Čunkův odchod z politiky

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Exploding-head.gif Tento článek obsahuje příliš mnoho informací.
Pokud se je budete snažit všechny vstřebat, může se stát, že vám exploduje hlava.
Ateo.cz-Cunek 01.jpg


„Na Západě nikomu nevadí, že v různých funkcích jsou křesťané.“

- Jiří Čunek
[1]


Na samém konci revolučního měsíce října (pardon listopadu) 2007, tedy přesně 90 let a 20 dní po výbuchu nelegálně instalovaných kamen na uhlí ve vraku křižníku Auroura, vyrukovala revoluční klika ovládající radikální anarcho-emotivní křídlo České Televize v pořadu Rebordeláři s osočením, že si Jiří Čunek (známý v romské komunitě jako Lájoš O Čhavoro, čili Jirka Chlapeček, u bankovní galérky přezdívaný jako Polní Hraboš), v dobách kdy se pohyboval mezi romskou chudinou, uložil milionové částky u několika krachujících finančních ústavů, zatímco pobíral státní podporu pro sociálně a duševně nemajetné občany, vyřazené z celostátního přeboru hromadění majetku.

Politický skandál[edit | edit source]

Celá denunciace vyústila v politický skandál, který znamenal okamžité ukončení politcké kariéry tohoto znamenitého moravského rodáka, nedoceněného politika světového formátu a občasného sociálního pracovníka, jehož přínos pro kulturu středoevropského prostoru tak bude asi pouze rčení: "Lidovci (též lidovce) dostali přes Čunka!"

Nevděčný národ[edit | edit source]

Proto si bereme na svá bedra povinnost řádně vyhodnotit celospolečenský význam jeho působení v politice (Blitzschutz Bundesaireiten čili volně přeloženo Rychlý vzestup volným pádem do všeobecné sračky) a uvést též na pravou míru některé nejasné stránky jeho působení v sociální sféře. Abychom pochopili, že se jedná o další episodu nekonečné série dramatických nedorozumění mezi tímto regionálním vizionářem a tradičně nevděčným národem, který se vždy zachoval macešsky ke svým čelním představitelům, připomeňme si jen, jak neslavně skončili ti nejvýznamnější: tak třeba hrabě Jindřich Šlik – u zdi na Bílé hoře, Reinhard Heydrich - s pérem v zadku, Gustav Frištesnký – jako zasloužilý mistr sportu za své úspěchy za Rakouska-Uherska, Dr. Josef Urválek – rezignací z postu předsedy Nejvyššího soudu, či muzeum Karla Gotta - bez státních dotací) musíme zpět do jeho života a to o mnoho let na záď.

Body obžaloby[edit | edit source]

Zaměříme se tedy jen na nejdůležitější body obžaloby jeho politických odpůrců, kteří mu vytýkají krutost jeho sociálních programů pro vybrané (ano prosím vybrané, což znamená také elitní) etnické komunity, údajný rozpor mezi jeho zjevnou tíživou sociální a majetkovou situací a údajným hromaděním volných (jinak řečeno nevázaných) finančních prostředků u pofiderních finančních ústavů. Vše se vysvětlí a jak prokážeme, dle teorie že vše je ve všem a naopak, Jiřímu Čunkovi musí být navrácena čest, práce a nakonec i peníze z evropských dotací, kterých není nikdy dost.

Geniální plán[edit | edit source]

Jihomoravská jízda králů.jpg

Později tak lépe pochopíme jeho geniální plán sociální podpory zasloužilých příslušníků revolučních složek světového pokroku, jinak bývalých i současných příslušníků charitativního sdružení StB (Staří Bojovníky - na gramatickou nepřesnost prosím nehleďte, pravopis nikdy nebyl nejsilnější stránkou těchto mužů činu), skloubený s rozvojem stomatologické péče na Jižní a střední Moravě, konečné řešení romské otázky a nakonec i přeměnu folklorních oslav Jízdy králů na Slovácku v mezinárodní festival soudobé experimentální hudby, moravské klobásy a piva s názvem Mährische October Festumgel.

