Nizozemsko

Z Necyklopedie
(přesměrováno z Holandsko)
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Nízkozemsko
Negerland
Nízkozemsko – znak
Nízkozemsko – vlajka
státní zřízení: Svobodná monarchie
hlavní město: Rotterdam
jazyk: nizozemština, dolnoněmčina
náboženství: Islám, Kalvinismus, Katolictví
Nízkozemsko – mapa
premiér: Don Chichot (čte se Don Kokot)
hymna: Wilhelmus van Nassouwe
měna: Euro
národní jídlo: Holandský čekankový salát

Holandský řízek

národní sport: bruslení
Větrné mlýny jsou výkonné sušičky drog

„Ja si myslím, že aj Pán Boh zariadil, že už majú hladinu mora nad pevnou zemou, po čase sa ľadovce roztopia a takúto zvrhlú zem zmietnu z povrchu zemského

- Ján Slota

„Nizozemci jsou zakuklení Němci“

- Adolf Hitler

Nizozemské Království, Nizozemsko, Negerlands (anglicky), Niggerlande (německy), Negerland (nizozemsky) Nizozemská Narkokracie, nepřesně Holandsko, je bohatý stát na břehu Severního moře, jenž nechvalně proslul produkcí laciné, nekvalitní elektroniky. Nizozemsko je mnohdy označováno za „zemi hulipánů“.

Nizozemsko je členem Evropské unie. Přes přístavy Amsterdam a Rotterdam proudí do země zboží z Číny, Japonska, Afghánistánu, Mexika nebo Kolumbie. Město Haag turistům nabízí řadu mezinárodně uznávaných divadelních představení. Maastrichtu se zase říká Nizozemský Mnichov.

Základní informace[editovat | editovat zdroj]

Nizozemsko je bohatý a neobyčejně tolerantní stát nacházející se v západní Evropě. Občané tohoto státního útvaru jsou zváni Nízkozemšťané, ovšem častěji je užíván nesprávný název Holanďané, který nezahrnuje objemově významnou menšinu obývající Kanárské ostrovy a sever, střed, východ, Nový Zéland, a jih země. Je zajímavý tím, že v něm žije jenom 12 % Nizozemců (zbývající část nizozemské populace tvoří přistěhovalci z Maroka, Turecka) a Nachičevanu. Rovněž je výjimečný tím, že je v něm legální praktický cokoliv (kouřením marihuany na veřejnosti počínaje a rituálními vraždami konče). Této svobody je dosaženo díky tomu, že většina nizozemských zákonodárců užívá heroin. Neomezeně tolerantní Nizozemšťané jsou opakem ultra konservativních Poláků, což je příčinou tradičních nesvárů mezi těmito dvěma evropskými národy. Devadesát devět procent nizozemských občanů je narkomany (zbytek jsou děti do 3 let), proto byl název státu změněn na Nizozemská Narkokracie.

Nizozemané[editovat | editovat zdroj]

Podrobnější údaje naleznete v článku Nizozemšťané.

Nizozemané jsou hrdým národem. Mají světlou pleť zbarvenou mírně do růžová, která obsahuje THC, čímž se biologicky odlišují od zbytku Evropanů. Rádi stavějí tulipány a pěstují větrné mlýny. Většině z nich chybí nosní přepážka (důsledek dlouhodobého šňupání heroinu). Základní vlastností Nizozemanů je nesmírná lakota. Co Skot zahodí, to Nizozeman zvedne.

Dějiny Holandského národa (chronologicky)[editovat | editovat zdroj]

Chcete-li se pobavit a ne se jen dozvídat nové užitečné věci, podívejte se na heslo Nizozemsko na české Wikipedii.
Nehopsající Wikipedie.png

3. 7. 1417 – založení Holandska belgickými Indiány.

12. 7. 1587 – uzákonění pěstování marihuany.

