Migrace

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Zde náš příběh začíná.

Příklad: Pan Matoušek se vydal na náchodské nádraží. Sebou si vzal čtyři lahváče, šest rohlíků, uherák a romadůr, aby mu cesta příjemně ubíhala. Na nádraží zaplatil vyděračské jízdné monopolnímu dopravci a nastoupil do vlaku. Po několika přestupech a po třech hodinách (až dvou dnech) jízdy v narvaném dopravním prostředku za mizerných hygienických podmínek vystoupil na pražském hlavním nádraží.

Právě došlo k migraci. Pan Matoušek se stal migrantem. Z pohledu Náchoda se jedná o emigraci, z pohledu Prahy jde o imigraci a z pohledu Republiky Česko pak o vnitřní migraci.

Jestliže pan Matoušek v minulosti působil na náchodské radnici, kde se dopustil jistých podvodů, a nyní odchází do Prahy, aby se vyhnul tázavým očím svých spoluobčanů, jedná se o politickou emigraci (popřípadě imigraci či prostě migraci, podle úhlu pohledu), pan Matoušek by pak byl uprchlíkem. Jestliže však pan Matoušek odchází do Prahy proto, aby se zde stal universitním profesorem (kterážto kariéra je v Náchodě nemožná, neb tam není žádná univerzita), je to jednoznačně hospodářská emigrace. Pro ty Pražáky, kteří se kvůli panu Matouškovi nemohli stát universitními profesory, je však tento pán hospodářským imigrantem, tedy přivandrovalcem odněkud z východu. Totéž platí i případě, že by se pan Matoušek na univerzitě neuchytil a následně by v Praze začal pobírat podporu v nezaměstnanosti nebo jiné sociální dávky, než by sehnal pracovní pozici v administrativě, kterážto místa jsou k dispozici i v Náchodě, ovšem s polovičním platem než v Praze. Pokud by se stěhoval hlavně proto, že v Náchodě nepůsobí církev špagetového monstra, jíž je členem, je to náboženská migrace.

Pokud by se pan Matoušek v Praze účastnil aktivit spolku náchodských rodáků, je exulantem. Pokud by k účasti na činnosti tohoto „landsmanšaftu“ lákal i rodilé Pražáky, je to již ideologická infiltrace náchodismu. Až se pan Matoušek v Praze ožení, stane se imigrantem z důvodů rodinných. Také proto, že v Náchodě už jednu partnerku zanechal, i s dítětem, na které nechce platit alimenty. Pokud se v nové rodině pana Matouška narodí děti, budou imigranty v druhé generaci, v Německu by se řeklo lidé s migračním zázemím. Pokud i tyto děti budoujednou chodit na akce pořádané spolkem náchodských rodáků, je to známka toho, že se nechtějí integrovat.


Pan Kohn se vystěhoval do Izraele. Pak se znovu vrátil do Československa. Po čase opět žádá o vystěhování do Izraele.

– Tak se rozhodněte, chcete tedy žít tady nebo tam?

– Víte, tady je to za hovno, tam je to za hovno, ale ta cesta je krásná!

Migruj také[edit | edit source]


Vývoj člověka.png
Archetypy člověka
člověk obyčejnýčlověk potřebnýčlověk přizpůsobivýčlověk nepřizpůsobivýčlověk nehumornýčlověk nerozumnýnečlověk obecnýčlověk přerozumnýČlověk mrtvýbezdomovecblondýnadůchodceekoteroristaemofeministkahavloidheterosexuálhomosexuáliniciativní blbecJehovistakmotrkomunistakovbojkřesťanmamilmetalistametrosexuálmigrantmoralistanacistanovinářpirátpodnikatelpolicistaprostitutkapsychopatrasistasluníčkářSlušnočechstudentšašekšotoušteroristaúředníkvidlákvlastenecwikipedistažid