Prdy
Tento článek nemá nic společného s článkem Vítr. To je dobře, můžeš založit nejmíň další čtyři nepodobné a vzájemně je rozdělit. |
Tento článek se tematicky překrývá s články Prdík, Prdné
To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit. |
Prdy (nesprávně, leč často též používáno Brdy) je významné pohoří mezi Prahou a Plzní, středisko zimních sportů v Česku.
„On je z Brd. To já pozdáb.“
- Staršina kmene o Janu Hamáčkovi
„Kdo si prd? To já pozdáb.“
- Syn stařešiny kmene
Příroda[edit | edit source]
V Prdech se vyskytuje několik přírodních zajímavostí intergalaktického významu. Vyskytuje se zde například tetřev honzlovec nebo veverka barevnotělá. Prdy jsou také známou houbařskou lokalitou a vedle oblíbeného hřiba satana, se tu údajně začala objevovat i místa s výskytem beskydské smrděnky hněvuplné, což ale ještě nebyla jednoznačně prokázáno a vedou se o tom stálé spory mezi předními mykology.
Lidská činnost[edit | edit source]
Prdy jsou známé pro svoji hornickou a hutnickou minulost. V minulosti se zde těžil vzácný, ale v Prdech přesto velmi rozšířený prdík, těžený v okolí Příbrami. Vrchol dosáhlo těžba v polovině 20. století, kdy sem za prací přijížděli četní dobrovolníci z řad české inteligence. Zde je nutno zmínit, že se dosud vedou spory, zda Prdy dostaly jméno po prdíku nebo naopak. Podle málo rozšířené, vědeckou obcí neuznávané teorie, je rovněž možné, že obě jména mají svůj původ ve staroslovanském pojmenování pro větry, foukající na prdských hřebenech. Podle Káji Maříka je pojmenována hospoda v Mníšku pod Prdy, v které Vám nalijí pivo ředěné močí 50:50 a oškubou Vás jako slepici.
Vzhledem k rozmachu vzdělanosti se objevila potřeba pomůcek a jiného vybavení do učeben Chemie. Z důvodu akutního nedostatku boru se začaly v Prdech vysasovat celé borové háje, které se v pravidelných intervalech sklízejí pomocí vichřice nebo kůrovce. Prdy mají tedy nezanedbatelný hospodářský význam.
Radar[edit | edit source]
V posledních letech se Prdy proslavily záměrem postavit zde radar strýčka Sama. Hlavním propagátorem byl jakýsi Tomáš Klvaňa a s ním jakási Parkanová a také tehdejší předseda vlády Mirek Ztopořánek. Místní obyvatelé byli zprvu rádi, než se dozvěděli, že se nejedná o novou velkovýkrmnu slepic, stejnou jako mají v městečku Rada Hill v Texasu (a která by poskytla cca 18 935 pracovních míst), ale o nástroj imperialistů na kontrolu dodržování rychlosti na místních komunikacích. Obyvatele nakonec pro souhlas přesvědčilo zavedení pivného, které naopak odradilo Baracka Obamu.
Když projekt radaru selhal, rozhodla se vláda, že vojenský prostor zruší. Ti, kdo se dosud v kauze radaru tvářili jako největší pacifisté, najednou bědovali, že odchod vojáků Prdům uškodí.