Evoluce

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Slovo evoluce pochází z latiny a v překladu znamená vývoj. Je to dlouhodobý a samovolný proces. Je důležité chápat, že existuje spousta evolučních teorií a není zřejmé, která je ta správná. Záleží proto jenom na Vás zda nějakou z níže uvedených shledáte správnou. Nesmíme opomenout hlavní myšlenu novodobé vědy a matematiky: na všechny otázky existuje více správných odpovědí. Odpovědí na tuto otázku: Jak probíhala evoluce?,existuje celá řada, proto je takřka nemožné všechny je zaznamenat.

Zde je seznam třech nejrozšířenějších a nejzajímavějších teorií:

1. opičí teorie

2.teorie homersapiens

3.teorie Špagetí evoluce

               

1.Opičí teorie[edit]

Tato teorie je velmi známá,ale přijímána je jen malým procentem obyvatel na světě. Je známá i v Česku, ačkoliv obyvatelé tohoto státu už pomalu přecházejí k teorii, o které se můžete dočíst v bodě 2.

Předpokládá, že aby nějaký druh přežil, musí se neustále vyvíjet a přizpůsobovat se tak prostředí v němž žije. Na základě pozorování pak jistý muž z Anglie usoudil, že se chování některých lidských jedinců nápadně podobná chování divoký zvířat v pralesích a to opicím.

2.Homersapiens[edit]

K této teorii se podle statistik přiklání cca 0,99 obyvatele na kilometr čtvereční. Tato teorie se v podstatě vyvinula z Opičí teorie z bodu 1. V podstatě jediným rozdílem je barva pleti postavy, kterou většina lidí zná jako Homera Simpsona ze seriálu Simpsnovi, který pravidelně sledují miliony diváků po celém světě.

3.špagetí evoluce[edit]

Je těžké říci zda se jedná o evoluci jako takovou, ale určitě ji můžeme označit alespoň jako zajímavou myšlenku. S touto teorií přišel roku 2005 na Novém Zélandu fyzik Bobby Hendersen. Ten tvrdí, že naše šroubovice DNA je totožná s těstovinovou vrtulku, proto založil církev, která tvrdí, že jsme se všichni vyvinuli z jednoho hrnce těstovin. Vyznavači této teorie věří, že bůh je špagetová příšera. Aby náležitě uctili svého boha, členové této církve nosí na hlavě cedník (jako symbol oddanosti).