Ludvík Svoboda

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Ludvík Svoboda
Ludvík Svoboda.jpg
Datum narození25. 11. 1895
Místo narozeníHoror nad Otavou
Datum úmrtíNezemřel tak úplně
Místo úmrtíKlobouky u Brna
Příčina úmrtíunesen ufem
Místo odpočinkuvesmír
Souřadniceza Plutem doleva
Národnostženerálská
Jiná jménaLúďa
Znám jakopozor! Lúďa
VzděláníStřední škola buzerplacní
Zaměstnavatellid Československyj
PovoláníPepíček Pindlovů (PVP)
Majetekgenerálská uniforma
Výška188kg
Váha87cm
Obdobíi Lúďa měl svá období
PředchůdceAntonín Novotný
NásledovníkGustáv Husák
Manžel(ka)Lubomír Štrougal
Dětigenerál nesemenil tam, kam měl
Příbuzníse nechtějí přiznat

Ludvík Svoboda (čti: Lutfik Sfoboda) byl prezident, generál, génius, policista, soudce, podnikatel, majitel cestovky, kadeřník, řezník, kat a zastánce míru v jedné osobě v Československu a to právě v osobě Ludvíka Svobody. Při druhé světové válce vedl kolikrát celý armádní sbor na východní frontu, kde marně vyhlíželi dodavatelský vůz s hlubokou nadějí, že právě dnes, dnes si ten zadělaný banán konečně dají. V roce 1968 až 1975 byl Svoboda Československyj prezident, protože kvalitní kandidáti byli udupáni při příjezdu dodavatele, zatímco Svoboda ležel doma se symulovanou (ano, Svoboda simuloval velmi tvrdě) horečkou. Nutno podotknout, že dodavatel nedovezl banány, ale liberecké. Staré liberecké.

Život[editovat | editovat zdroj]

Mládí a první sněhová válka[editovat | editovat zdroj]

Ludvík kouká z vlaku.

Ludvíček se vyskytl v roce 1895 v moravském Hororu nad Otavou nešťastným rodičům Janě a Jehně Svobodovým. Po absolvování Střední odporné školy buzerplacu narukoval do místní party pubescentů, s kterýmižto se jal válčit za pomoci sněhových koulí. Do koulí přidával nejen kusy ledu, ale i vruty, šrouby a hřebíky, když přidal do vlastní koule i něčí překvapenou matku, byl protivníkem zajat a uvězněn. Na jaře byl po roztání sněhu demobilizován a odešel robotovat na kořistný statek vlastního otce Jehně Svobody.

Druhá sněhová válka[editovat | editovat zdroj]

Odvetnou řež si chlapci dohodli na další zimu, ale rozutečení všech zúčastněných do různých koutů světa mělo za následek, že odvetu si dali až za dvacet let, jakožto důstojní páni. Ludvíček se ovšem nezměnil. Do koulí již nepěchoval jen hřeby a šrouby, ale i nevybuchlé granáty. Po bitvě zbyl na válečném poli jen Štrougal, Ludvíček a masa roztrhaných torz spoluhráčů i protivníků. Štrougal ověsil Ludvíčka me(n)tály a s blahopřejnou řečí se jal prchat před dalším vzkypěním Ludvíčkovy nátury.

Poválečné období[editovat | editovat zdroj]

Ludvík kouká z průkazky.

Po bitvě je každý generál a protože Ludvíček zbyl po bitvě zcela sám, stal se hned čtyřhvězdičkovým generálem. Štrougal při dekorování Ludvíčka Ludvíčkem běžel již někde v záňadří Vysokých Tater.

Čtyřhvězdičkový generál Ludvíček[editovat | editovat zdroj]

Hvězdička první[editovat | editovat zdroj]

První hvězdičku si Ludvíček dal za správně pochopenou koherezi rzi při samonabíjení zbraně AK-29, při které je potřeba vzít tuhletu součástku, spojit ji s touto, do toho přišroubovat jeden šroub do odpovídajícího otvoru, kterých je ovšem na AK-29 nesmírné množství, takže by se v tom jedině čert vyznal...Ludvíček se ovšem vyznal a tedy sám sebe vyznamenal. Při aplikaci hvězdičky se Ludvíček píchnul do krční tepny a vyronil jedno deci krve, nešika jeden.