Jízdu Králů měl v úmyslu přejmenovat na Šáchův Poklus a zakoupit za tím účelem některá ušlechtilá plemena arabských koz (viz obrázek vpravo z nacvičování krojovaného průvodu v Mahábské poušti). Během oslav měly být pořádány kolektivní preventivní stomatologické prohlídky a nálezy zkažených zubů měly být řešeny na místě jejich vytrháváním tradiční technikou holýma rukama armádou specilálně vycvičených kočovných falčarů-stomatologů původem z indického státu Rajahstán.

Bohužel, zášť politických konkurentů a podplacených novinářů mu jeho plány pro místní rozvoj překazila žabomyším osočením z podezřele nabytých úspor.

Základ problému[edit | edit source]

Základ problému Lájoše O Čhavora lze vystopovat v jeho tvrzení reportérům ČTV, že 3,5 milionu korun, které uložil v době, kdy žil na podpoře, nebyly jeho vlastními finančními prostředky, ale že je spravoval pro jinou, blíže neurčenou osobu. Pověstná nízká profesionální úroveň českých novinářů měla za následek, že se nikdo nepídil po tom, kdo byla ona blíže neurčená osoba, která mu svěřila hotovost, aby ji osobně uložil u přepážek různých finančních ústavů, ani je neoslovil fakt, že byly všechny (shodou okolností????) v krachu, nebo těsně před ním. Taktéž nebyl tiskem evokován ani důvod takovéto operace, zatímco se na jeho stránkách rozmazávaly banální sexuální aférky místní show-businesové galérky.

Záhadná teta z Pakistánu[edit | edit source]

Necyklopedii se podařilo celkem jednoduše zjistit, že onou osobou byla Čunkova prateta Anežka Magdalena Vorůžková-Zlámalová, která odešla před 75 lety do východního Pakistánu a západní Indie, kde působila dlouhodobě jako stomatologická laborantka.

S Anežkou, zanedlouho po jejím příjezdu, se seznámil stomatolog polského původu hrabě Dr. Grzegorz Przeworski-Puknitz, který v celém subkontinentu založil a s úspěchem vybudoval rozsáhlou síť mobilních zubních klinik, které vešly ve známost zejména svou moderní formou prevence zubního kazu.

Je známo, že již v té době trpěl indický subkontinent velkým počtem pohrom a přírodních katastrof, které sužovaly jeho populaci a bránily jeho přeměně na moderní imperialistický stát. Patří mezi ně katastrofické povodně, sarančata, tyfus, mor, černý kašel, špatná zubní hygiena, přílišná masturbace a ještě 359 dalších tradičních i moderních forem zla, ke kterým přibyla nedávno ještě i síť obchodů MacDonald.

Hlavní aktéři zubní prevence v Indii a Pakistánu, tedy stojí za zhroucením vlivu vsetínské místní politiky a jejího hlavního zástupce v parlamentu, ve vládě, v Radě bezpečnosti, Mezinárodní Organizace Práce, UNESCO, ve štábu NATO a ve vedení operací americké armády k záchraně demokraciev Iráku.

Fotografie vpravo nahoře na reklamním letáku vlevo ukazuje zdravou řadu oriinálních moravských zubů Čunkovy pratety v plné kráse (ten chrup), takže v souladu s příslovím: "V zdravém těle, zdravý chrup", její kariéra zubní laborantky v Indii mohla začít. Miliony zkažených a vytrhaných zubů, statísíce obnovených úsměvů Sikhů, Hindů, Indů, Muslimů, Hare-Krišnů, Neosahatelných, Bhaktiů, Jihočeských matek a posvátných krav svědčí o tom, že to byla správná volba.