10. 8. 1587 – první křížová výprava vedená proti Holandsku polským králem Wladyslawem Krzywoustym a jeho vojsky jako reakce na uzákonění pěstováni marihuany.

10. 11. 1649 – uzákonění svateb mezi osobami stejného pohlaví.

Pravé nefalšované dřeváky

25. 11. 1649 – druhá křížová výprava vedená proti Holandsku polským králem Lechem Walesou a jeho vojsky jako reakce na uzákonění uzavíraní svateb mezi osobami stejného pohlaví. Tehdy Poláci upálili na hranicích přes sto tisíc holandských gayů a lesbiček.

3. 9. 1765 (časně ráno) – legalizace užívání heroinu v Holandsku.

3. 9. 1765 (v pravé poledne) – příslušnicí polské menšiny žijící v Holandsku páchají hromadnou sebevraždu předávkováním heroinem na protest proti tomuto barbarství.

23. 2. 1834 – uzákonění adopce dětí osobami stejného pohlaví žijícími v manželském svazku.

23. 2. 1834 – Poslední polský král Jan Pawel II páchá sebevraždu skokem z nejvyšší věže svého varšavského hradu, jako projev krajního protestu proti této nehorázné zvrácenosti. Důsledkem jeho neuváženého činu je zánik Polska na několik příštích desetiletí.

19. 6. 1923 – legalizování distribuce všech tvrdých drog na území celého Holandska.

21. 6. 1923 – Poláci v reakci na tuto skutečnost obohacují svůj jazyk novým vulgarismem - Holender.

18. 3. 1981 – Přejmenování Holandska na Holandskou Narkokracii. (z polské strany žádné sankce, protože tam zrovna byl výjimečný stav)

11. 12. 1999 - Narození posledního známého pokračovatele Verstíkovské dynastie Filipose II. Verstíkovského.

17. 9. 2003 (odpoledne) – Uzákonění uzavírání svateb mezi příslušníky různých živočišných druhů v Holandsku.

17. 9. 2003 (odpoledne) – Polská vláda okamžitě vysílá prostřednictvím leteckého kyvadlového mostu armádu pěti set tisíc elitních polských gastarbeiterů do Holandska. První gastarbeiteři vyskakují z transportních letadel na padácích a přistávají v Amsterdamu do hodiny od uzákonění mezidruhových svateb v Holandsku.

29. 12. 2003 - Filipos II. je nucen odejít do exilu v důsledku polské invaze.

10. 5. 2004 – Poslední homosexuál ukrývající se na území Holandska prchá do Kanady.

14. 7. 2004 – Polská vláda stahuje čtyři sta tisíc svých gastarbeiterů z Holandska a posílá je do Velké Británie na boj proti tamním homosexuálům a feministkám. Jejich rozkaz zní: Najít a zničit (polsky sercz ent dystroj, staropolsky szukać i rozmierdać).

V Holandsku je ponechán pouze pořádkový kontingent čítající sto tisíc gastarbeiterů, který má za úkol střežit tamní hranice před homosexuály z ciziny a obracet holandské kacíře na římskokatolickou víru.

19. 7. 2007 – Holandská vláda se přesunuje do francouzského exilu, aby odtamtud řídila osvobozenecký boj proti polským gastarbeiterům okupujícím Holandskou Narkokracii. Krize by mohla vyústit ve třetí světovou válku za předpokladu, že by se do hry vložilo Lucembursko se svým jaderným arsenálem (nejvíc jaderných hlavic na světě). Diplomaté se pokoušejí uklidnit situaci. Vývoj dalších události je však stále nejistý.

1. 7. 2008 - Zahájen boj proti kouření tabáku v kavárnách, zvaný Mariuana rulez, tabak suckzz!!. Přihlásil se rekordní počet dobrovolníků pro kontrolu čistoty mariánky ve všech holandských kavárnách.

