Občanská válka v Sýrii

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Open book 01.png

Necyklopedie Vám exkluzivně nabízí dílo Pohádka o zemi krále Klidomila, knižní adaptaci z prostředí syrské občanské války!

Podle literární kritiky jde o majstrštyk.

„Bašár al-Asad je stále naživu, ale už teď je mrtvej.“

- tajný agent

„Tento způsob Arabského jara zdá se mi poněkud nešťastným…“

- Antonín Důra


Sýrie během let 2000 až 2010 — čerstvá, chutná, poklidná a bez plísně
Odstřelování ze strany rebelů a USA zanechalo v Sýrii díry větší než se všeobecně očekávalo

Občanská válka v Sýrii je chaotický konflikt 21. století táhnoucí se od roku 2011 mezi alávitskými sektáři doktora Asada, umírněnými (mírumilovnými) prozápadně orientovanými (tzn. modlí se směrem k západu) muslimy a radikálními bojůvkami Al-Káida a An-Hnusná. Do konfliktu zasahují i bojovné kurdské ženy (muži nebojují, dostávají peníze od humanitární organizace „Dolar a mír“. Konfliktu se zůčastňují i jiné menší skupiny a všichni jsou zde podporováni mocnými státy po celém světě.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Celý konflikt zažehlo velice deštivé Arabské jaro, kdy zcela nečekaně sprchlo a aktivovalo osvěžené Syřany do bojovné nálady. Sunnitští Arabové obvinili alavity a šíity, že prchali do úkrytu před deštěm a bezbožně si kryli hlavu výtisky Koránu, čímž ho zneuctili. To posloužilo jako záminka k rozsáhlým demostracím proti režimu, za účelem jeho svrhnutí. V odvetu nato zahájili vládní síly rozsáhlé operace proti pokojným demonstrantům. Tito pokojní demonstranté na mnoha místech zahájili odvetné akce, načež v této zemi zahájili bojové operace v podstatě úplně všichni. Syrský konflikt pak přitáhl pozornost snad celého světa. Největší popularitu válce přinesla organizace ISIL/ISIS (Islámský stát v Iráku a Levantě), která nabízela muslimům v Evropě luxusní dovolenou. Program dovolené pro rok 2015 (z katalogu cestovní kanceláře ISIL) — střelba na křižáka (velice obtížné, protože poslední křižáci zmizeli ve středověku), znásilnění nevěřící, uřezání hlavy nevěřícího, workshop „Pěstujme plnovous“, workshop „Čtu jednu knihu po celý život až jsem z toho úplně tupý“ atd. Obrovská popularita této aktivní dovolené značně protahuje válku a činí jí nadmíru neúnosnou pro civilní obyvatelstvo. Tomu svitla naděje, neboť našlo oporu v osobě Angely Merkelové, kterou její syrský milenec přesvědčil aby jim pomohla. Nápis „HELP“ spermatem na vratech její vily však nebyl prosbou o záchranu syrských obyvatel, ale prosba o vpuštění, neboť se její milenec Abú-Muka-Extází ožral jak Dán a cestou z hospody ztratil klíče.

Současný stav[editovat | editovat zdroj]

V polovině roku 2016 boje pokračují, neboť ani jedna ze stran nemá dostatek prostředků k vyřešení konfliktu silou. Vládní síly mají v poslední době lehce navrh a to díky ruské bojové operaci Vyprázdněte staré muniční sklady.

Strany konfliktu[editovat | editovat zdroj]

  • Alavité — plus prorežimní a křesťanské síly jsou v poslední době na koni a upevňují svou pozici.
  • Opoziční síly — roztříštěné, organizované ve městech, v současné době v defenzívě.
  • Islámské síly — Islámská fronta (název odkazuje na jejich útočnou bojovou formaci, kdy se bojovníci řadí k útoku do fronty. Vybíhají tak z jednoho místa, což je nesmírně účinné neboť neplýtvají síly na širokém pásu země a mají tak šanci, že protivníkovi dojde na určeném úseku munice, taktika úspěšně použitá SSSR za 2. svět. války)
  • An-Hnusná — radikální islámská organizace vedená tajemný bojovníkem An-Hnusným, původně ženou Annou al Hnusnou, tak odpornou, že se předělala na muže, opozicí zvanou Bobrhíllou, neboť se jí posmívají na původ jejího plnovousu, což je ve skutečnosti plnovous z jejího ohambí.
  • IS, ISIL, ISIS, Islámský stát — radikální islámská organizace vedená abú Bagrem al Bagdádím (zednářský titul, Velký Bagr z Bagdádu, odkaz na jeho typicky zakřivený, lžícovitý penis, kterým pohupuje při svém kázání. Velice mocný pseudostátní útvar, živený programem Přijeď a poznej krásy střelby, což je dovolenkový program pro psychopatické Evropany muslimského původu, kteří jsou v nové vlasti smutní z toho, že jim tam zakazují cokoliv usmrtit. Vychází z Koránu 9. století, kdy nic neexistovalo, takže se nic nesmí. Skutečně smutné.
  • Kurdové — bojovný národ, nemající vlastní stát. Jejich perfektní organizace a zápal pro komunitu jim zaručuje téměř samostatnost v rámci Sýrie. Velká hrozba pro Turecko. Jejich bojovné ženy šíří hrůzu mezi nepřáteli. Staroperský výraz „Pešmergové“ označuje v překladu jako Ta, která drtí kozama, volně Kozomlatky… ženy bojovnice.

Použití plynu[editovat | editovat zdroj]

V konfliktu došlo po dlouhé době opět k vážnému porušení Ženevských konvencí. V roce 2013 bylo na předměstí Damašku použito téměř 350 litrů prdíku, velice nebezpečného plynu, mezi jehož účinky patří totální kolaps dýchácí soustavy v důsledku působení nelidského puchu.

Angažované (super)velmoci[editovat | editovat zdroj]

Rusové, Číňané, Američané… jaké jsou jejich motivy??

Merkava-2.jpg Války edit 
Atomové bomby na velrybyBoj za nelidská neprávaBitva na Bílé hořeBitva u BasryBitva u Little Big HornuBitva u VídněBlitva u SudoměřeCovidová válkaČesko-norská válkaDesenská Covidová válkaDívčí válkaFlamewarHitlerovo vítězstvíChilsko-česká válkaKonfliktní týmKopřanská krizeKřižácké výpravyPedijská válkaMalá Desenská válkaMimoňská občanská válkaNultá světová válkaPrvní světová válkaDruhá světová válkaRovníková válkaŘeporyjská válkaSedmidenní válkaPrvní Desenská válkaDruhá Desenská válkaTřetí Desenská válkaSlovensko-francouzská válkaSousedský pučStalingradský kotelStrážsko-libereckokrajská válkaStudená válkaSvětová válkaSyrská občanská válkaŠumavské povstáníŠvýcarská invaze do LichtenštejnskaTřetí světová válkaVálka dvou NecyklopediíVálka mezi Babišovými příznivci a odpůrciVálka s čolkyVálka s švábyVálka volůZimní válkaIII. Rýžová válkaPrvní Skalicko-Borská válkaSomálská invaze do Českolipských zemíVálka o Skalickou Čest