Setkání stomatologa a Anežky.jpg Děkovný dopis FR guvernéra.jpg
Dobový propagační leták v sanskritu zobrazje historické setkání polského stomatologa hraběte Dr. Grzegorze Przeworski-Puknitze s Anežkou Vorůžkovou-Zlámalovou v pákistánském městě Raválpindí. Doprovodné obrázky zobrazují detailní náhled na zdravý chrup Čunkovy pratety, který se mu nakonec stal osudným a musíme na něj nahlížet jako na jeden z důvodů jeho nuceného odchodu z vysoké politiky. Deska ve fonetické hindštině nemůže chybět na žádné pojízdné stomatologické klinice a laboratoři v Indii. Připomíná zásluhy Čunkovy pratety o zlepšení zubní hygieny indické populace. Aproximtivní překlad říká: "Ježíši Kriste, lidi, dyť vy máte zuby v takovým stavu, že to už boha dál nejde. Čistěte si je doprčic 2x denně, nezapomeňte se vykloktat a pomodlit se před spaním. A pak snesete i rychlé občerstvení MacDonald. Amen."

Ambulantní indicko-pákistánská stomatologie[edit | edit source]

Zde je třeba upřesnit, v čem přesně spočíval obovský humanitární projekt Dr. Grzegorze Przeworského-Puknitze. Tento zubař poznal podmínky zaostalé zubní péče v Haliči, kde působil ihned po obdržení svého diplomu v Krakowě, ve funkci asystent-zubarzsky v malém městečku Walachowitzky Dworczensztochowo.

Poté, co se pokusil o zavedení soukromé praxe amatérského gynekologa, se rozhodl náhle odcestovat do těchto hodně vzdálených světových končin. Vzhledem k předešlé zkušenosti s ostrými vidlemi haličských sedláků se rozhodl zavést takzvané ambulantní (pojízdné) stomatologické kliniky, které by mu dovolily přemísťovat se z místa na místo dle potřeby zubní péče místního obyvatelstva, či z jiných důvodů.

Doktor se svou asistentkou tak postupně zaučili celkem asi milion dvě stě padesát osm tisíc třista padesát šest zubařských techniků (tzv. felčarů) a vybavili je stejným počtem ambulantních klinik, čili pojízdných zubních laboratoří, které tak vytvořily hustou síť lékařských středisek po celém indickém subkontinentu.

O úspěchu tohoto projektu svědčí i fakt, že zmíněné ambulance působily i v sousedním horském státě Nepálu, kam přinášely štěstí, radost a spokojenost s vládou. Jak ukazuje ilustrace vpravo o kousek nahoře, indicko-pákistánští zubní felčaři jsou obvykle oblečeni do bílých lékařských uniforem s jasně červeným turbanem, aby je poznali lidé i z dálky a nepletli si je s řidiči dálkových kamionů TIR (Transports Internationaux Routiers), popřípadě s přílušníky mírových sil ONUCE, které používají modré přílby, zavěšené na širokém bílém opasku, což je zbytečné upřesnění, ale potřebovali jsme dorovnat text k obrázku vpravo.

A právě zde se dostáváme k jádru pudla celého nedorozumění, které vedlo k mylným domněnkám a k osočením ze strany pisálků a lovců senzací, kteří přispívají k tristní reputaci českého tisku, že Jiří Čunek zpronevěřil nějaké peníze, popřípadě je našel na půdě v krabici od sušenek a uléval si je po kouskách do krachujících finančních ústavů typu Morvistánská banka (MB), Starobrno Banka (StB), Union Banka (Bububu), či Hornokorutanské pobočky CreditGestalt Bank (NKVD).

Reklama pro pojízdného zubaře.jpg Indická rovnátka.gif Plán stom. péče z r.1870.png
Reklamní leták indického ambulantního stomatologa. Zubní technik Rajiv slibuje komfort a bezpečí, zejména při trhání stoliček. Součástí uniformy je malý barevný váček pro odkládání vytrhaných zubů (někdy i 32 najednou), z nichž je vyráběn prášek, podporující erekci. Tuto technologii vyvinula v Indii Čunkova rodina, prostřednictvím své pratety Anežky. Speciální typ rovnátek pro indické mladíky. Dobrý zubař navrhne i typ, odrážející životní styl a touhy každého pacienta. Plán rozvoje indické stomatologie, podle kterého měla vzniknout nejmodernější síť ambulatních zubních pohotovostí na světě. Náčrtek byl nalezen ve vile Jiřího Čunka, který měl za jeho pomoci vypracovat podobnou organizaci na Valašsku.

