Vidlák

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Typická vidlačka

Jedná se speciální odrůdu sedláka, od běžného sedláka se liší tím, že má na zahradě vidle. Vidle můžou mít v životě vidláka praktickou funkci, u většiny dnešních vesnických vidláků jsou však už jen jakousi připomínkou časů minulých. Vidláci původního druhu tzv. Vidlacus Vratimus se stále nacházi v jedné malé vesničce "Vratimov". Průmyslová revoluce způsobila úbytek typických sedláků i vidláků a učinila z tak nich menšinu. Jako každá menšina, se bohužel (možná bohudík – představte si, že by nám vládli vidláci) za svůj původ hodně vidloňů stydí. Své vidláctví se tak snaží ukrýt – můžete pak od něj dokonce slyšet, že vidlák není on ale vy – počestný občan, měšťák… Vymýšlí si pak neuvěřitelné důvody a pseudo rádoby odborné termíny typu „městský-vidlák“, „100% vidlák“, či dokonce „panelákový-vidlák“ aby ostatní přesvědčil o tom, že on vidlákem není, což samozřejmě, jak každý rozumně uvažující člověk hned zjistí, je nesmyslné… Jak by mohl vidlák žít ve městě? Proto je největší výskyt vidláku ve Vidlákově.

Vidlácký (ne)rozum[edit]

Tady pozornému pozorovateli neunikne další typický sedláckovidlácký rys – a to vidlácký rozum. Je to vlastně opak selského rozumu. Vidlák nepoužívá rozum k myšlení ale k sraní ostatních běžných lidí. Neustále vymýšlí různé konspirační teorie, které mají zůčastněné diskuze vtáhnou do spletitých lží, aby je následně vidlák poštval proti sobě. Našim odborníkům se doposud nepodařilo vyšetřit, zda vidlák takto svůj „rozum“ používá záměrně, nejspíše z důvodu nějaké zvrácené psychické úchylky, nebo zda je to z důvodu nepochopení sociálněkulturních vztahů běžné městské společnosti. Vzhledem k tomu, že vidlák se po vyvolání neshod v diskutující společnosti chová rozličně, někdy se řehtá na celé kolo, jindy se zase zdá být uražen, bude to nejspíše kombinace obojího.

Rozlišení vidláka od běžné společnosti[edit]

Vidlák je, až na některé prastaré vidlácké rody, vzhledově téměř k nerozeznání od běžného občana. Samotné rozlišení sedláka a vidláka je natolik složité a nejasné, že se jím nebudu dále zaobírat. V některých společenstvích je ostatně vidlák i sedlák považován za jeden druh. Vidláka však můžeme odlišit díky vhodně pokládaným otázkám.

Sám jsem nedávno provedl výzkum u jednoho exempláře, u kterého jsem měl již dlouho podezření na vidláctví. Předkládám zde přepis původního rozhovoru s vidlákem:

  • Já (Dr. MUDr. JUDr. Ing. Adetyx): "Ty jsi vidlák, viď že jo?".
  • Vidlák: "Cože? Já... uhhh.. ne! Ty si vidlák".
  • Já (Dr. MUDr. JUDr. Ing. Adetyx): "Já žiju ve městě, jak bych mohl být vidlák?" [v té chvíli jsem se již začal usmívat - věděl jsem, že byl můj předpoklad správný]
  • Já (Dr. MUDr. JUDr. Ing. Adetyx): "Viděl jsem u vás na zahradě vidle"
  • Vidlák: "Vidle..?! To née.. Ja taky žiju ve městě" (výrazně se u toho potil)
  • Já (Dr. MUDr. JUDr. Ing. Adetyx): "Ty tomu říkáš město? Vždyť je to totální sedlákov," prohodil jsem s nonšalancí.
  • Vidlák: "No my tam máme kostel víš?.. a taky hospodu!" (myslel tím sklep jednoho sedláka, ke kterému chodí místní opilci hrát mariáš...) "Jo a taky pizzerii!" V té chvíli jsem znejistěl, protože to jsem opravdu nečekal - pizzerie by ve vidlákově být neměla.
Crystal Clear app gadu.png Související informace obsahuje
Regál Zemědělství©


Rozhodl jsem se tedy celou záležitost ještě jednou zvážit a na noc jsem se vypravil do jejich vesnice. Samozřejmě jsem si byl vědom obratností vidláků s jejich vidlemi a tak jsem nic neriskoval a vzal si s sebou svůj platinou osázený šestiraňák, který jsem před 30-ti lety získal darem od jednoho Arabského šejka, jako poděkování za záchranu jeho dcery a vlastně i celé země, před tisícihlavou armádou orků, kteří se díky magnetické rezonanci vyvolané experimenty sousední země šejka vynořili z holografické dimenze světa Warcraftu.

Jak jsem zjistil, nejednalo se o pizzerii jak ji všichni známe, ale o kůlnu, ve které místní stařena pekla koláč. Přesně to jsem předpokládal. Další rozhovor s vidlákem tu již předkládat nebudu - po chvíli se přiznal a s brekem prosil o odpuštění... Chudák nepochopil, že jsem to nedělal proto, abych ho zahanbil, ale abych ho osvobodil od vidláckého myšlení.


Vývoj člověka.png
Archetypy člověka
člověk obyčejnýčlověk potřebnýčlověk přizpůsobivýčlověk nepřizpůsobivýčlověk nehumornýčlověk nerozumnýčlověk přerozumnýČlověk mrtvýbezdomovecblondýnadůchodceekoteroristaemofeministkahavloidheterosexuálhomosexuáliniciativní blbecJehovistakmotrkomunistakovbojkřesťanmetalistametrosexuálmigrantmoralistanacistanovinářpirátpodnikatelpolicistaprostitutkapsychopatrasistasluníčkářSlušnočechstudentšašekšotoušteroristaúředníkvidlákvlastenecwikipedistažid