Austrálie

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Austrálské společenství
Kemonvélt ov óstrélija
ɹǝpun uʍop puɐ| ǝɥʇ
Australská vlajka Nejkýčovitější znak na světě
Vlajka Znak
Motto: "Za svobodnou zemi!"
Hymna: Advance Australia fair
Doslova přeloženo: Záloha Austrálie dobrý
Mapa Austrálie
Oficiální jazyk Angličtina, jako že jsem Australan!
Hlavní město Canberra
Královna Alžběta II., i když v Austrálii nikdy nebyla.
Měna Australský dolar
Národní sport Zakládání požárů
Švejk2.jpeg „Kdo věří v protinožce, má být prokletej. To je mámení ďábelské, žádná Austrálie podle svatýho Augustina neexistuje, to vás jen ten antichrist svádí“
Švejk, 1/12 - Náboženská debata

Austrálie je jeden z mála kontinentů na jižní polokouli. Ze začátku to vlastně ani kontinent nebyl, to až později. Původně to byla jedna ze dvou rakouských kolonií (+Země Františka Josefa), kterou po objevení založili Rakušané a na svou počest pojmenovali Österreichalie. To bylo těsně před Bílou horou. Jenže už během té doby zuřila v Evropě Třicetiletá válka (někdy uváděna pod názvem Akce Kulový blesk) a Rakušáci přes ty zmatky na kolonii úplně zapomněli. Proto připluli vyčůraní Angličané a kontinent Rakušákům znárodnili. Jménem jeho veličenstva ji přejmenovali na Austrálii.

Noví majitelé zpočátku nevěděli, co s tak velkým a pustým územím dělat. Záhy se ale inspirovali známou poučkou Když volnou cimru máš, bordel hned tam dáš a začali na svůj nový kontinent odvážet všechno, co se jim doma nehodilo, tedy odpadky, pouliční umělce, katolíky, feťáky a trestance. Když bylo pobřeží Austrálie takto zaplněné, Angličané se na všechno vykašlali a začali předstírat, že na jižní polokouli žádný kontinent neexistuje.

Historie[edit]

Austrálie, Bohem zapomenutá země, byla Bohem opravdu zapomenuta. Původní dinosauři — klokanosauři, brontosauři, metrosauři — zde tak přežili dodnes, byť se pod vlivem evoluce poněkud uskromnili ve velikosti. Někdy okolo let 513 až 852 se sem uchýlil kněz Jan a založil zde své království.

V roce 1509 kontinent objevil rakouský objevitel Windischgrätz, který tento tajuplný kraj před světem dokonale utajil. Rakušané později ztratili zdejší kolonie ve prospěch Britů. Ti se o Austrálii dověděli od Portugalců, Portugalci od Španělů, Španělé právě od Rakušanů.

Hospodářství[edit]

Jeden z nejznámějších Australanů

Když se Angličané přestali o Austrálii starat, nedokázali se místní trestanci uživit. Vyhlásili proto hromadnou stávku, přestali na jeden den dělat vězně, a když to nepomohlo, dali hromadnou výpověď.

Když trestanci přestali být trestanci, hledali nové příležitosti. Zaměřili se na turistický ruch. Aby přilákali co nejvíce turistů, dovezli do pusté země různá exotická zvířata, jako třeba krokodýly, žraloky, tasmánské čerty, ale i klokany, psy dingo a Aboridžínce. Začali také s výstavbou velkého bariérového útesu, který ovšem stále není hotov. Podobně se dodnes buduje nejdelší železnice na světě (mnoho tisíc kilometrů), spojující farmu Proosh-weeh a Hadaladafagraba, a z obřího pštrosího vejce postavili něco, čemu teď říkají opera.

Všechno se ale vyplatilo. Do země začali přijíždět zvědavci, co se chtěli potkat se žraloky, (proto si s sebou brali speciální návnady zvané prkna), studenti architektury, kteří se chtli dozvědět, jak nestavět, lidé, kteří se chtěli opálit a podivné osoby, obdivující vše obdivuhodné.

Austrálie se ale vyznamenala i v energetickém průmyslu. Nedávno místní oslavili 20 let od zavedení první elektřiny do domácností. Dnes je díky vodním a větrným elektrárnám elektrifikováno neuvěřitelných 12 procent australského území.

