Kukutiki

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Jeden z největších koncertů Kukutiků, který navštívilo přes 200 tisíc lidí

Kukutiki jsou velmi populární hudební skupina pocházející z Ruska. Své první klipy zveřejnili na YouTube už v roce 2015 a o dva roky později již byli mezi nejsledovanějšími interprety na této sociální síti.

Raketový vzestup popularity Kukutiků ovšem nastal až po premiéře písně Láduški (Ладушки). Tato skladba bezkonkurenčně obsadila první místo ruské hitparády a stala se velmi známou i v mnoha ostatních zemích, jako je Ukrajina, Polsko, Slovensko nebo česko. Velké koncerty se od této chvíle staly pro Kukutiki běžnou záležitostí. A to nejen v Rusku. Během svého evropského turné v roce 2018 poprvé navštívili Prahu. Zájem o vstupenky byl tak vysoký, že O2 arénu dokázali vyprodat za pouhé čtyři minuty.

Již od roku 2017 Kukutiki drží za svoji tvorbu řadu ocenění a pomyslným vrcholem se stalo, když v roce 2018 poprvé získali cenu Grammy.

Vznik skupiny[edit]

Za projektem Kukutiki nestojí soukromý subjekt, nýbrž ruské ministerstvo zdravotnictví a jeho snaha zastavit výrobu a zneužívání dezomorfinu (známého pod slangovým názvem krokodil). Během svých četných šetření došlo k závěru, že za ochotou mladých lidí vpravovat do sebe tuto naprosto ničivou drogu stojí absence čehokoliv pozitivního v jejich životě.

Osvěta ani edukace už na základních školách ovšem žádné velké výsledky nepřinesla. Při zoufalém hledání nových možností se objevil nápad zcela odlišný. Jeden z pracovníků ministerstva se jen tak od boku zmínil, že současná kultura ovlivňující mladé je plná samých negativních sraček. Takže řešením může být předhodit mladým něco, co jim ukáže, že život nemusí stát jen za hovno.

Ministerstvo zdravotnictví se tedy rozhodlo přistoupit k experimentu se založením skupiny Kukutiki. Přestože se zpočátku velký efekt neprojevoval, s tím jak se Kukutiki prodírali na vrchol hudební scény, se konečně dostavily kýžené účinky. Přestože stávajících uživatelů drog neubývalo, nových bylo podstatně méně, protože pro navození dobré nálady již nebylo nutné do sebe něco píchat. Stačilo si místo toho pustit Kukutiki.

Proč jsou tak úspěšní?[edit]


„V době, kdy je hudba čím dál více temná, agresivní a negativistická vyrazili proti proudu s přesným opakem. Ve své tvorbě kladou maximální důraz na to, aby se lidem líbila a přinášela jim radost.“

- Hudební kritici
Kukutiki přebírají cenu Grammy

Od ostatních interpretů se Kukutiki jasně odlišují zejména svým zcela inovativním a originálním stylem, spočívajícím v používání velkého množství barev v hudebních klipech, zajímavě řešenými kostýmy a podmanivými texty, jejichž hlavní vlastností je především pozitivita a bezstarostnost, což je dle hudebních kritiků i důvod, proč je tvorba této skupiny tak příjemná pro sledování a poslech. Přestože jejich původně zamýšlenou cílovou skupinou byli teenageři a mladí dospělí ve věku od 18ti do 30 let, získali si oblibu u všech generací, včetně důchodců.

Jedinou záhadou je, proč se pod jejich klipy objevuje tak enormní množství dislajků. Vědecký tým Necyklopedie se tímto jevem podrobně zabýval a zatím došel jen k závěru, že ti, kdo Kukutiki hejtují, jsou zpravidla pitomci. O tom svědčí i tento pokus o parodii u kterého není zcela jasné, zda je jeho autorem pětileté dítě, nebo dospělý na úrovni pětiletého dítěte. Dalším vysvětlením může být to, že za nimi stojí ostatní hudebníci a zpěváci, kterým vadí, že Kukutiki jsou lepší než oni.

Fenomén KUKUfan[edit]

Fanoušci Kukutiků velmi často podléhají touze stát se taktéž Kukutikami. PS: Becherovka a cigarety nejsou jediné věci, které má Miloš rád...

Vzhledem k popularitě Kukutiků je jasné, že mají i velké množství fanoušků. Ti ovšem mají mezi pořadateli na rozdíl od samotné skupiny velmi špatnou pověst. Jejich typickou vlastností je totiž neovladatelná touha lézt na pódium a schopnost zcela zničit vše, co jim přitom stojí v cestě. Během toho často dochází k poškození i dalšího drahého vybavení a už dvakrát se jim podařilo dokonce zbořit celou scénu, když jich tam naběhlo tolik, až se pod nimi zhroutilo pódium. Problematický je i jejich následný odchod z koncertu. Při své rozjařenosti velmi často narušují noční klid a veřejný pořádek.

Stará vs. nová sestava[edit]

V roce 2020 došlo ve skupině Kukutiki k velké změně. Téměř dospělé, staré složení jejích členů bylo obměněno za děti. Důvodem bylo, aby právě starší sestava mohla jezdit po koncertech, zatímco ta mladší bude natáčet videoklipy na Youtube. Tato změna se ovšem setkala s velkou nelibostí fanouškovské základny, a to hlavně protože věková skladba nových členů vůbec neodpovídá věku většiny lidí, kteří Kukutiki poslouchají a sledují. I přestože si na ně fanoušci kupodivu poměrně rychle zvykli, mnoho z nich přiznává problém indentifikovat se s někým, jehož vzrůst je o 40 - 50 centimentrů menší a věk podobný leda pokud se k němu připíše ještě jedna číslice.

Spojení s Mother Goose Clubem[edit]

Rok 2019 byl pro Kukutiki neobyčejný i z toho důvodu, že při svém koncertu na Tomorrowlandu spolupracovali s jim podobnou skupinou z USA, která se jmenuje Mother Goose Club. Společné vystoupení obou dvou skupin mělo obrovský pozitivní ohlas, a to jak mezi fanoušky Kukutiků, tak i Mother Goose Clubu. Koronavirová omezení však dalšímu sbližování Kukutiků s Mother Goose Clubem zamezila. Přesto však již na rok 2021 plánují další společné koncerty a dokonce se mluví o možnosti jejich společného turné.

Zajímavosti[edit]

Vědecké experimenty prokázaly, že sledování videoklipů Kukutiků zvyšuje hladinu dopaminu a tím vyvolává pocity euforie. U 97% účastníků studie byl již po shlédnutí několika málo klipů pozorován rychlý rozvoj závislosti. Z tohoto důvodu lze Kukutiki klasifikovat jako silně návykovou látku.


Růžový slon.jpg
CukrHalucinaceHoubičkaChlastKafeKekafiKokainKukutikiLSDMarihuanaOkenaOkurkaPervitinPADSmajlíkŠňupajnTelevizeToulen