Dietylamid kyseliny psí

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Typická psychedelická vize (komplexní synesthetická halucinace) pod vlivem Ψ-acid diethylamidu
Chemický vzorec PAD

Dietylamid kyseliny psí (Ψ-acid diethylamide, PAD, anglicky slangově doggo) je derivát kyseliny psí (obsahující pseudoisoindolochinoidní jádro) vzniklý reakcí s diethylaminem. U PAD se jedná o nesmírně silné psychedelikum, anestetikum, disociativum i delirogen (všiměte si, že slovo psychedelikum obsahuje slovo "psy", čímž odkazuje na tuto sloučeninu jako vrchol celé grupy sloučenin a na psy jako na vrchol všech živých organismů). Dávka kolem 1ng/kg po i.v. podání vysycuje bleskově veškeré dostupné receptory pro serotonin a dopamin, látka je taktéž brilantní agonista GABA-a receptorů. U receptorů acetylcholinových působí antagonisticky.

Po podání nastává okamžité upadnutí do stavu hlubokého tranzu, ve kterém je celé vizuální pole konzumenta vyplněno velmi pěknými pejsky, zejména bišonky na pozadí vířících fraktálů, jež vypadají jako by byly složeny ze psího krmiva. Jakýkoliv akustický podnět se bleskově deformuje na zvuk štěkajícího psa. Velmi rychle nastává smrt ega (tedy za předpokladu, že konzument disponuje více než 4 neurony - všimněte si, že to není prvočíslo). Osoba se pak v podobě pouhé energie Ψ setkává s vlastním psím Bohem, popřípadě se psím Bohem stane sám, dochází k pocitu spojení se všemi psy vesmíru (polyčoklitický syndrom). Plynutí času se zpomaluje až na rychlost chůze čivavy do schodů.

Při pokusech o zjištění elektrické aktivity mozku intoxikovaného pomocí EEG bylo zjištěno, že nebylo zjištěno nic, jelikož poté co se všechny křivky vychýlily natolik, že se musely projektovat na kinoplátno aby vůbec šly vidět, začalo EEG zařízení vydávat zvuky podobné štěkání a poté se totálně sepsulo (a navíc se prý i vykadilo na koberec).

Jedná se o extrémně toxickou substanci, u člověka je smrtelná dávka 23 ng/kg. Jelikož ovšem prahová dávka, kdy se projevují psychoaktivní účinky je pouze 70pg/kg, při běžném užívání se toxické účinky neprojevují.

Fyzikální vlastnosti[edit | edit source]

Dietylamid kyseliny psí je v surové formě krystalický materiál schopný sublimace a schopný luminiscence pod UV světlem, přičemž vyzařuje světlo fialové barvy. Čisté krystaly voní jako zmoklý pes, přičemž pouhá inhalace miniaturního množství substance v rámci par vzniklých sublimací působí psychoaktivně. Je rozpustná v ethanolu, vodě i tucích, díky čemuž PAD zůstává v těle dlouhodobě persistentní, zvláště u tlusťochů. Ti se pak projevují zvýšenou mírou štěkavosti a obecně mají tendenci vrčet na své okolí.

Chemické vlastnosti[edit | edit source]

Látka je za běžné teploty a tlaku naprosto stabilní. Je možné ji dekomponovat na kyselinu psí, která tvoří známé jehlicovité krystaly, jež na omak i pohled připomínají psí srst. Velmi podivuhodná je reakce s kočičí močí, jež probíhá explozivně za rozpadu obou substancí na oxid uhličitý, vodu a ultranitrium ( N3(NO2)3 )

Původně předpokládaná struktura molekuly PAD

Ψ-acid diethylamid z hlediska adiktologického[edit | edit source]

PAD při dlouhodobém zneužívání vyvolává silnou psychickou i fysickou závislost, kdy se u postiženého projevují charakteristické rysy psí oddanosti a psí věrnosti. Této skutečnosti zhusta využívají manželky, které se nedokáží spoléhat na svou přirozenou atraktivitu a tak dlouhodobě podstrkují svým partnerům mikrodávky PAD. Často se zde zneužívá i synergického účinku se souběžně podávaným paradinitrotetrametylbicyklocucuminem.

PAD, coby nepovolená substance se nejčastěji distribuuje přes internetové sítě coby i-PAD.

Důležité citáty[edit | edit source]

„Dyť to je jen zprasený Benadryl! “

- Člověk, jež toho věděl příliš mnoho

„No ty psisko!“

- Uživatel při nástupu účinku PAD
Sasabo Bichon.jpg

Set a setting pro optimalizaci zkušenosti s PAD[edit | edit source]

Doporučuje se dbát všech pravidel pro konzumaci konvenčních psychedelik, ovšem kvůli specifické povaze substance je u PAD nutno zajistit také video s roztomilými psy, popřípadě mít psy přítomny fyzicky, všechny negativní myšlenky vytěsnit a nahradit je představami o psech. Pokud intoxikace probíhá pod hvězdnou oblohou, je záhodno soustředit se na upřené sledování souhvězdí Honicích psů. Jako podkresová hudba se doporučuje skladba "Skákal pes přes oves", "Pejskové se koušou" popřípadě "Vem ven psisko". Kvůli prevenci myšlenkových psmyček (ekvivalent myšlenkových smyček u konvenčních psychotropik) je nutno mít připraveno spoustu skladeb se psí tématikou a snažit se je neopakovat. Tripsitter je taktéž důležitý, ideálně se doporučuje sibiřský husky. U vyšších dávek se doporučuje mít připravenu směs flumazenilu, strychinu, dichlormetanového výluhu z kočičích chlupů, dextrometorfanu, 25I-NBOMe a kyseliny hustervové, jež se na trhu prodává pod názvem Meowine a jež je velmi efektivní tripkiller pro PAD.

Růžový slon.jpg
CukrHalucinaceHašišHoubičkaChlastInstititut výzkumu muchomůrekInternetKafeKekafiKokainKukutikiLSDMarihuanaOkenaOkurkaPervitinPADSmajlíkŠňupajnTelevizeToulen