Zuby

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Zuby jsou tvrdé útvary v (nejen) lidské dutině ústní. Je to sice definice z Wikipedie, v tomto s ní lze ale souhlasit. Vědecký tým Necyklopedie právě pracuje na vynálezu pro líné osoby — brzo dorazí do obchodů naše samočisticí zuby.

Mamí! Mamí! Podívej, bez držení!

—Jedna z nejčastějších vět před přepočítáním zubů

Mléčné zuby mláděte kočkodlaka

Mléčné zuby[edit]

Mléčné zuby využívají všichni savci ke kousání velmi tvrdého a těžko pojídatelného mléka. Navzdory jejich značné tvrdosti vydrží velmi krátkou dobu, u člověka pouze 6 let, než jsou kousáním mléka zcela zničeny.

Pivní zuby vydrží dlouho po smrti

Pivní zuby[edit]

Slovenská piva jsou dobrá leda tak na proplachování zubních protéz.“
- Miloš Zeman

Po zničení mléčných zubů rostou pivní zuby. Vzhledem k tomu, že pivo se kouše mnohem snáze než mléko, vydrží pivní zuby po celý život, často dokonce dlouho po smrti, přestože jsou mnohem méně odolné, než mléčné zuby.

Zuby moudrosti[edit]

Zuby moudrosti bývají nejvýše čtyři, někteří lidé jich mají mnohem méně, někteří žádné, a část lidí jich má počet záporný (často úměrné počtu IQ). Je to možné pouze proto, že člověk konzumuje moudrost po velmi malých dávkách. Někteří lidé se přesto tváří, jako by snědli všechnu moudrost.

Zuby blbosti[edit]

Zuby blbosti bývají zásadně dva. První je vždy v levé hemisféře horního patra, druhý v pravé hemisféře spodního patra. Po celý život lidského jedince spolu tyto zuby soupeří, klidu dojdou až v krematoriu.

Zub času[edit]

Nejtvrdší ze všech zubů je zub času. Libuje si v ohlodávání kamenných staveb, například nádraží.

Zubní kámen[edit]

Též známý jako kámen zubařů je substance, jíž se snažily dosáhnout celé generace alchymistů. Je to kámen, tedy nerost, o jehož geologickém rozboru tu máme vědecké pojednání.

Příbuzná slova[edit]

Zub je v latině označován slovem dens, množné číslo dentes. Z toho je odvozena celá řada slov, například president. Správně česky by se tedy mělo říkat tlačizub.

Použití zubů[edit]

Zdravotnictví
Ukopnutý palec Anatomie

BradaviceČakraErekceG-BodJazykKadidloKouleKoulenoKrevní plazmaMyšlenNosDívadloPatologiePenisPlešPlícePrsPrstySrdceStydké pyskyUherVaginaVlasyZuby

Prašule Léky na choroby

BukakeMočPlaceboVšemženPoloniumWobenzym

Arteterapie Léčebné metody

Domácí léčeníJak získat správnou liniiKardiostimulátorMasážNarkózaNeurologické vyšetřeníOperacePorodRH faktorTotální endoprotézaUrinoterapieVodková pumpaZdravíZimním spánkem proti obezitě

Zdravotníčka Zdravotníci

LékařRadim UzelLeoš HegerMirek Oplzlák

Zákaz vstupu, hadi! Zdravotní zařízení

Ministerstvo zdravotnictvíNemocnice na kraji městaPatologieParacelsus (lékárna a poliklinika)Pobyt v nemocniciStomatologická ambulanceVšeobecná zdravotní pojišťovna