Dveře vod hajzlu

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Google uncyc.jpg Dveře vod hajzlu na googleTohle je nejlepší článek na téma „Dveře vod hajzlu“ na celým internetu.
Jakékoliv heslo na téma Dveře vod hajzlu byste na české Wikipedii hledali marně.
Nehopsající Wikipedie.png
Náčrt K. I. Dientzenhofera, povšimněte si, jak fikaně využil magnetických vlastností Veverky Smradulibé, aby ji jakožto kliku přichytil na kovovou destičku.

Dveře vod hajzlu jsou významným architektonickým prvkem, jehož vznik se odhaduje na minulý čtvrtek. S dveřmi vod hajzlu se můžeme setkat ve většině současných budov.


Průhledný hajzl

Nejlepší dveře od hajzlu jsou průhledné➡️

Původ[edit | edit source]

Dveře vod hajzlu byly zkonstruovány na základě hrubých náčrtů K. I. Dientzenhofera, který se proslavil mimo jiné návrhem podoby kostela v Paštikách. Tehdy se však jednalo o tzv. Nové dveře do zpovědnice, jež se kompletně dochovaly pouze v hospodě U Pavouka a mezi odborníky se těší velké popularitě. Avšak termín „Nové dveře“ nebyl zcela přesný, neboť do zpovědnice dříve nevedlo absolutně nic, co by byť jenom trošičku připomínalo staré dveře. Ani vzdáleně se to dveřím neblížilo. Ve futrech byl totiž zavěšen pouze závěs z „céček“, což značně zvyšovalo riziko úniku informací a lidi to sralo. Dientzenhofera to sralo taky a tak se rozhodl, že problém elegantně vyřeší. Proto se chopil papíru a ručně vytrženého pera z prdele ptáka ohníváka a sofistikovaným obdélníkem položil základ votuněnému kusu dřeva s panty (či Ikeácké papírové imitaci pseudodřeva), která nám poskytuje při produkci fekálií natolik potřebné soukromí a mnohým slouží i k uměleckému vyjádření svých nejniternějších pocitů. Nutno podotknout, že od tohoto návrhu vedla ke dveřím vod hajzlu dlouhá cesta. Většina občanů kakala z oken do okapů skrze takzvané prevety a s nějakou tou kanalizací si hlavu nelámali. Prevety byly od domácnosti odděleny pouze lacinou plachtou vyrobenou z odřezaných předkožek a norkových kožichů, tedy ze stejného materiálu, ze kterého se dodnes vyrábí potahy sedaček pro Škodovky.

Rozšíření[edit | edit source]

Teprve minulý čtvrtek k večeru dochází k rozšíření toalet jako takových. Jsou napojeny na kanalizaci, nabízejí komfortní sedátko a lidé na nich tráví čím dál tím více času, mimo jiné díky rozvoji tisku pod taktovkou Alfonse Mouchy. Souběžný rozvoj potvrzuje názor, že plyny jsou rozpínavé a pouhý závěs (navíc často vlající v náhlých poryvech větru) nedokáže zabránit tomu, aby se rodině nesrolovaly fusekle smradem, když do kabinky zapadne otylý dědeček snažící se o zápis do Guinessovy knihy rekordů kontinuálním pojídáním zelí. O čvachtavých zvucích nemluvě. Čirou náhodou je na půdě jednoho brněnského činžáku objeven již zmíněný náčrt od K. I. Dientzenhofera zachycující dřevěnou desku určenou k zastavení úniku informací ze zpovědnice. Ten je snaživými fekalisty modifikován do podoby současných dveří vod hajzlu a rozšíření v domácnostech již nic nebrání.

Využití[edit | edit source]

Kromě již zmíněného blokování rázovitého puchu našly dveře vod hajzlu i jiná využití

  • Jako malířské plátno (více v samostatném odstavci)
  • Deska designového stolu v postmoderně rekonstruovaných bytech
  • Podvozek pro některé vozy koncernu VW
  • Zadní dveře na chladící vůz Avia
  • Balistický štít pro Městskou policii
  • Dveře v přetlakových komorách (např. v ponorce Kladno)

Problémy s výrobou[edit | edit source]

Největším problémem na počátku výroby byl nedostatek veverek smradulibých. Tento druh veverky se vyznačuje tím, že pokud se dostane do oblasti, kde koncentrace smrdíku v ovzduší převyšuje i obsah kyslíku, veverka ztuhne a stává se po dlouhou dobu zcela nehybnou, zdánlivě mrtvou. Díky tomuto poznatku byly veverky montovány jako madla či kliky na dveře. Začalo to ale smrdět průserem v momentě, kdy veverky došly. Musely být později nahrazeny studenými železnými, hliníkovými či mosaznými klikami, což je oproti huňaté měkké veverce přece jen krok zpátky. Od minulého čtvrtka se s veverkou smradulibou v našich luzích a hájích již nesetkáte.

Dveře vod hajzlu a umělci[edit | edit source]

Více v samostatném článku Nápisy na WC

Nedlouho po širokém zavedení dveří vod hajzlu se začali projevovat umělci v novém směru nazvaném Fekart či zkráceně FART, název vzniknuvší sloučením slov fekalie a art. Nejedná se však o mazání fekálií po zdech či dveřích (tento směr anarchistické formy fekálního graffiti artu se správně nazývá graffekál), nýbrž o malování tradičními technikami jako je olej či akryl na dveře vod hajzlu. Nezřídka se proto setkáváme s lidmi, kteří navštěvují toaletu zásadně s paletou rozdělaných barev, aby dali vzniknout významným uměleckým dílům.

Výběr z nejvýznamnějších obrazů namalovaných v rámci fekartu:

Výskyt dveří vod hajzlu[edit | edit source]

Bojkot[edit | edit source]

Záviš dodnes sere z okna, jak je v jeho rodném Falkensteinu zvykem.

Externí odkazy[edit | edit source]

Hovnocuc.jpg edit Hovnocuc s.r.o.
    Adult BabyBanžo žumpingCařihradDefekační strategie tučňákůDejvický průjem 2015Dobrodružství pana KučeryDoktor HnůjDveře vod hajzluExkrementismusExkrementologieFekalismusEurestFeketevezekényGymnázium Brno-ŘečkoviceHnědá magieHnůjHovnoHovnodaHovno se staloHod hovnemJaderný výprdJak správně srátKadíš jak hrom!KakabusKakofonieKočičí záchodekLejnovoLepíkLepíkismusLord HovenNasranáNávštěvní řád kadibudkyNápisy na WCOHČMPisoárkyPrdelkovicePrdíkPrdíkyProjímadloPrůjemRybenkaŘiťoryjeŘiťoviceSběr psích hoven v Praze 666Smrad (veličina)SprcnutíSvatá stoliceTeorie vsání prduToaletova kružniceToaletní papírVelký kulovýVyšná Diera pod SráčomZasranáWC kreativecWC (organizace)ZácpaZáchodZóna placeného sraní