Somálská invaze do Českolipských zemí

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Tento konflikt vypráví o Somálské invazi do států ČLC (Českolipské Císařství), konkrétně do Českolipského císařství, Mimoňské republiky a jejího loutkového státu, konkrétně Protektorátu Stráž pod Ralskem (německy Protektoraat Wartenberg). Byl to nejkratší a snad nejjednoduší konflikt ve zdejších drsných končinách. Trvala pouze 3 dny.


somálské úmysly s českolipskými zeměmi[editovat | editovat zdroj]

V únoru 2050 se Somálští piráti pokoušejí o státní převrat. A to neúspěšně. Tato novina se okamžitě dostane do éteru a jako první se o ní dozvídá republika Mimoň, stále vedená N. Hollanovou. Ta okamžitě nabízí pirátům pomoc a dodá jim dvě plachetnice "Hollanus" a "Remagen". Somálci je dostanou v červnu roku 2050. Ti si je pojmenují jako HMS Ossas a HMS Mogadisho. Ovšem jelikož lodě byly dokovány ve Strážském protektorátu, nějací lidé je zvandalizovali. To se vůdci somálských pirátů, panu Awadovi Mahmudovi Cockovi moc nelíbilo. Proto okamžitě kontaktoval Hollanovou se slovy: "Co si to dovolujete, dávat mi dvě lodě s nasprejovanými smaženými psy na zádi lodě, tohle vás přijde draho". Hollanová vysvětlila, že lodě měly zakotvené ve Stráži, tudíž je musel někdo zvandalizovat tam. Tímto se domluvili o tom, že piráti mohou vstoupit na české území. Tudíž somálští piráti moc nelenili a okamžitě pakovali svých 14 útočných plachetnic třídy Waldo a Dalmar vstříc středozemnímu moři. Tím si Mimoň udělala další problém. Mimoňská republika se potýkala s odporem Strážanů. Navíc, mrtvý kníže H.Vischnack zázračně ožil. Spekulovalo se o zásahu Ježíše. Vischnack okamžitě svrhl velitele protektorátní policie, pana T. Duonga. Tudíž Vischnack získal kontrolu nad jedinou ozbrojenou složkou Strážského protektorátu. Ovšem jelikož jeho bývalý stát byl jen loutkou Mimoně, musel se spokojit se značně slabší výzbrojí, která činila pouze 10 pěchotních vozidel ČT-1A (četnický tank-1, verze A, vlastně licenční Pz.Kpfw.I Ausf.F vyrobený v závodě MITOP), které byly vyzbrojeny dvěma kulomety, jelikož Stráž musela být odzbrojena kvůli prohrané válce, tudíž Vischnack musel čekat. Zvláštních anomálií si všiml taktéž českolipský císař David I. Dobyvatel, který kontaktoval krále Víta I.. Tyto dvě země prošly renesancí v armádních řádách, jelikož jim došlo, že tanky Pz.Kpfw. IV již nebudou stačit. Proto obě země nakoupily celkem 39 tanků Leopard 2A4.

Skalickému královi Vítovi I. došlo, že tanky Pz.Kpfw. IV Ausf.H nebudou stačit na efektivní obranu před somálskými piráty, kteří hrozili útoky. Proto společně s českolipským cisařem Davidem I. nakoupili na bazarech 39 tanků Leopard 2A4 (ten vlevo)
bunkr zničený náletem junkersem

. Piráti mezitím plánovali útok na Stráž.

plán somálských pirátů[editovat | editovat zdroj]

Plánovačem somálských pirátů byl jakýsi Mahmud, který vymyslel tento plán.

- zničit Vischnacka

plán obránců[editovat | editovat zdroj]

  • Ochránit své země
  • Zničit Somálskou flotilu
  • Otestovat své schopnosti před nepřítelem mimo jejich končiny
  • Zalíbit se NATO

válka[editovat | editovat zdroj]

den první[editovat | editovat zdroj]

Piráti započali válku 16.3. 2051, když překročilo 13 lodí Labe v Děčíně a pokračovalo po Ploučnici k České Lípě, hlavnímu městu Českolipského císařství. Jedna loď třídy Waldo (konkrétně HMS Mahmud Cock), která najela na minu v Děčíně a potopila se.

