Klobása

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Klobása je od nepaměti symbolem mužnosti a elegance

„Najlepší žráduo je kuobása“

- Starosta obce Velký Lopeník

„Kdyby měla klobása křídla, nebylo by lepšího ptáka na světě“

- Barbar Onan

Klobása patří mezi základní složky potravy v Republice Česko. Na rozdíl od párků se vyrábí výhradně z masa.

Složení a výroba[edit | edit source]

Anglický průkopník Luke Warm vyraběl klobásy ve tvaru řetězu, kvůli úspoře místa v udírně. Luke tenkrát ještě netušil, že klobásové řetězy budou alternativně využity při ŘPK
Staromoravská klobása s bramborem a kapustou a logem „UNCYCLOPEDIA“ již dobyla trhy v USA

Na výrobu klobás se používají veškeré druhy mas s výjimkou morčat a vzácného drevokocúra. Kromě masokombinátů se klobásy stále ještě vyrábějí i doma, či v malovýrobě. Maso se pomele na mlýnku do něhož vložíme větší šajbu. Neplést s pokřikem ruských hokejových fanoušků, šajba je kruhovitá součást mlýnku. Menší část masa ovšem pomeleme na jemno, což je takzvaný prát, sloužící ke spojení směsi. Na ten je nejvhodnější oškobrží plec. Klobásový zákon: Ten, kdo miluje klobásy a ctí zákony, by nikdy neměl být při tom, když vznikají.

Uzení[edit | edit source]

Klobásy se udí v udírnách, čímž získají dlouhou trvanlivost a zároveň se obohatí o řadu vzácných karcinogeních látek. Používáme výhradně tvrdé dřevo listnáčů. Nejlepší je trnka.

Klobásy vytažené z domácí udírny jsou krásně voňavé, což si z přiložené fotografie želbohu nemůžete vychutnat. Vědecký tým Necyklopedie chtěl do plánu vývoje na příští rok zahrnout též vývoj počítačového rozhraní na přenos vůní. Jistě by to obohatilo nejen tento článek. Například články kopr či vagina by byly jistě obohaceny, u jiných, jako prdík či Smrděnka hněvuplná, je výsledek sporný.

Neberte nám buřty páni radní[edit | edit source]

Chcete-li se pobavit a ne se jen dozvídat nové užitečné věci, podívejte se na heslo Klobása na české Wikipedii.
Nehopsající Wikipedie.png

Vůně opékaných klobás již brzy zmizí z Václaváku. Radní Prahy 1 to zdůvodňují tím, že na klobásy chodilo mnoho prostitutek. Na ně se pak lepila další kriminální činnost. Občané však za své klobásy, v souladu s historickou tradicí, začali bojovat. Názor prezidentských kandidátů není dosud znám, ale političtí komentátoři se shodují, že tento ožehavý problém může být jazýčkem na vahách v prezidentských volbách.

Klobásy dnes[edit | edit source]

Externí klobásy[edit | edit source]