Záhada Čunkových milionů: moderní síť ambulantních zubních felčarů[edit | edit source]

Obrovský úspěch česko-polského projektu v Indii a Pákistánu, vede pratetu Anežku k rozhodnutí realizovat podobný projekt i ve střední Evropě, která od pádu komunismu věnuje stále méně péče zubní prevenci. Myšlenka geniální v tom smyslu, že na území této malé země žije už několik desítek let početná komunita přistěhovalců z Radžastánu. Píše tedy svému prasynovci Jiřím Čunkovi, zda by byl ochoten se tohoto projektu ujmout. Jiří Čunek, ve své době ještě anonymní občan republiky, žijící částečně ze skromného platu sociálního pracovníka, částečně ze sociální podpory a rodinných přídavků (jako ostatně mnoho dalších, budoucích vysokých politiků), nadšeně souhlasí.

Stomatologické nástroje.jpg Pojízdná stom. klinika.jpg Pojízdná stom. klinika. detail.jpg
Tímto primitvním zubařským náčiním byli ošetřování pacienti v Paňdžábu. Místní felčaři byli s těmito nástroji ve vrtání zubního kazu mnohem zručnější, než s elektrickými přístroji evropského typu. Zejména s vrtačkou s názvem Shehnai dokázali tito muži ulice pravé divy: odstranili bezbolestně i ty nejmenší zubní kazy z chrupů malých dětí, které tak nerady chodí k zubaři. Otvory podél vrtacího ústrojí dokázali felčaři pohybovat při vrtání tak zručně, že vyluzoval uklidňující melodie posvátných rág (dle nutnosti počínaje módem Kankangi, Bhupali, Darbari Kanada, až po Bhimpalasi, či Marwa Purvi) což jim mělo pomáhat zahánět zlé duchy a přinášet štěstí, zdraví, dlouhá léta. Jedna ze stále fungujících pojízdných zubních ambulancí. Na střechu byly odkládány vytrhané stoličky, aby oschly a mohl z nich být vyráběn prášek na podporu erekce. Detailní záběr z přeplněných čekáren dychtivých pákistánských pacientů. Za jedenáct vytržených zubů zaplatí každý z nich dvě rupie, což představuje asi dvě koruny za každou hromadu vytržených zubů. Celé vesnice se skládají, aby se přesvědčily jak funguje vymoženost, kterou přivezli cizinci ze střední Evropy.


První indická zubní ambulance ve Vsetíně končí neslavně[edit | edit source]

MatkaT a patriarcha Igor.jpg

Věhlas pratety Jiřího Čunka, Anežky dosáhl až do Arménského pohoří. Patriarcha Pravoslavné Církve Bohorodičky Přeslavné Otec Zygor přesvědčuje Anežku, aby svou osvětovou akci trhačů zubů prováděla pod záštitou organizace UNESCO v jižním Dagestánu, jako doprovodnou akci pravoslavných věrozvěstů Kalašnikova a Plamenhometa.

Péče o chrup je v Indii opravdu příkladná. Na obrázku zde níže připravuje pouliční zubní felčar-stomatolog svou přenosnou ordinaci na příchod pacientů. Vše pod místním symbolem zdravých zubů - Čunkovou pratetou Anežkou, která na projektu pohádkově zbohatla. Žádná operace by se ale neobešla bez starostlivého dohledu boha Višnu (na obráku vlevo), který nesmí chybět v žádném indickém stomatologickém středisku.