HMS Mahmud Cock poté, co najela na minu

A to se somálští piráti ani nepřibížili k nepříteli. Mezitím se oba monarchové dozvěděli o útoku na Instagramu. Vít I. kontaktoval Hanse Vischnacka se slovy: "Jseš v řiti, jedou si pro tebe piráti, ale mi ti možná pomůžeme." Vischnack o tom nevěděl, jelikož spal. Zprávu přečetl o tři hodiny později. Mimoň se do konfliktu nezapojila. Mezitím se odpoledne z nenadání na Horeckém rybníku ve Stráži objevily čtyři velké lodě "سلاح مشاة البحرية الصومالي" ("somálská námořní pěchota"), které se chtěly vylodit. Doplavit se ke břehům se opravdu povedlo lodi HMS Allah, ovšem, jelikož kolem rybníka hlídkovaly dva policejní tanky ČT-1A a jelikož loď byla vyrobena ze dřeva, tanky zápalnými náboji HMS Allah zapálili.

Strážské policejní tanky zapalují pýchu سلاح مشاة البحرية الصومالي: HMS Allah

Loď následně explodovala a zabila většinu pirátů na palubě, celkem 4 přeživší padli do zajetí. Mezitím lodě HMS Axmed Aarey a HMS Issaq bin Ahmed byly na rybníce potopeny námořím bombardérem Junkers Ju 52G/3m Marinebomber Českolipského letectva. Somálští piráti začali ustupovat.

Piráti za první den války ztratili jen ve Stráži 3 lodě

. Cíl se jim nepodařil spnit.

den druhý[editovat | editovat zdroj]

17. 3. vyčkávající Leopard 2A4 českolipské armády zničil loď HMS Maxamed Ibraahim Xaabsade střelou z kanónu na vzdálenost 2420 metrů.

Leopard 2A4 pálí na HMS Maxamed Ibraahim Xaabsade

Skalické jednotky se blíži k Ploučnici. Mezitím strážské jednotky bojují s místními protektory. V České Lípě je skalickým Leopardem 2A4 těžce poškozena a násleně potopena loď 'HMS Ibraahim Xoorane.

Skalické tanky Leopard 2A4 v oblasti Horní Libchavy při jízdě na pomoc čecholipákům

. Mezitím u osady Stružnice byly bombardéry Ju 52G/3m potopeny 4 lodě. Piráti začínali být opravdu zoufalí. Byť jedna loď se nepotopila, konkrétně HMS Kenya, byla nenávratně poškozena a musela být opuštěna. Aby nepadla za kořist, piráti jí spálili. Mezitím Strážané dostihli loď HMS Salaad Gabeyre Kediye, kterou v oblasti u Velkého Grunova těžce poškodili. Loď se ovšem nepotopila a ani českolipští či skaličtí vojáci jí nepotopili. Prý by to bylo zbabělé.

Junkers Ju 52/3m českolipského pozemního letectva bombarduje lodě somálských pirátů

Na druhou stranu, ve Stráži musel být vyřazen jeden tank ČT-1A, který měl šíp zaseknutý v pozorovacím periskopu a šavlí prosekané pásy.


den třetí[editovat | editovat zdroj]