Města[edit]

Největším městem Austrálie je město Slyney, za Rakouska-Uherska Wieney. V roce 2000 tu byla olympiáda. Dalšími velkoměsty jsou Melborn, kde se narodil herec Mel Gibson, a Melburn, kde byl při jednom koncilu upálen. Tady taky byla jednou olympiáda. Hlavním městem je osada Canberra, o které se ani přesně neví, kde leží, na což jsou ale místní náležitě hrdí.

Národní hrdost[edit]

Australané jsou vůbec hrdí na spoustu věcí. Obyčejně jsou to věci, které v Austrálii vůbec neexistují. Třeba příjemné klima, hezké lesy, tradiční kultura, starožitnosti a dobré pití. Každý Australan, vyprahlý a na smrt spálený, otrávený nekvalitním alkoholem, a nebo takový, který pracuje jako výrobce před-dávnými-časy-australskými-domorodci-pokreslených-kamenů v pradávné, padesát let staré budově, by vám potvrdil, že Austrálie je sakra to nejlepší místo na světě, jasný?

Národní sport[edit]

Austrálie rugby trencle.jpg

Nedílnou součástí australské národní hrdosti je sport pro Austrálii vlastní – rugby. Australské rugby je ale přeci jen zvláštní, jde v něm totiž o to svléct soupeřovi trencle.

Ozbrojené síly[edit]

Klokanomet.jpg

Po boku Británie se i Austrálie účastnila bojů 2. světové války. Když po bojích nadešlo porcování Německa, vzala si Austrálie velká děla jako byl Těžký Gustav. Zatímco ostatní tyto nesmysly nechtěly, protože zabírají hodně místa, Australané měli kam Těžké Gustavy dát. Ostatní byli zvědaví, co s Těžkými Gustavy Protinožci zamýšlejí a ti nezklamali. Upravili je na klokanomety.

Související[edit]


Země Koruny české BohemiaBójskoBudvajzskoBrněnská republikaČeskoČeská říšeČeskoslovenskoČeskotskoHoráckoChacharstánIslámský stát v TeplicíchJižní ČechyKatolická AOKarlovarské VelkovévodstvíKřivočeskoMaleschauMexxikoMongolská kolonieMoravstánOsoblažskoPráglRepublika Tercie ASámova říšeSlezmorčeSlizkoSudetenlandTěšínskoTuzemskoValašskoVelká MoravaVietnamVysočinaNRVK

EvropaAlbánieAnglieBaskickoBělehradský pašalíkBelgieBěloruskoBulharskoČerná HoraČeskosaské ŠvýcarskoČtvrtá říšeDámskoDánskoFinskoFrancieChorvatskoIrskoItálieIslandIslandský státKosovoSA KosovoLiberlandLichtenštejnskoLucemburskoMaďarskoMoldavskoNěmeckoNDRNizozemskoNorskoNultá říšePolskoPortugalskoRakouskoRumunskoŘeckoSealandSeverní KyprSicílieSkotskoSlovenskoSlovinskoSrbskoSRDSvobodné město HamburkŠpanělskoŠvédskoŠvýcarskoUkrajinaWalesOsmanská říše

Kdó de pořád doléva, octné se vprávo

AsieCajzlistánČečenskoČínaIndieÍránIslámský státIsraelJaponskoJižní KoreaKatarKLDRKurvajtMíránMongolskoOnánOlympijští sportovci z RuskaRuskoRusko podle západuSovětský svazStanSýrieTibetTureckoTydlistán

AfrikaBurkina FasoEgyptGambieKarlovarská Jihozápadní AfrikaMoravská Jihovýchodní AfrikaSúdán

AmerikaBrazílieGrónskoJamajkaKanadaRepública Socialismo o Muerte de CúbaSpojené státy americkéVenezuela

OstatníAbsurdistánAntarktická říšeAtlantidaAustrálieBanánová republikaÇek CumhuriyetiČudlíkistánDámskoGighaHavajHněďKrakoziaKrálovství kněze JanaLiberlandNový ZélandPapu PapuPirátský státSadistánSeychellyTokelauUsámova říšeZeleň