Švýcarská invaze do Lichtenštejnska

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Je s podivem, že 170 vojáků může zaútočit nepozorovaně.
Ohromná švýcarská armáda je připravena k útoku.
Smrtícímu švýcarskému armádnímu noži se nemůže rovnat žádná lichtenštejnská zbraň.

Švýcarská invaze do Lichtenštejnska 2. března 2007 se stala rozbuškou třetí světové války. Pod rouškou tmy překročil hornatou hranici lichtenštejnského knížectví kontingent 170 švýcarských pěšáků, čerstvě stažených ze švýcarských okupačních jednotek ve Vatikánu. Švýcarští průzkumníci předtím zákeřně pobili lichtenštejnské pohraniční stráže, takže získali moment překvapení. S prvním odporem se setkali až několik mil hluboko na lichtenštejnském území.

Lichtenštejnsko s třicetitisícovou populací nemá žádnou armádu, pouze slabě vyzbrojenou policii. Lichtenštejnská vláda vyslala naléhavou žádost o pomoc. Premiér ve svém projevu v televizi vyzval obyvatelstvo k odporu. Kníže Albert II. se svou rodinou se opevnili ve vaduzském zámku.

Velká Británie okamžitě ohlásila podporu bezbrannému Lichtenštejnsku. Podle Tonyho Blaira "...britské tajné služby již před několika týdny předpověděly hrozbu útoku, což je také skutečný důvod, proč jsme stáhli naše vojska z Iráku, aby byly připraveny na zásah v Evropě." Německo se mezitím postavilo na stranu Švýcarska. "Lichtenštejnsko je již po desetiletí vředem Evropy, nastal čas zlikvidovat tuto zbytečnou monarchii," prohlásila kancléřka Angela Merkel. Francie a Itálie poslaly své armády na švýcarskou hranici s tím, že zatím zůstanou neutrální, aby se do konfliktu vložily, až zmobilizují další síly a až bude jasné, kdo vyhraje.

Pro Spojené státy americké je vypuknutí konfliktu velkým překvapením a George W. Bush přikázal americkému letectvu na základně Rammstein, aby se připravilo na brutální konflikt. Avšak toto prohlášení vyvolalo rezignaci amerického ministra obrany, který prohlásil, že při závazcích v Iráku a Afgánistánu si Spojené státy nemohou dovolit vstoupit do dalšího konfliktu. Ve svém rezignačním dopise napsal, že Amerika "...bude potřebovat půl miliónu vojáků, aby mohla bránit Lichtenštejnsko." Švýcarské jednotky jsou totiž ozbrojeny zavíracími noži, které obsahují mnohé zbraně uložené v malém prostoru. "Tato technologie je dokonalejší než naše," konstatoval americký ministr. Zprávy o připravovaném americkém náletu na Stockholm byly dementovány. "Žádný Američan si neplete Švýcarsko se Švédskem," prohlásil mluvčí Pentagonu.

Na nočním zasedání OSN probíhala dlouhá diskuse o krizi, o níž mnozí mluví jako o počátku III. světové války. Mezitím se objevily zprávy, že švýcarská pěchota se přiblížila Vaduzu a vrtulníky ostřelují knížecí zámek. Uncyclopedia byla donucena evakuovat svou lichtenštejnskou pobočku.

Více[editovat | editovat zdroj]

Merkava-2.jpg Války edit 
Atomové bomby na velrybyBitva na Bílé hořeBitva u BasryBitva u Little Big HornuBitva u VídněBlitva u SudoměřeCovidová válkaČesko-norská válkaDesenská Covidová válkaDívčí válkaFlamewarHitlerovo vítězstvíChilsko-česká válkaKonfliktní týmKopřanská krizeKřižácké výpravyPedijská válkaMalá Desenská válkaMimoňská občanská válkaNultá světová válkaPrvní světová válkaDruhá světová válkaRovníková válkaŘeporyjská válkaSedmidenní válkaPrvní Desenská válkaDruhá Desenská válkaTřetí Desenská válkaSlovensko-francouzská válkaSousedský pučStalingradský kotelStrážsko-libereckokrajská válkaStudená válkaSvětová válkaSyrská občanská válkaŠumavské povstáníŠvýcarská invaze do LichtenštejnskaTřetí světová válkaVálka dvou NecyklopediíVálka mezi Babišovými příznivci a odpůrciVálka s čolkyVálka s švábyVálka volůZimní válkaIII. Rýžová válkaPrvní Skalicko-Borská válka