovka babis.jpg
Financí
Počítadlo.gif
Školství
Dove peace.png
Zahraničí
Medical imaging.png
Zdravotnictví
Ikona ministr zemědělství.png
Zemědělství
Znacka kruhovy objezd.jpg
Pozemní a podzemní dopravy
Zeppelin ikona.png
Vzduchoplavby
Hovno.gif
Odpadu a kanalizace
Kapsář.png
Rozkrádání
Ikona pořadač.png
Zbytečné byrokracie
Ikona ministerstvo populace a kopulace 2.png
Populace a kopulace
Is.jpg
Počítačologie
X-wing.jpg
Galaktiky a mezihvězdných válek
Prezidenti ČSR, ČSSR, ČSFR, ČR
Masaryk.jpg
Masaryk
Edvard Beneš.jpg
Beneš
Hacha.jpg
Hácha
Kléma.jpg
Gottwald
Zápotocký.jpg
Zápotocký
Tonnynewotney.jpg
Novotný
Ludvík Svoboda.jpg
Svoboda
Sudruh gustav husak.jpg
Husák
Vaclav havel.jpg
Havel
Klaus v.jpg
Klaus
Zeman-spek.jpg
Zeman
Povolání
Ryze mužské Ryze mužská

BodyguardBůhDiktátorHasičHorníkKnězKovbojPapežPirátTatrman

Ryze ženské Ryze ženská

AndulaDominaHajzlbábaPaníčitelkaProstitutka

Levná síla Levná pracovní síla

BarmanBezdomovecDítěKulakPotřebnýUkrajinec

Drahá síla Drahá pracovní síla

FrikulínMagistrPodnikatelVědec Necyklopedie

Politika Politici

KlaunPolitikPrezidentŘeditel zeměkoule

Státní zaměstnanci Ostatní státní zaměstnanci

AgentAktivistaDůchodceMeteorologNovinářOdborníkPapírový policistaPedagogPolicistaSmrtkaUčitelÚředník

Dělnická třída Dělnická třída

KloboučníkKominíkLékařOpilecRobotSkýrníkStarý pecařVodič mulyZedníkZemědělec

Zbytečná Zbytečná povolání

AstrologBakchalářBc.EkoteroristaFilosofInženýrNadpisářStudentŠéfVědecWC kreativec