Zákon schválnosti

From Necyklopedie
(Redirected from Zákon)
Jump to navigation Jump to search
Právě jsme chtěli uložit dokončenou práci...

Zákon schválnosti je přírodní zákon, který vysvětluje chování celého jsoucna při interakci s jednotlivým subjektem, obvykle nějakou osobou, zpravidla vámi.

Merge-arrows.png Tento článek se tematicky překrývá s článkem Murphyho zákony.

To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit.

Objevitel[edit | edit source]

Objev zákona schválnosti se mylně připisuje Angličanovi Murphymu. Skutečným objevitelem je však jiný člověk stejného jména irského nebo českého původu. Je totiž všeobecně známo, že si Jára Cimrman často měnil své osobní údaje, aby zmátl řadu epigonů, podvodníků a falzifikátorů, kteří se za něho vydávali.

Cimrman věnoval spoustu svého drahocenného času experimentálnímu zkoumání a snaze o pochopení zákona schválnosti. Nakonec pochopil, že princip zákona schválnosti se prostě pochopit nedá.

Definice[edit | edit source]

Zákon schválnosti se z důvodu uvedeného výše zatím nikomu nepodařilo zcela exaktně definovat. Známá je například definice JUDr. PhDr. MUDr. RNDr. Mgr. et Mgr., Bc. atd. Henryka Laholy, DrSc., multi dr.h.c.,: „Cokoli se může pokazit, pokazí se.“ Tato definice ovšem selhává v případech, kdy existuje něco, co se pokazit nemůže. Zákon schválnosti ovšem způsobí, že se to pokazí taky. Upřesnění definice se snad dočkáme již brzy, neboť se o tento problém začal zajímat Vědecký tým Necyklopedie.

Využití[edit | edit source]

Případné zrušení Zákona schválnosti mají plně ve svých rukou naši zákonodárci z Poslanecké sněmovny.
  • Zákon schválnosti není možné jakkoli využít a jakýkoli takový pokus nutně končí neúspěchem. Boha totiž nelze přechytračit například tím, že si řeknete: „Vezmu si deštník a podle zákona schválnosti nebude pršet.“ Pokud je možný výběr ze dvou zel (zde nošení deštníku a zmoknutí), vždycky dojde k tomu horšímu z nich.
  • Zákon schválnosti lze však využít aspoň nepřímo, je to sice velmi těžké, ale s trochou trpělivosti se to může zdařit.
  • Jediný, kdo nepodléhá tomuto zákonu a dokáže ho plně využít, není nikdo jiný než Chuck Norris.
  • Pomocí alkoholické teorie lze ovšem zákon schválnosti částečně využít.


Jeden z příkladů:

Vypálíme z hospody na šalinu, ale ujede nám před nosem (jede dříve). Protože známe zákon schválnosti, je jasné, že další pojede o to později, a proto se pro jistotu vrátíme na WC. Ovšem zase ten blbý zákon zapracuje a další jede schválně načas. Nezbude tedy, než se vrátit a dát si další pivo a sledovat, jak šaliny jezdí. Když po několika dalších pivech uvážíme, že by to už mohlo jet, znovu vyrazíme, a protože ožralí mají štěstí, tak nám to už konečně jede hned. Když přijdeme domů, můžeme se vymluvit na zákon schválnosti, a je to.

Jiný příklad:

Uplatnění zákona schválnosti při čekání ve frontě

FrontaAnimace.gif

Související články[edit | edit source]


Paragraf.gif
Zákony

Zákon deseti bílých vlasůZákon zachování nepořádkuZákon opožděných autobusůZákon o terorismuZákon schválnostiZákon o rodiněMooreův zákonMurphyho zákonyNáhubkový zákonOhmův zákon