Emo

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Spideremo
Slabikáře jdou s dobou.
Tohle budeme brzy vídat všude. Množí se to!
Víte, kdo byl emo? Hitler. Nechcete být jako Hitler, že?
Emo pastelky
Takhle to nepůjde, emo...
V nedávné době byl o emech natočen kreslený film Hledá se emo. Hlavní postvu ztvárnila emorybička.

Emo je běloch, člen subkultury oslavující sladká utrpení, jež život přináší. Jsou považováni za jednu z nejpatetičtějších subkultur bělochů, protože berou sebe a jejich "neštěstí" až příliš vážně. Emo mají svou vlastní muziku, módu, argot a další úchylky v jejich zoufání, které používají, aby dokázali svou unikátnost.

Odhadnuto od oka, emo pocházejí ze spokojené, příjemné a chápající rodiny střední třídy. Tohle vše je však pro emo, kteří se považují za špatně pochopené a potlačené, irelevantní. Příčina emoismu je značně debatovaná, poprvé zmíněna v 90. letech 20. století.

Na Emo platí Emocuc nebo také na špatně nazývaný polymorf. Emocuc je pozoruhodná bytost, která vysává z Emo emoce. Emo který nemá emoce už pak není Emo, ale jen mo. Samotný Emocuc je jakýmsi způsobem příbuzný s Chuckem Norrisem, ale zatím to nikdo nedokázal.

Původ slova

Slovo emo pochází ze špatně opsaného slova emu, použitého k zapsání zvuku, který pštrosi emu vydávají.
Př.: Když několikametrákové piano spadlo paní McCrabtreeové na malíček u nohy, vydala tak příšerné emo, že to bylo slyšet na míle daleko.Nyní se tento pojem používá u podžánru šíleně depresivní muziky a jednookých střihů vymyšlených náhodou podivínským komediantem Emo PhillipsemSlovo "emo" v latině znamená 'kupuji'. Co to s tím má společného, ještě nebylo objeveno, náš známý myslitel Elihu P však věří, že je blízko odpovědi. Možná je to odkaz na shromažďování žiletek, která na sebe hodlají použít, avšak nikdy nepoužijí. Dále se vede diskuze o množném čísle. Než proběhne shromáždění na Ústavu českého jazyka, laici se dohodli na používání slova "ema" na počest Emy Destinové.

Nejnovější buranské výzkumy dokazují, že slovo EMO je ve skutečnosti zkratka z Extrémně mastná ofina.

Přirozený výskyt

Ema milují temné prostory. Často je nalezneme ve velkých drahých bytech a domech, kde žijí se svými rodiči. Chodí na střední školu a jsou týráni nelidskými domácími úkoly. Upadají do hlubokých depresí a potulují se s přáteli kolem McDonalda, kde nikdy nedostanou tak velkou porci jako ostatní, a jsou z toho sklíčení.

Dalším místem jejich zájmů je koupelna. Baví se tím, že pořizují obrázky sebe samých, někdy skrývají svůj obličej za světlem, příležitostně ukáží své jizvy. Tohle dokazuje další fakt a to, že ema jsou příšerní fotografové. Nezbývá než dodat, že fotografie em (příšerní lidé se příšerně skloňují) jsou ke shlédnutí na MySpace a homosexuálních seznamkách, kde se snaží najít někoho, kdo s nimi prožije poslední chvíle jejich krátkého, bezcenného života.

Jedna vyznavačka tohoto stylu se vyskytuje i v českobudějcké čtvrti Babišova Havlíčkova kolonie.

Emo styl

Ema se vyžívají v nošení černého oblečení a černých vlasů, někdy s přídavkem zářivě rudé nebo zářivě modré. Ema mají sklon k jednookému střihu. Někteří si myslí, že tento účes má něco společného s nedostatkem sebevědomí, ale spíše se má za to, že mají pouze jedno oko. První osobou s emo-účesem byl zjevně Adolf Hitler. Dají se snadno rozpoznat tím, že mají těsné džíny, pokud to jsou chlapci (ukradené sestře ze skříně nebo koupené v Quelle) nebo že mají na svých mrkváčích více železa, než obchod se zbraněmi. Děvčata naprosto postrádají zdravý selský rozum. Ono je ale velmi obtížné rozpoznat pohlaví ema, dokonce ani emo si nemusí být jisto, jakého pohlaví je. Mnoho em se problému vyhýbá tím, že se prohlásí za bisexuály. Populární mínění, že je to jen módní trend, je chybné. Oni se jen nemohou rozhodnout, jestli jsou kluk nebo holka.