V roce 1998 se Anežka rozhoduje věnovat vsetínské radnici první model pojízdné zubní kliniky typu The Tor (v sanskritu Chitrapumah), dar byl však špatně načasován, takže laboratoř včetně kompletního vybavení dnes rezaví v Horních Chánech. Zařízení mělo být sériově vyráběno v továrně na traktory Zetor v Brně. Zda peníze, které Čunek anonymně ukládal u pofiderních finančních ústavů, byly určeny na uplácení vrcholových manažerů Zetoru, aby souhlasili s přejmenováním podniku na zn. Dhádapatrasovámákunduatomivadí, pod níž měly být ambulantní kliniky vyráběny, není známo.

Prateta Anežka tedy pokračuje ve své osvětově-stomatologické činnosti v Indii a sem tam i v Pákistánu a současně se rozhoduje připravit svému nadějnému vnukovi Jiřímu, v němž tuší nadání pro politiku místního rozvoje, cestu k vyšším metám. Vysílá proto do země svého původu janičárského vizíra Chandru Pindamichuravího, aby mu předal finanční prostředky, nutné k dosažení vznešených osvětově-stomatologických cílů. Necyklopedie přináší vůbec poprvé text dopisu, ve kterém je Čunkovi svěřeno svaté poslání vytvořit v naší zemi kastu pouličních zubních felčarů-trhačů.

Veršovaný dopis je kódován částečně jako rága v módu Purvi, částečně v řecko-katolickém bohoslužebném rítu Velikonočního biřmování. Ve svém dopise prateta Anežka Jiřímu Čunkovi píše: "Ježíši Kriste, Jirko, dyť vy tam máte zuby v takovým stavu, že to už boha dál nejde. Čistěte si je doprčic 2x denně, nezapomeňte se vykloktat a pomodlit se před spaním. Pak snesete i rychlé občerstvení MacDonald. Amen."

Pouliční zubní felčar.jpg Laboratoř pro Vsetín.jpg G P Priere mere Teresa.gif
Pouliční zubní felčar Originál pojízdné kliniky typu Zetor rezaví v Dolních Chánech Dopis z daleké Indie, ve kterém prateta Aneka Jiřího Čunka nabádá, aby konal ve jménu dobré věci, zubní hygieny a katolické víry


Tajemné vklady ve vsetínské pobočce StB již nejsou tajemstvím[edit | edit source]

Posláním Jiřího Čunka, budoucího ministra místních věcí, bylo začít ihned s náborem vsetínských starousedlíků z potomků Rahjastánských přistěhovalců a vytvořit z nich armádu kočovných zubních felčarů, odhodlaných k nesmiřitelnému boji proti zubnímu kazu, nedostatečné hygieně a podporu večerní modlitby "Anděličkumujstražničku, opatrujmimoudušičku...Amen".

To se mu podařilo, jak dokazuje snímek absolventů stomatologických rychlokurzů pouliční zubařské praxe. Na snímku vpravo dole jsou při sledování tradiční védské techniky trhání stoliček holýma rukama zachyceni čtyři studenti (zleva doprava: István Horváth, Džóši Lakatoš, Mirga Džugi a Baro Šero [2]) oblečení v uniformách, ve kterých se měli rozjet do všech končin valašské hornatiny a suplovat tak desítky hamiždných českých zubařů, kteří zdrhli za kopečky západní Evropy rýžovat silnější měnu.

Prostředky na tuto osvětovou činnost dodává obětavá prateta Anežka z Indie, která volí osvědčený způsob převozu peněz, které jsou v Indii tou nejbezpečnější formou pouličního bankovnictví: kočovní bankéři z posvátné kasty Janičárů. Ti přenášejí svůj trezor jak jinak než v turbanu, vybaveném zvláštním bezpečnostním systémem, které tak dovolí dostupnost peněz každému drobnému střadateli v podstatě na zavolání, neřku-li na lusknutí prstů. Jsou to vlastně jakési mobilní živé bankomaty, které v Indii každý ctí a ani myšlenkou by se neodvážil je zneužít.

