NATO

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Pahýl Tento článek je příliš krátký na to, abyste se z něho něco dozvěděli. Pokud se chcete podívat na podobné zvratky, navštivte slovenskou Wikipedii.

„Když už je tu zmiňovaná ona Varšavská smlouva… rád bych připomenul, že to byl jediný vojenský pakt na světě, který útočil výhradně na své vlastní členy.“

- Gen. Tludovík Plouček
Map of NATO.png
Atlantic ocean.jpg

North Atlantic Terrorist Organization (Francouzsky OTAN - Organisation Terroriste de l'Atlantique Nord) je Severoatlantický teroristický pakt. Známý katolický bojovník za lidská práva Miroslav Grebeníček uvádí alternativní výklad zkratky: Nic Neřešící Aliance Atakující Tvrdým Terorem Ožebračované Obyvatelstvo.

Historie[edit]

1949-1989[edit]

Organizace většiny západoevropských států a USA založená v roce 1949, sledující agresivní politiku vůči SSSR a ostatním socialistickým zemím.

1989-1999[edit]

Organizace většiny západoevropských států a USA založená v roce 1949, sledující neutrální politiku vůči Rusku a ostatním postsocialistickým zemím.

1999-2004[edit]

Organizace většiny západoevropských států a USA založená v roce 1949 přijímá do svých řad 3 postsocialistické státy a sleduje vstřícnou politiku vůči Rusku a ostatním postsocialistickým zemím.

2004-2006[edit]

Organizace většiny západoevropských států a USA založená v roce 1949 přijímá dalších 7 postsocialistických států a sleduje kritickou politiku vůči Rusku.

2007-[edit]

Organizace většiny západoevropských států a USA založená v roce 1949, která později přijala 10 postsocialistických států, opět sleduje agresivní politiku vůči SSSR.

Organizační struktura[edit]

Do čela NATO jsou dosazováni vyzasloužilí politici. Ministři obrany členských zemí jsou prozměnu herečky, v lepším případě herci.

Symboly[edit]

Vlajka[edit]

Vlajky NATO (vlevo původní, vpravo nová)

Původní vlajka znázorňovala obrácenou socialistickou hvězdu na modrém pozadí jako symbol odporu vůči socialismu. Křesťanské lobbystické skupiny viděly v obrácené socialistické hvězdě obrácený pentagram. Vlajka musela být změněna na poněkud fádní čtyřcípou hvězdu.

Hymna[edit]

Za hymnu Severoatlantického paktu byla zvolena skladba českého básníka a skladatele DJ Lucifera s názvem "Zlato pojď NA TO."

Citát[edit]

„NATO tu není od toho, aby chránilo svoje občany. Ovšem když je potřeba někde ve světě něco rozvrátit, tak na to jsou machři.“

- Tomáš Fuk

Fotogalerie[edit]


Atlantic ocean.jpg
Mezinárodní organizace
EU  •  IFPI  •  NATO  •  OPEC  •  OSN  •  V4