James Bond

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
James Bond chodí občas na plastické operace, aby ho nepřítel nepoznal, zajímavé je, že vždy vypadá jako nějaký slavný (možná i jeho oblíbený) herec.

Bond, James Bond (5. 3. 1921 - 3. 5. 1993), vlastním jménem Philliard Joseph Abrams ml. (později st. (a na závěr nejst.)), krycím jménem 007. Narodil se a vyrůstal v Londýně v rodině ruských přistěhovalců ne zcela z vlastní vůle (viz. Velká zářijová revoluce v Estonsku a její důsledky pro region). Ve třech letech věku jeho rodina na útěku před dlužníky a věřiteli obsadila matriku ve Fulhamu, kde ne zcela zákonným způsobem změnila všem členům klanu jména na zcela náhodná. Ve stejné době se podle světlajících vlásků ukázalo, že James bude Blond.

V mládí a na začátku dospělosti navštěvoval Bond základní školu svatého Erika v Claptonu, jeho spolužákem a největším kamarádem byl pozdější vynálezce penisilinu Alexander Fleming. Mládí na předměstí si v partě kamarádů nejčastěji zpestřovali společenskou hrou "protřepat, nemíchat". Rozkmotřili se krátce před druhou světovou válkou, někdy kolem roku 1932, kdy mladý James přesídlil na daleko prestižnější School of cock-tails and cooled drinks ve Wandsworthu. Alexandr svému příteli záviděl prestižní povolání barmana, na které se mladý Bond začal pečlivě připravovat, a rozhodl se mu pomstít psaním krátkých fiktivních příběhů, ve kterých James dostával na prdel nejdříve od nacistů, pak od komunistů a nakonec od nacistických šílených vědců v Jižní Americe. Toto povídkové dílo by upadlo celosvětově v zapomnění, nebýt korepetitora Josefa Tesárka z Českých Velenic. James zemřel v roce 1993 na selhání jater.

V roce 2000 proběhla velká slavnost s mnoha provazy uzavírající dvacáté století jako tzv. Bondův věk (anglicky Bondage). Armáda Spojených států po Bondově rodném příjmení pojmenovala tank M-1. Těžko říci proč. V červnu 2003 koupil Roman Abramovič anglický fotbalový klub Chelsea. Což sem asi nepatří.

Angličané mají svého Jamese Bonda, Američani Chucka Norrise, a my v ČR máme Psíka (Tajný agent Psík jel do Libanonu pro informace o únosu Čecha v Libyi). Náš Psék se tak někde zaběhl, páč někde hárá fena, chudák když se pak vrátil, tak vůbec nemohl chodit.