Holandský salát a další jídla[editovat | editovat zdroj]

Tradiční holandský salát je nutričně bohatý

Holandský salát je velmi exportovaná pochoutka živící polovinu Východní Evropy. Nizozemsko na této lahůdce masivně vydělává, může totiž šetřit na surovinách, neboť Východoevropané jsou čuňata a sežerou všechno.

Bývá zvykem podávat holandský salát s holandským pivem nejlépe značky Heineken. Tato kombinace je zvláště oblíbená mezi starší populaci, u které funguje jako projímadlo.

A pak je tu velký holandský strouhankový řízek a vysokým obsahem bezmasa vhodný pro vegany a vegetariány.

Význačné osobnosti Nizozemska[editovat | editovat zdroj]

Základní slovíčka a fráze[editovat | editovat zdroj]

  • Mijn hovercraft zit vol palingen = Mé vznášedlo je plné úhořů.
  • Mijn hovercraft zit vol palingen = Mé vznášedlo je plné dlaždic.

Související články[editovat | editovat zdroj]

Globus.png Související informace obsahuje
Regál Cestování©


Země Koruny české BohemiaBójskoBudvajzskoBrněnská republikaČeskoČeská říšeČeskoslovenskoČeskoslovenská říšeČeskotskoHoráckoChacharstánChánovIslámský stát v TeplicíchJesenická republikaJirenský sultanátJižní ČechyKatolická AOKarlovarské VelkovévodstvíKlesterlieKrhútistánKřivočeskoLabe nad ÚstímLužiceLužistánMaleschauMexxikoMongolská kolonieMoravstánNRVKOsoblažskoPráglSámova říšeSlezmorčeSkalická velkoříšeSlizkoSudetenlandTěšínskoTuzemskoValašskoVelká MoravaVietnamVysočinaZarakovnickoŽernovská říše

EvropaAlbánieAnglieBaskickoBavorskoBělehradský pašalíkBelgieBěloruskoBulharskoČerná HoraČeskosaské ŠvýcarskoČtvrtá říšeDámskoDánskoEstonskoFinskoFrancieChorvatskoIrskoItálieIslandIslandský státKatalánskoKosovoSA KosovoKurvystánLiberlandLichtenštejnskoListenbourgLitvaLotyšskoLucemburskoMaďarskoMalá BritánieMoldavskoNěmeckoNDRNizozemskoNorskoNultá říšePolskoPortugalskoRakouskoRumunskoŘeckoSealandSeverní KyprSicílieSkotskoSlovenskoSlovinskoSrbskoSRDVatikánSvobodné město HamburkŠpanělskoŠvédskoŠvýcarskoUkrajinaWalesOsmanská říše

Kdó de pořád doléva, octné se vprávo

AsieCajzlistánČečenskoČínaIndieÍránIslámský státIsraelJaponskoJižní KoreaKatarKazachstánKLDRKurvajtLibanonMíránMongolskoOnánOlympijští sportovci z RuskaPakostánRuskoRusko podle západuSovětský svazStanSýrieTaiwanThajskoTibetTureckoTurkmenistánTydlistán

AfrikaBurkina FasoEgyptGambieJihoafrická republikaKarlovarská Jihozápadní AfrikaLibyeLSRNigérieMoravská Jihovýchodní AfrikaSomálskoSúdánTogo

AmerikaArgentinaBrazílieGrónskoJamajkaKanadaKolumbieRepública Socialismo o Muerte de CúbaMexikoSpojené státy americkéUruguayVenezuela

AzuraBilírieKatowská federaceSolovijstersko

OstatníAbsurdistánAntarktická říšeAtlantidaAustrálieBanánová republikaÇek CumhuriyetiČudlíkistánDámskoGighaHavajHněďKrakoziaKrálovství kněze JanaLiberlandNový ZélandPapu PapuPirátský státSadistánSeychellyTokelauUsámova říšeZeleň

StatistikyStáty podle počtu obyvatel