Na obrázku vlevo je znázorněn pouliční živý bankomat ve slavnostním provedení, janičárský vizír Chandra Pindhíkmichuraví (snímek ho ukazuje těsně po výstupu z letadla před terminálem A pražského letiště Ruzyně), po kterém indická stomatoložka, posílala Jiřímu Čunkovi do Vsetína miliony, které měly sloužit dobré věci. Bohužel zaujatý a podplacený bulvární český tisk zmařil ušlechtilý záměr Jiřího Čunka pozvednout úroveň valašského zdravonictví na úroveň Paňdžábu. Pro naší zemi je to drama, které historie nebude ještě dlouho schopna docenit.

Usama ve slavnostní uniformě janičára.jpg Astrologická studie Jiřího Čunka.png Turbans.jpg Poschla senatori1.jpg
V tomto turbanu vozil indický vizír Chandra do Vsetína miliony, jakož i lahvičky prášku pro podporu erekce, který se stal hybnou silou politické kariéry Jiřího Čunka. Z obrázku je patrné, že obojího se tam vešlo dost. Astrolog a bývalý ministr Antoním Baudyš předpovídá Jiřímu Čunkovi velkou roli v českých dějinách: Saturn ve 12 dekádě jasně říká, že udělá úspěšnou kariéru jako řidič dálkového autobusu na lince Praha-Istambul-Káthmandu a dožije se vysokého věku a 35 vnoučat. Vsetínští potomci rajahstánských starousedlíků pozorně sledují kurz tradiční techniky trhání zubů holýma rukama. Jiří Čunek na návštěvě ve vsetínské osadě Poschlá rajahstánských felčarů-trhačů zubů holýma rukama.

Konec dobrý, všechno dobré[edit | edit source]

Z naší vskutku senzační a vpravdě encyklopedické studie konečně vyplývá veškerá hořká pravda a rozsah nedorozumění mezi tímto humanitárním vizionářem a novinářskou galérkou, která od jisté doby jako skutečná sněť, nebo černý mor, rozežírá stránky našich oblíbených periodik z dob nedávno (ale ne zcela) minulých, jako Rudé Právo (dnes bohužel již jen Právo) Mladá Fronta (dnes již jen Fronta), Ohníček (dnes přejmenovaný na Úspěšný mladý manažer), nebo Pravda, která se k nám musí dovážet načerno v kamionech s kuřaty určenými pro psí konzervy.

Děkujeme všem pozorným čtenářům, zejména panu Jiřímu Čunkovi za pozornost, se kterou se pročetli touto vpravdě encyklopedickou studií. Věříme, že i mnoho novinářů najde inspiraci v této investigativní žurnalistické studii té nejvyšší úrovně. Doufáme, že přínos redakce tohoto článku historii s Velkým Há bude náležitě oceněn, šeky a peněžní dary posílejte na adresu redakce Necyklopedie, která je s chutí propije.

Nekonečný příběh[edit | edit source]

Triumfální návrat Jiřího Čunka do politiky. Okamžitě následovalo zemětřesení. Vymstilo se že nikdo nedbal na doporučení Necyklopedie jak správně použít beton na neutralizaci nebezpečných politiků..

Zdravotnictví
Ukopnutý palec Anatomie

BradaviceČakraDívadloErekceG-BodJazykKadidloKouleKoulenoKrevní plazmaMyšlenNosPatologiePenisPlešPlícePrsPrstySrdceStydké pyskyUherVaginaVlasyZuby

Prašule Léky na choroby

BukakeMočPlaceboVšemženPoloniumWobenzym

Arteterapie Léčebné metody

Domácí léčeníJak získat správnou liniiKardiostimulátorLobotomieMasážNarkózaNeurologické vyšetřeníOperacePorodRH faktorTotální endoprotézaUrinoterapieVodková pumpaZdravíZimním spánkem proti obezitě

Zdravotníčka Zdravotníci

LékařRadim UzelLeoš HegerMirek Oplzlák

Zákaz vstupu, hadi! Zdravotní zařízení

Ministerstvo zdravotnictvíNemocnice na kraji městaPatologieParacelsus (lékárna a poliklinika)Pobyt v nemocniciStomatologická ambulanceVšeobecná zdravotní pojišťovna