Lepíkismus

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Lepíkovci se nejraději schází na sakrálních místech, které jsou vyzdobeny symboly jejich víry
Bar pro malou modlidbu
Podle křídla církve zvaného „toaleťáci“ je toto podoba velkého Lepíka
Fanatici musí mít záchod vždy po ruce

Lepíkismus je podle posledních výzkumů nejrozšířenějším náboženstvím světa. Počet jeho humanoidních aktivně praktikujících věřících je odhadován na 8 miliard. Podstatou lepíkismu je vyznávání boha Lepíka pomocí základní modlitby vykonávané ve chrámu lepíkově (lidově zvaném záchod), případně v lůně přírody. Lepík si žádá minimálně jednu velkou denní modlitbu každý den. Počet malých modliteb není nijak omezen.

Základní názvobohosloví[edit]

 • Svitek Lepíkův = toaleťák
 • Starý zákon = lopuch
 • Apokryfy = náhrada Svitku, nejčastěji papírový ručník
 • Oltář = záchodová mísa
 • Svatyně Lepíkova = záchodová kabinka, vhodná pro velkou modlitbu
 • Modlitební kout = pisoár, vhodný pouze k malým modlitbám
 • Chrám Lepíkův = více svatyň nebo modlitebních koutů pohromadě
 • Svatý muž/žena = obsluha veřejných záchodků
 • Modlitba (malá/velká) = vykonání potřeby
 • Kadidlo (zdroj kostelní vůně) = kadidlo (člověk trávící moře času na Oltáři, zdroj smradu)
 • Lyrika

Svatyně taktéž nezřídka bývají vybaveny Kronikami věřících, většinou umístěnými na stěnách či dveřích.

Vůle Lepíkova[edit]

Výjimečnost lepíkismu spočívá i v tom, že pokud vás Lepík obdaří svou přízní, či nepřízní, poznáte to na vlastní kůži. Přízeň Lepíkova, vyznačující se též nebývalým náboženským zápalem, se obvykle dostavuje, nechováte-li se jako správná hygiena. Osoba obdařená přízní Lepíkovou tráví pak většinu svého času na modlitbách. Naopak Lepíkova zloba omezí dobu trávenou ve chrámu na minimum a způsobí vám nemalé potíže. Někteří lidé věří, že uctíváním mikrobohů, kteří stojí na žebříčku dnešních bohů těsně pod ním, je možné omezit riziko postižení lepíkovým hněvem na minimum.

Možnosti prozření[edit]

Většina lidí na planetě Zemi má jen minimální šance změnit své postavení k Lepíkovi. Kdo se pokusí vzepřít se jeho vůli, bývá potrestán smrtí. Dle aktuálních informací společnosti UNICEF se zejména v Africe objevují společenství, která se o to nedobrovolně pokoušejí a dokonce ani nezřizují chrámy. Lepík jim žehnej. Vzhledem k tomu, že není snadné k lepíkismu konvertovat, mluvíme raději o prozření. To spočívá pouze v tom, že začneme věci nazývat pravými jmény. Způsobuje to občas udivené pohledy okolí, ovšem o mnoho menší pohoršení. Jen si zkuste v přeplněném vlaku hulákat, že hajzlpapír došel, ale vytřeli jste si ručníkem. Pak teprve doceníte užitečnost věty: „Svitek sice ve Svatyni není, ale k modlitbě mi docela postačily Apokryfy.“

Statistiky[edit]

Pořadí nejhorších toalet v ČR. Svatá stolice je nedoporučuje k uctívání:

 1. Brněnské hlavní nádraží
 2. Praha - autobusové nádraží Florenc
 3. WC na hoře Říp
 4. Hlavní nádraží Praha
 5. Praha - Masarykovo nádraží
 6. Praha - obchodní centrum Nový Smíchov
 7. Hradec Králové - Tesco
 8. Olomouc Centrum
 9. Karlovy Vary - hala u autobusového terminálu
 10. Nádraží Břeclav

Za vzpomenutí taktéž stojí záchodky staré budovy autobusového nádraží v Pelhřimově, na jejichž místě se v současné době nachází Penny market. Na místě někdejší modlitebny je velmi pietně umístěno oddělení s modlitebními pomůckami.

Aktualizace: po nedávné přestavbě Hlavního nádraží v Práglu byly s přihlédnutím k petici věřících tamní záchodky taktéž přebudovány, a vybaveny patřičnými modlitebními pomůckami.


Hovnocuc.jpg edit Hovnocuc s.r.o.
    Adult BabyBanžo žumpingCařihradDejvický průjem 2015Doktor HnůjDveře vod hajzluExkrementismusExkrementologieFekalismusEurestFeketevezekényHnědá magieHovnoHovno se staloHod hovnemJaderný výprdJak správně srátKadíš jak hrom!KakofonieKočičí záchodekLepíkLepíkismusNasranáNávštěvní řád kadibudkyNápisy na WCPisoárkyPrdíkPrdíkyProjímadloPrůjemRybenkaŘiťoviceSběr psích hoven v Praze 666Smrad (veličina)SprcnutíSvatá stoliceTeorie vsání prduToaletova kružniceToaletní papírVelký kulovýVyšná Diera pod SráčomWC kreativecWC (organizace)ZácpaZáchodZóna placeného sraní