Bitva u Little Big Hornu
Prolog[editovat | editovat zdroj]
Jedna z nejslavnějších památných bitev mezi Rudými a Bílými, která se udála 25. června 1876. Za zlé Rudé proradně útočili Indiáni kmene Jekotů, Blekotů a samozřejmě Bolševici. Neoficiálně do boje zasáhla i Čínská Lidová Armáda, což Čína popřela. Za dobré lidi - Bílé pak hájila čest 007. kavalarie v čele s nejlepším generálem všech dob Georgem Amstrongem Castrolem.
„ Svět již nikdy nebude jako dřív... “
Bojiště[editovat | editovat zdroj]
Little Big Horn je jezero ležící v nadmořské výšce 5021 m.n.m.(všiměte si že jde opět o prvočíslo) Vzduch je zde poměrně řídký a to Bílým notně stěžovalo aklimatizaci, jejíž důsledky nakonec zřejmě i zvrátily misky vah v neprospěch hodných lidí. Všude jsou kamenité cesty a tak se tam také dost „zapackává“.
Pozadí bitvy[editovat | editovat zdroj]
Rudí Indiáni již od 17. století ničili a drancovali Ameriku. Jejich průmyslová revoluce doslova zamořila úrodné pastviny a řeky od Kanady až po Brazílii. Bezdůvodně vybíjeli milionová stáda bizonů, termitů a velryb. Korunu všemu nasadilo jejich přátelství s Bolševiky, tajné podporování Číny a politická orientace doleva. Naproti tomu hodní bílí lidé se snažili žít v harmonii s přírodou již od dob, kdy Colombo objevil Ameriku. Navíc zdarma šířili Křesťanství. Nikoho do Křesťanství ani nenutili. Indiáni za nimi sami chodili, že už těch svých pochybných božstev mají plné zuby. Od Indiánů se však na oplátku dočkali pouze příkoří a porušování úmluv. Až jednou jeden hodný Bílý člověk řekl: „Dost!“ Ten člověk se jmenoval George Křoví . „Svět už nikdy nebude jako dřív“, prohlásil a vyhlásil boj za správnou věc. Navečer také vyburcoval armádu dobrovolníků a pojmenoval ji 007. kavalerie. Do čela kavalerie se postavil Křovího dlouholetý přítel, udatný generál a zachránce, pán pohromy, hrabě velká pěst George Amstrong Castrol. To se stalo 24. června 1876 no a již 25. června 1876 007. kavalerie přispěchala k doupatům Rudých u Little Big Hornu.
Hlavní historičtí aktéři[editovat | editovat zdroj]
Sedící Mula (Nula) - Indiánský náčelník Rudých kmene Jekotů. Proradný padouch, lobbista a ten co ukul ďábelský plán, jak porazit 007.kavalerii.
Šílený Úň - Fakticky šílenec, náčelník Rudých Blekotů. Údajně zešílel s pocitu moci a mamonu. Vyvraždil všechny, kdo by jej mohli nějak politicky ohrozit.
Žluč - Žluč
Lenin - Typický Rudý aktivista. To on to celé ještě zhoršil, když už tak rozdováděným Rudým předepsal bolševistické kapky. To on je dal do kupy s Čínou a podporoval válečné úsilí směřující k invazi do Evropy.
George Křoví - Světec
George Amstrong Castrol – Nejlepší generál všech dob a dobrý člověk. Absolvoval Westpoint i Eastpoint s vyznamenáním. Chtěl jen mír a jeho jediným přáním bylo do poslední chvíle domluvit se s Rudými po dobrém a přivést je na správnou cestu.
Bitva[editovat | editovat zdroj]
Generál Castrol jel do bitvy s optimismem. Dobře se najedli, cesta rychle ubíhala, kavaleristé si mysleli, že mají nejmodernější zbraně a Castrol sám navíc stále věřil v mírovou dohodu.
Kolem osmé ráno kavaleristé konečně dorazili k jezeru Little Big Horn. Pětitisícová nadmořská výška však udělala své. Velmi špatně se jim dýchalo, měli žízeň a neměli koně . Byli to totiž hodní lidé, jak již bylo mnohokráte řečeno, nechtěli zvířata zbytečně přetěžovat na strmých stezkách a tak je raději nechali v nížině na úrodných pastvinách (které Rudí ještě nestihli zplundrovat) pod dohledem majora Reného a veškeré vybavení a zbraně nesli pěšky. Právě, když se chtěli osvěžit v jezeře, proradný náčelník Sedící Mula (Nula) zatroubil k zákeřnému útoku.
Útok Rudých byl nečekaný a prudký. Rudí byli vybaveni vysoce efektivními zbraněmi jako luky a šípy, proti kterým kavaleristé vyzbrojeni pouze lehkými poloautomatickými puškami neměli sebemenší šanci. Kavaleristé alespoň utvořili semknutou linii a drželi se kolem ramen navzájem. Položili tak nevědomky základy ke slavnému gestu hokejistů z Nagana. Podlehli však hrozivé přesile a byli pobiti takřka v jedné linii, na místě tak jak stáli, po divokém útoku Žluči a jeho hord.
Slavný generál Castrol padl osamocen až za další dvě hodiny bitvy v osamoceném obranném boji. Padl se slzami v očích naléhaje do posledního dechu na mírové řešení. Smrtelnou ránu do Jater mu uštědřil zezadu právě Žluč. Sedící Mula (Nula), který to celé naplánoval, se tomu z povzdálí pouze přihlouple smál.
Epilog[editovat | editovat zdroj]
Major René hlídající pasoucí se koně v klidu a míru také neušel sekundárnímu útoku. Útok vedl Šílený Úň a to tak šíleným způsobem, že major René musel utíkat. Naštěstí to byl zdatný ultramaratonec a jak je známo, takto trénovaný člověk může na delší vzdálenosti porazit i koně. A to se mu nakonec vskutku podařilo. Získal náskok, který až do cíle udržel, zatímco koně Rudých postupně odpadávali. Na počest majora Reného se dodnes pořádá běžecký závod v KLDR známý jako Maraton. To René donesl zprávu do Růžového domu a zvěstoval, co vše viděl. Tak povstalo ještě více hodných lidí a v konečném zúčtování všechny zlé Indiány vybili, ačkoli nechtěli, aby to takhle dopadlo. Rudí a jejich potomci, co se přece jen napravili, mohou dnes žít v luxusních rezervacích, kde se jim zlíbí a které byly vystavěny po celém světě. Do nejbližší takové rezervace nemusíme chodit daleko. U nás byla vystavěna v Krkonoších a je známa jako Národní přírodní rezervace KRNAP.