Vaření

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Merge-arrows.png Tento článek se tematicky překrývá s články Kuchařka, Hostivař

To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit.

Split-arrows.png Tento článek nemá nic společného s článkem Stalingradský kotel.

To je dobře, můžeš založit nejmíň další čtyři nepodobné a vzájemně je rozdělit.

Split-arrows.png Tento článek nemá nic společného s článkem Halušky.

To je dobře, můžeš založit nejmíň další čtyři nepodobné a vzájemně je rozdělit.

Vaření je jeden ze způsobů úpravy jídla. Co k takovému vaření potřebujeme? Určitě spousty nádobí a příborů, které můžeme zohybat, nebo jiným způsobem zdemolovat (pro případ otevírání utopenců, nebo zavařenin). Zbytek inštrumentů zvolíme dle chuti.

Specifikace a historie vaření[edit]

Ženy-vařistky na nákupech dietních potravin.

Vařit můžeme zdravě i nezdravě, chutně i nechutně, dozlatova i dohájecototusmrdí... Vařit se dá opravdu hodně způsoby. Příčinou vaření bývá hlad dotyčného vařisty, chuť si zamachrovat, snaha udělat někomu radost, nebo potřeba někoho otrávit. K tomuto účelu se nejlépe hodí houby. Uvaření zaživa je také způsob jak dosáhnout komplexního řešení, ale bohužel nic se nevyrovná upalování na špičatých kůlech. Mnozí vědci se domnívají, že právě upalování na špičatých kůlech bylo prapra...setem.. pardon, prapraotčímem vaření. Jelikož se ale nedochoval žádný důkaz (pravděpodobně byly všechny důkazy uvařeny nebo upáleny na špičatých kůlech), můžeme se pouze domnívat. Pro vaření jsou důležité recepty. Podle receptu se vaření vždy podaří a v případě že se to nepodaří, použijeme nouzový postup, kterým můžeme vždy vaření ukončit: "Za stálého míchání zvolna lijeme do kanálu".

Ženy a vaření[edit]

Kontroversní hudební skupina Máňo, vař! podle anarchofeministek navádí mládež k přejímání přežitých a zavrženíhodných vzorců soužití minulých generací.

Ženy vaří hlavně proto, protože musí. Jejich snahou je vše rychle odbýt, nakrmit manžela a haranty a rychle od toho pryč. Fantazii v tomto vaření raději nehledejte. Dobrý guláš či jinou specialitu uvaří nejlépe chlap. Nesmí mu však do vaření kecat nějaká ženská. Doporučuje se vlastnit myčku na 12 sad nádobí, protože fantazie si žádá jisté oběti.

Nejslavnější kuchaři[edit]

Pohled do kuchyně opravdového vařisty.

Patrně nejslavnějším kuchařem je Dave Lister z posádky Červeného trpaslíka, se svými recepty:

  • dvojitý sendvič se smaženkou, čiliomáčkou a chutney - který se musí sníst rychleji, než rozežere chleba (recept z knížky o bakteriologických zbraních)
  • kuře vindaloo
  • indické kari ostré jako břitva