Nosí dlouhé rukávy nebo potítka, která zakrývají rány, jež si způsobili, ale ve zlomku vteřiny jsou připraveni rukávy vyhrnout a "neúmyslně" odhalit své jizvy, náplasti či obvazy. (Zdá se, že někteří emo jsou nadšenci v sebeřezání.) Nejběžnější ema jsou oni "řezači", ale je více druhů! Jsou Ema Nenávistivci (všechno je pro ně buď láska, nebo nenávist) nebo Ema Huliči (hulí, aby unikli z reálného světa, kde jim nikdo nerozumí). Je více druhů, ale budou potřeba další a další výzkumy, které poodkryjí roušku tajemství.

Také si rádi fotí jen jednu část tváře, jako kdyby se styděli za tu druhou. (Tohle vede lidi k přesvědčení, že mají jen jedno oko.) Také se na fotografiích nikdy neusmívají a rozdávají fakáče.

Kde najít emo

Je hodně míst, kde můžete najít emo. Zde jsou pouze nejběžnější výskyty:

 • Doma, jak se řeže do zápěstí
 • Střední škola
 • Veřejné schody, kde sedí a pletou se ostatním
 • Skate park - nebo jak tomu říkají na MySpace - sk8 park
 • Hudebniny - sotva si tam ale něco koupí
 • V tmavých rozích, kde kouří gigarety a kontrolují si každé 4 sekundy háro
 • U zaprášeného stolku v rohu kavárny, který byl původně pro dekorační účely
 • V McDonaldu, kde štvou ostatní zákazníky tím, že tam jsou
 • Knihkupectví - hledají nějáké knihy pro ema (leda od Adolfa Hitlera - Jak spáchat sebevraždu)
 • Na koncertě, stojící úplně v tichosti. Uslyšíte maximálně vzdychání.
 • Na Internetu, na MySpace a blozích, kde ukazují jizvy a pózují všemožně tak, aby ukázali, jak jsou deprimovaní
 • Můžete je spatřit na dětských houpačkách. Je velká sranda stoupnout si za jednoho a skopnout ho dolů
 • Ohromný výskyt je v hypermarketech, zvláště u dámských líčidel
 • V jejich koupelně. Když ne tam, tak v koupelně jejich kámoše
 • V komoře jeho nevlastního otce, kde jsou schované nože
 • V darkroomech, protože tam je tma a něco na kouření
 • U televize,kde sledují hitparády a ozačují za EMO vše,co se jim jen trochu zalíbí.

Souhrnná fakta

 • Emo je skupina mladých lidí zdeprimovaná svou existencí. Když se jedinec dostane do této smečky, mnoho úkonů se stane automatickou součástí jeho běžného dne. Jmenujme například: zneužívání drog, tolerování alkoholu, řezání se do zápěstí a další druhy zmrzačení, a mnoho dalších aktivit, jež běžná společnost odmítá, asi jako běžet nahý v lese s oholenou gorilou.
 • Těchto úkonů se rozhodli účastnit, protože se cítí odmítnuti společností, a toto počínání jim - paradoxně - přináší odmítnutí společností. Jestli nerozumíte tomuto bodu, nevadí, ema jsou zvláštní.
 • Nejběžnější pohlaví u emo je mužské. O reprodukci se snaží často a to klasickým sexem, nicméně se stejným pohlavím. Penis a varlata mají v poměru k tělu silně vyvinuté a velké, naproti tomu poměr šedé kůry mozkové k tělu malý (preferují spíše černou kůru mozkovou). Emo kluci se občas živí jako pornohvězdy, ale lidé je vnímají spíše jako levnou náhražku voodoo.
 • Mnoho děvčat zapadlo do této skupiny, protože jsou ošklivá jako krtci nebo mají něco se svým tělem, např. plochá ňadra, modrá vagina nebo jedna nosní dírka větší než druhá; zřídkakdy chlupaté tělo; a nebo to jsou prostě odporné nemocné krávy. Každá emo je navíc lesba - no fakt! Platí to samozřejmě i opačně, tedy každá lesba je emo.
 • Většina M si přeje zemřít, ale nemají na to se zabít, a tak dál skučí a kňučí nad vším, co nesnáší.
 • Mnoho lidí se baví lovem em a požírání em k snídani (jako třeba Chuck Norris). Chcete být jako Chuck Norris?
 • Ema obvykle odmítají pít, kouřit, nebo mít sex - po celý svůj život! Tento těžký úkol si zpříjemňují pitím, kouřením a sexem.

