Okurka

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Pokud v láhvi vidíte něco jiného než okurky, pak pravděpodobně prožíváte aktivní fází intoxikace paradinitrotetrametylbicyklocucuminem!

Ukázka halucinogenních účinků psychotropních okurek
Prozíraví novináři si vytvářejí zásoby okurek na zimu.
Totálně sjetý vokurky

Okurka? Žeby další sjíždědlo?[editovat | editovat zdroj]

Okurka, něměcky Gurke, pražsky vokurka, správně okurek, je rostlina s prokazatelně halucinogenními účinky. Je oblíbená zejména v komunitě novinářů; tzv. okurková sezóna se pozitivně projevuje na kvalitě periodického tisku, televizního zpravodajství i zpravodajských serverů na internetu. Okurková sezóna se také projevuje velkým množstvím nových kvalitních článků na Necyklopedii. Jiné teorie však hovoří o tom, že v okurkové sezóně je u necyklopedistů pozorována pouze zvýšená míra konzumace láku od okurek, snaha to o kompensaci následků předchozí, zjevně dosti nemírné konzumace alkoholu. Zvýšené tvořivosti necyklopedické je tak dosahováno úplně jiným způsobem, čemuž začasté odpovídá i kvalita vytvořeného díla.

Okurka, jak je již nějakou dobu známo, ovšem obsahuje i velmi účinnou psychotropní látku paradinitrotetrametylbicyklocucumin, zodpovědnou za halucinogenní účinky okurek. Další účinné látky jsou fermentací povstalé cucumberiny, obsažené zejména v bzeneckých rychlokvašených okurkách, které svou vazbou na CuC-2 receptory v mozku vyvolávají stav blažené povznesenosti a způsobují silnou psychickou závislost. Existují sice odvykací ambulance, kde je prováděna léčba pomocí excesivní preliminární intoxikace etanolem, načež je coby antidotum podáván kyselý okurek, avšak tyto způsoby odvykání, ač velice populární, nejsou ve vztahu k závislostem příliš úspěšné. Zde by se spíš dalo říci, že pravý okap je pravdou.

Účinné látky okurky[editovat | editovat zdroj]

Okurky jsou pro zdraví velice důležité, leč často se na ně zapomíná. Jedince, který na okurku nezapomíná, lze snadno rozpoznat podle charakteristického blaženého úsměvu.

Vědecký tým Necyklopedie, chcouce obdobného stavu blaženosti dosáhnouti, proto zkoumá účinky okurky na lidský orgasmus a pokouší se z okurek isolovat příslušné psychotropní látky, samozřejmě čistě pro vědecké účely. Hlavní účinnou látkou v ogurkách ovšem zůstává paradinitrotetrametylbicyklocucumin, jež je relativně potentní halucinogen, jeho afinita k receptorům 5HT-1 i 5HT-2 je přibližně stejná. Celková potence je přibližně milionkrát menší než u dietylamidu kyseliny psí (PAD) či poloviční oproti LSD. Pro vyvolání velmi silného prožitku s potenciálem pro zánik ega a velmi hlubokou religiózní zkušenost (kdy se paradinitrotetrametylbicyklocucumin projeví jako entheogen) je třeba cca. 1 mg čisté substance. Nástup účinku je rychlý až prudký a je pro něj charakteristická repetitivní invokace slovy "Boha Jeho!!!"

Psychotropní účinek rychlokvašek

To, že okurky typu quašák obsahují zdraví prospěšné a pro bezchybné fungování orgasmu nezbytné látky, včetně enzymů, vitamínů, minerálií a stopových prvků, hafo aminokyselin, ba i kyselin mokrých, mastných i organických, je stará vesta. Samozřejmě quašáky obsahují také antioxidanty a antimutagenní látky, jednoduché i šíleně komplikované cukry (fruktooligosacharidy) a obligátní vlákninu. V předposlední, leč stále ještě neposlední řadě je třeba zmínit i příznivě působící střevní humoroforické bakterie, vyvolávající erupce neodolatelného humoru, které patří k tomu nejcennějšímu, co probioticky kvašená zelenina nabízí.

Nejviditelnější důsledek intoxikace okurkem[editovat | editovat zdroj]

The Gherkin. Nádherná, do skla a oceli zhmotnělá halucinace Normana Fostera.

Jak zkušenost ukazuje, nejmohutnější psychotropní účinky má moravská varianta okurky, okurek quašák zvaná. Podle zaručených hoaxů se s fenomenem moravských okurků seznámil na svých cestách za hranice všedních dnů někdejší příslušník RAF (Royal Air Force) Norman Robert Foster. Poté, co vystudoval architekturu, celý rok se toulal tu i onde, aby "načerpal inspiraci". Nejspíš zabloudil i do země moravské, a poté, co té inspirace načerpal fakt hodně, byl mu podán výše zmíněný okurek. Následná halucinace se mu vryla do paměti natolik, že jí později zhmotnil v Londýnské City (30 St Mary Axe) do budovy, známé mezi zasvěceni coby The Gherkin. A právě onen nezapomenutelný okurek mu byl pro jeho mistrovské dílo jedinečným vzorem.

Alternativní využití[editovat | editovat zdroj]

„Jestli je žena hladová nebo nadržená poznáte, když ji necháte o samotě s okurkou“

- Lao'c, čínský mudrc
Kvalitní okurku je třeba pečlivě vybrat

Okurky se masově rozšířily v komunitě svobodných dam a svobodných matek pro své protistresové účinky v období okurkové sezóny (perioda mezi vztahem předchozím a následujícím). Celoroční uplatňení nacházejí též v sociálně slabších domácnostech, když je v televizi mistrovství ve fotbale nebo v hokeji a hlava rodiny není k uspokojení základních životních potřeb tudíž k dispozici. Zcela bez souvislosti dodáváme, že tady kolegyně s ruměncem na tváři trvá na tom, že pro účely zpříjemnění večera je lepší okurku oloupat, neboť dojde k rychlejší absorbci účinných látek a taky je to o dost hygieničtější.

Obrazová galerie[editovat | editovat zdroj]

Růžový slon.jpg
CukrElekronické cígoHalucinaceHašišHoubičkaChlastInstititut výzkumu muchomůrekInternetKafeKekafiKokainKukutikiLSDMarihuanaOkenaOkurkaPervitinPADSmajlíkŠňupajnTelevizeToulen
Sarracenia flava.jpg
Rostliny
AcerAdelaide kratzmariAnálnasBanánovníkBez černýBolševník velkolepýBombax pentandrumBrokoliceCelerCibule kuchyňskáCírkevČajovník čínskýČerný hypízČuhýřDynamitový stromEjakulyptusFrňákovník smrtelnýHopsinkyInteligence rostlinJílovec MaďarJmelíKaktus polárníKlausovec obrovskýKulčibaKlementýnkaKokoticeKonopí setéKvitko domácíLilek bramborLípaLopata pracovníMák setýMasožravé rostlinyOkurka setáPampeliška domácíPleskatec zavlhlýPýr zkroucenýRůžeSlunečnice ročníSmrk velkýŠalinovníkTrnka obecnáTřešeňTrdelníkTučňákVařené větveVlas člověčíVlaštovičníkVrbaZelí