Konzervy pro domácí mazlíčky

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Google uncyc.jpg Konzervy pro domácí mazlíčky na googleTohle je nejlepší článek na téma „Konzervy pro domácí mazlíčky“ na celým internetu.
Masová konzerva pro psy

Konzervy pro domácí mazlíčky obsahují nejkvalitnější jídlo, jaké existuje na českém trhu.

Z historie[edit]

Domácí mazlíčkové, jako jsou psi, kočky, kočkodlaci, prasodlaci, drevokocúři, bezocasé lišky, kobry, králíkopsi a další přítulná zvířátka žili odjakživa s člověkem a vždy dostávali to, co lidem spadlo ze stolu nebo co se našlo na dvorku. Na prahu 21. století však došlo k tomu, že zvířátka nechtěla klasické jídlo jíst, nebo že po jeho požití měla zdravotní potíže. Vědci přišli brzy na to, že domácí mazlíčkové zkrátka nebudou žrát kekely, šlichty, separáty a další ohavnosti plné chemie, které běžně sežere člověk. Známý český odborník na problematiku výživy RSDr. Ing. Mgr. Evžen Noha také přišel na to, že takový pes ke špekáčku, ve kterém není žádné maso, pouze přičichne a raději sežere trávu.

Současnost[edit]

První pokusy z výrobou konzerv pro domácí mazlíčky v Česku se uskutečnily ve firmě Hamé. Když zjistili, že to nechtějí psi a kočky žrát, konzervy přelepili a udělali z toho pochoutku pro lidi, která se prodává ve slevách v TESCU a Kauflandu. Mezitím se k nám začaly dovážet konzervy ze zahraničí, ovšem na domácí mazlíčky se opět nedostávalo. Zjistilo se, že je skupuje jistý restaurační řetězec, který z nich vyrábí speciality šéfkuchaře. Brzy se to rozkřiklo, a tyto konzervy pro zvířátka si začali kupovat i běžní spotřebitelé. Po dioxinové aféře v Německu se navíc jednalo o jediné masné výrobky na území Česka, u kterých výrobce garantoval zdravotní nezávadnost. Čeští výrobci zatím neuspěli, protože ještě nepochopili, že do konzerv pro pejsky a kočičky nesmí dávat humus, který dávají do konzerv pro lidi.

Složení výrobků[edit]

V masových konzervách pro domácí mazlíčky je nejen prvotřídní maso, ale výrobky obsahují též vitamíny a minerály. Proto všichni konzumenti - mazlíčci i jejich pánečci - jsou nejen zdraví, ale mají i heboučkou srst.

Recept[edit]

Recept získaný při společném stolování na FF UK.
Postup:
Konzervu otevřeme a vyklopíme do misky. Všechno smícháme a spatláme. Uděláme placičky, obalíme ve strouhance a smažíme na oleji. Ideální je to popatlat kečupem a tatarkou, posypat cibulí a pokud někde objevíte i několik dní odleželé zelí s křenem, tak to nemá chybu.
Pro méně otrlé: lze použít lančmít, ale výsledek je stejný.

Fotogalerie[edit]

Ani se nedívej[edit]