Příklady

Aktuality

Chcete-li se pobavit a ne se jen dozvídat nové užitečné věci, podívejte se na heslo Emo na české Wikipedii.
Nehopsající Wikipedie.png

Z diskuse na Českopedii:

Celej clanek je spatne. Vy cesi toho moc vo emotional hardcore nevite.

EMO NENI kommercni nebo velkej stil hudbi. ZEPTEJ SE 100 LIDI A NIKDO TI NEREKNE ANI JEDNU SPRAVNOU EMOSKUPINI. TI NEMUZES byt emo nebo se oblekat jako emo. NENI TO PROSTE ZIVOTNISTIL ANI STIL OBLECENI.

Skupini jako My Chemical Romance a Fall Out Boy je POP, ne EMO.


Choroby
Zkumavka s močí SS Tělesné choroby

CukrovkaČechomorDorostenecká nemocDýmějový humorHemeroidyHypertenzeJabbismusKlešťová encefalitidaKokotokokyKoronavirusKyprovkaLigmaMichaliho chorobaMonogamieMusculativní demenceMuskulární hypertrofieNádorNajbrtNemakačenkémieObezitaPrasečí chřipkaPrůjemRýmičkaRybí prstySklerózaSvrabSyfilisŠkoloviceŠkrlaŠtíhlostToxoplazmózaZácpaZimní virózaZrakovinaŽízeňŽlutá zimnice

Ptačí ruka Duševní choroby

ApplepsieArchitekturaAutofilieBlbostČlenství na FacebookuDepreseDyslexieEmoFóbieInsektofilieKlausofobieKlíčová encefalitidaKlišéKremlobotieKrize středního věkuKulocentrismusLepenský virLiterární masochismusMamilMatematický ďábelMaterialismusMetapsychická jaringitidaMoralismusMoribundusMzeNarcismusObrnaObsedantně kompulzivní poruchaParanoiaPanická poruchaPedofiliePéro v ústechProkrastinacePsychoanalýzaRESETŘízkofilieSerbantropieSušiho komplexUmělá demenceVeganstvíVegetariánstvíVPDSPWindowsWindows VistaXenofobieZávislost na mobiluZprasitelský komplex

Skwádačka Choroby a metly Českopedie

AdamstownAdminitidaAhAkvarijní rybyArbitrážeAzbukopedieBl8CinikCopyrightČeskofilm (Wikipedie TV)EditcountitidaFranta VolantHumorJak počítají IQ ČeskopedistéKult popelniceMomentálně můžete editovat WikipediiNudleOsobní útokyOxymoronSprávciTramvajová dopravaToma646VandalismusWikichrámWikipedistéWikityranieZastaralé šablony

<blink>FREE SEX</blink> Ostatní

AstrologismusBurešismusInkontinenceJehovismusKomunismusKonspirační chorobyRespiraptorRosamunde PilcherRouškaSebevraždaSyndrom vyhořeníTrest smrti

Vývoj člověka.png
Archetypy člověka
člověk obyčejnýčlověk potřebnýčlověk přizpůsobivýčlověk nepřizpůsobivýčlověk nehumornýčlověk nerozumnýnečlověk obecnýčlověk přerozumnýČlověk mrtvýbezdomovecblondýnadůchodceekoteroristaemofeministkahavloidheterosexuálhomosexuáliniciativní blbecJehovistakmotrkomunistakovbojkřesťanmamilmetalistametrosexuálmigrantmoralistanacistanovinářpirátpodnikatelpolicistaprostitutkapsychopatrasistasluníčkářSlušnočechstudentšašekšotoušteroristaúředníkvidlákvlastenecwikipedistažid