Piráti se již snaží ustoupit co nejrychleji, ovšem vítr jim nepřeje. Skalické jednotky se přemístily k Mimoni, kde pozorovaly jakékoliv známky podezřelých aktivit. Českolipské a Strážské jednotky stále hledaly zbívající lodě HMS Mogadisho a HMS Ossas.. Obě lodě se objeví na Horeckém rybníce. Mogadisho sice palba strážanů potopí, ale HMS Ossas se vzdá, a loď putuje jako kořist do Sloupu v Čechách, kde je zakotvena, přestavěna na výletní plachetnici, a přejmenována na SS Langenau . Invaze tak skončila neúspěchcem somálských pirátů. Z celkem 480 členné výpravy přežilo pouze 69 námořníků. 21 námořníků stihlo utéct před procesy. Na palubě HMS Salaad Gabeyre Kediye přežilo z 89 mužů pouze 13. Všichni ostatní zajatci byli popraveni injekcí. Po třech dnech nakonec končí nejbizardnější válka v českých zemích.

ztráty[editovat | editovat zdroj]

strážská kampaň[editovat | editovat zdroj]

ztráty Strážského protektorátu[editovat | editovat zdroj]
  • 1x tank ČT 1A (po invazi opraven)
ztráty سلاح مشاة البحرية الصومالي[editovat | editovat zdroj]
  • HMS Allah
  • HMS Axmed Aaerey
  • HMS Issaq bin Ahmed
  • HMS Mogadisho


českolipská kampaň[editovat | editovat zdroj]

ztráty českolipského císařství či skalického království[editovat | editovat zdroj]
  • jedna bomba z junkersu která spadla do horeckého rybníku a poničila bunkrový komplex z druhé světové války
ztráty سلاح مشاة البحرية الصومالي[editovat | editovat zdroj]
  • HMS Maxamed Ibraahim Xaabsade
  • HMS HMS Kenya
  • HMS Ibraahim Xoorane
  • HMS Farrah Nur
  • HMS Ahmed Abdi Godane
  • HMS Mohammed Abdullah Hassan
  • HMS Yusuf Ahmed Sarinle

kořistní záležitosti[editovat | editovat zdroj]

  • HMS Ossas-přestavěna na výletní loď SS Langenau

ztráty mimo bojiště[editovat | editovat zdroj]

  • HMS Mahmed Cock-potopena v Děčíně


kapitulace[editovat | editovat zdroj]

Vůdce somálských pirátů Awad Mahmud Cock přijel až do České Lípy, kde velmi nerad podepisoval kapitulaci somálských pirátů. Na druhou stranu to pro něj bylo ponaučení, že nemá zkoušet spolupracovat s Mimoňskou republikou, jelikož ta se do operace nijak neangažovala. Navíc si Mimoňská republika nadělala další problémy s okolními zeměmi a atmosféra opět začínala houstnout. Skalice předala pro začátek Stráži 8 tanků Leopard 2A4. Navíc ve Stráži proběhl převrat, kde se opět stal vládce Hans Viktor Vischnack, nyní ale jako prezident.

Merkava-2.jpg Války edit 
Atomové bomby na velrybyBoj za nelidská neprávaBitva na Bílé hořeBitva u BasryBitva u Little Big HornuBitva u VídněBlitva u SudoměřeCovidová válkaČesko-norská válkaDesenská Covidová válkaDívčí válkaFlamewarHitlerovo vítězstvíChilsko-česká válkaKonfliktní týmKopřanská krizeKřižácké výpravyPedijská válkaMalá Desenská válkaMimoňská občanská válkaNultá světová válkaPrvní světová válkaDruhá světová válkaRovníková válkaŘeporyjská válkaSedmidenní válkaPrvní Desenská válkaDruhá Desenská válkaTřetí Desenská válkaSlovensko-francouzská válkaSousedský pučStalingradský kotelStrážsko-libereckokrajská válkaStudená válkaSvětová válkaSyrská občanská válkaŠumavské povstáníŠvýcarská invaze do LichtenštejnskaTřetí světová válkaVálka dvou NecyklopediíVálka mezi Babišovými příznivci a odpůrciVálka s čolkyVálka s švábyVálka volůZimní válkaIII. Rýžová válkaPrvní Skalicko-Borská válkaSomálská invaze do Českolipských zemíVálka o Skalickou Čest