Malá Evropská válka

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Malá Evropská válka je název pro konflikt, který trval půl roku a jeho výsledek všechny šokoval. Přestože očekávané bylo logicky vítězství velkých států (jsou velké, dokonce větší než státy malé i než státy menší než státy malé), konec války byl úspěšnější pro malé státy.


Povstání se týkalo všech evropských mikrostátů – Andorry, Lichtenštejnska, Lucemburska, Monaka a San Marina – které se spojily do společné koalice s názvem Sdružení Evropských států. Velkým E v názvu, přestože by zde dle pravidel mělo být malé, chtěli poukázat na to, že nechtějí být dále malými státy.

Velké E je obsaženo i v názvu války, přestože by vám ho každá češtinářka hned červeně škrtnula, neboť pořádně nezná dějepis či čerpá z nedůvěryhodných zdrojů, o nichž sama tvrdí, že jsou důvěryhodné. Až se rozhodnete ve slohové práci pojednávat právě o této historické události a vaše učitelka se bude vztekat, odkažte ji na tento článek.

Můžete se, a máte na to právo, zeptat, kde je Vatikán. Na ten se zbytek mikrostátů vykašlal, neboť ho považují za de facto městskou část Říma, tedy tzv. mikromikronejsistát (neplést s Mikronésií, ta je taky mikro, takže to nevadí).

Důvod[editovat | editovat zdroj]

Státy povstaly, neboť se jim nelíbilo, že na mapách vydávaných velkými zeměmi působí jako drobné fleky o velikosti Brna, v lepší případě jsou vyzobrazovány jako kolečka bez charakteru.

Průběh[editovat | editovat zdroj]

Začátek[editovat | editovat zdroj]

Původní myšlenkou států bylo, že na dosažení svého cílů půjdou skrz kompromisy a věcnou debatu. S diskusí začalo Lucembursko, jediný člen Evropské unie ze Sdružení Evropských států, v Evropském parlamentu. Bylo jim to k ničemu, neboť je nikdo neposlouchal, a to z mnoha důvodů. Mnoho zemí Lucembursko za mikrostát nepovažuje, protože by museli začít považovat za mikrostát sami sebe, když od sebe velikostně nejsou daleko. A větším státům jsou malé státy ukradené, dokud nejde o to, že by jim měli poskytnout dotace.

Alternativní cesta[editovat | editovat zdroj]

Jít na to vojensky bylo také jednou z myšlenek. Státům hned došlo, že použít vojenskou sílu je nesmysl. I kdyby nahromadili všechny své obyvatele a pokusili se zvětšit alespoň jednu ze zemí, okolní státy by je hned zničili a spolkli zbylé, pusté mikrostáty.

Nakonec došlo na rozhodnutí začít s informační kampaní. Státy daly hlavy (a finance) dohromady, a tak si koupili tiskárnu, na níž započaly tisk nových "Evropských map". Na nich si mikrostáty nárokují tolik území, kolik jen chtějí. Dobrovolníci v současnosti roznáší letáky a mapy do okolních států.

Výsledek[editovat | editovat zdroj]

Výsledkem tedy je, že občas se nějaká jejich mapa zatoulá a dostane se na internet nebo do učebnice. Evropané si tak uvědomili, že i mikrostáty jsou státy.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Merkava-2.jpg Války edit 
Americká válka o TikTokAnexe Jižního TatarovaAtomové bomby na velrybyBoj za nelidská neprávaBitva na Bílé hořeBitva Tučňáků proti ItalůmBitva u BasryBitva u Little Big HornuBitva u VídněBitva u SlavkovaBlitva u SudoměřeCovidová válkaČesko-norská válkaČtvrtá světová válkaDesenská Covidová válkaDívčí válkaFlamewarHitlerovo vítězstvíChilsko-česká válkaKonfliktní týmKopřanská krizeKřižácké výpravyPedijská válkaMalá Desenská válkaMalá Evropská válkaMimoňská občanská válkaNultá světová válkaPrvní světová válkaDruhá světová válkaRovníková válkaŘeporyjská válkaSedmidenní válkaŠestá světová válkaPrvní Desenská válkaDruhá Desenská válkaTřetí Desenská válkaSkiterijská válka za nezávislostSlovensko-francouzská válkaSousedský pučStalingradský kotelStrážsko-libereckokrajská válkaStudená válkaSvětová válkaSyrská občanská válkaŠumavské povstáníŠvýcarská invaze do LichtenštejnskaTřetí světová válkaVálka dvou NecyklopediíVálka mezi Babišovými příznivci a odpůrciVálka s čolkyVálka s švábyVálka volůZimní válka1. legends válkaIII. Rýžová válkaPrvní Skalicko-Borská válkaSomálská invaze do Českolipských zemíVálka o Skalickou Čest
Seznamy: • Divnoválky