Hvězdička druhá[editovat | editovat zdroj]
Podle numerologa Plácala má tabulka jasný názor na to, co je v životě dobré a špatné. Ozývá se proti netoleranci. Má dobrou pozorovací schopnost. Má smysl pro harmonii a lad. Je něžná a milá. Má snahu dobře vycházet s druhými a pochopit, co potřebují. Vydrží dělat vše dlouho. Má ráda nezávislého partnera. O Ludvovi ovšem Plácal nic neplácal.

Druhá hvězdička je za splnění dvou břemenatých úkolů.

Úkol první[editovat | editovat zdroj]

Zúčastnit se druhé sněhové války.

Úkol druhý spojený s interním necyklopedistickým výzkumem[editovat | editovat zdroj]

Ten se opět dělí na dvě části a to proto, aby kaskádovitost horního menu běžné uživatele překvapila a samozvané imperátory navztekala, protože, jak se vlastním rešeršem došlo posléze ke zjištění, větší, než malou kaskádovitost necyklopedistický systém prostě nezvládne a z toho tudíž vyplývá, že Necyklopedie nepřeje přísným logickým posloupnostem, protože už po šestém (!!) logickém vývodu nemáte kam pokračovat. Pokud by tedy vědec přísně analytický chtěl vyzkoumat prvotní impulz třebas Velkého třesku, je mu dovoleno umocnit pouze šestkrát, a s tímhle se pánové vědec nedostane ani do třetihor, natož k nějakému Velkému třesku. Na to pozor.

= Vyhrát válku zcela =[editovat | editovat zdroj]

Tuto podmínku splnil Ludva beze zbytku.

= Vyhrát válku ne zcela =[editovat | editovat zdroj]

Tuto podmínku Ludva splnil také beze zbytku, protože válku zcela vyhrál, takže ji mohl i zcela nevyhrát, když už ji do všech pekel vlastně celou, a beze zbytku vyhrál.

Ludvík v reklamě.
Hvězdička čtvrtá[editovat | editovat zdroj]

Udělena za srdnatost, houževnatost, píli a soudružskost, s jakou to Ludva dotáhl až na zasněžený krcál za statkem svého fotra.

A konečně hvězdička třetí[editovat | editovat zdroj]

Tuto hvězdičku si Luděk připíchnul jen tak, pro radost z vlastní nekritičnosti. Krom jiného se nikdo nekoukal, takže co.

Vyprstování[editovat | editovat zdroj]

K této metodě došel Ludvíček po zjištění vlastní nemohoucnosti. Pokud se do řitního otvoru zaklíní vlastní prst a za tichého, ale úlevného sykání mezi zuby, se s ním zběsile rajbluje, hovno z prdele prostě vyleze, nemá šanci to nezvládnout a Ludvu přestane tlačit bříško, takže už při zasedání (bez vyprstování neprovozoval Ludvík zasedání, ale zasednutí) nebude vypadat jako Turek při vpádu do Českých zemí, ale jako kultivovaný a moudrý člověk, zkrátka jako hlava státu.

Kritický pohled z Dlážďan[editovat | editovat zdroj]

Nedomykavý Helmut Grott v domácím úkolu na hodinu němčiny stvořil hlavní město Německa se jménem Dlážďany. Protože to byl sice nedomykavý, ale jinak svědomitý chlapec, vytvořil Dlážďanům veškeré politicko-společenské podhoubí, včetně kanalizace, stomatologie či diplomacie. A právě v pozůstalosti Grottova domácího úkolu se našla i kritická pohlednice budoucímu prezidentovi vedlejšího státu Ludvovi.

Tady je jeho celé znění.

Oh mein Gott, du bist ein Narr. Vier Sterne nur tragen Kamel. Sind Sie ein Kamel?

Grottova naivita je pochopitelná, když se přihlédne ke skutečnosti, že mu nebylo ani devět let.

Prezidenti ČSR, ČSSR, ČSFR, ČR a zemí Koruny České, Moravské a Slizka
Masaryk.jpg
Masaryk
Edvard Beneš.jpg
Beneš
Hacha.jpg
Hácha
Kléma.jpg
Gottwald
Zápotocký.jpg
Zápotocký
Tonnynewotney.jpg
Novotný
Ludvík Svoboda.jpg
Svoboda
Sudruh gustav husak.jpg
Husák
Vaclav havel.jpg
Havel
Klaus v.jpg
Klaus
Zeman-spek.jpg
Zeman
Petrpavel.jpg
Pavel