Osoblažsko

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Osoblažsko
'
Osoblažsko – znak
Osoblažsko – vlajka
Mapa Osoblažska s vyznačenými okresy
Vizualizace pramene řeky Osoblaha pod Mount McDonald

Osoblažsko (angl. Osoblaž region) nebo též Osoblažské velkovévodství je malý stát s velkým duchem ležící uprostřed Evropy, na území historické oblasti Slizka. Leží na hranici mezi Federací Čech, Moravistánu a Slizka a Republiky Polsko.

Jedná se o rovinatou oblast. Letos byl ale kvůli vysoké nehodovosti na silnicích, kdy Osoblažané jízdou po rovinaté oblasti usínali za volantem, vyhlášen konkurz na výstavbu hor jako prevence, do kterého se přihlásily 3 firmy (všechny čínské). Se zhornatěním oblasti se má začít příští rok a dokončeno má být roku následujícího. Nejvyšší hora – Mount McDonald má přesně stanovenou plánovanou výšku 1603 m. n. m., na jejím vrchole je plánována výstavba McDonald, heliodromu a velkého červeného blikajícího neonového srdce. Na jeho svazích je plánováno postavit lyžařské centrum a velký nápis OSOBLAHA D.C. jako obdobu nápisu HOLLYWOOD.

Největší řeka Osoblaha, která má v budoucnosti pramenit formou gejzíru s laserovou show právě pod Mont McDonaldem, je v současnosti malá říčka protékající velkovévodstvím. Po dokončení zhornatění má být řeka napájena z grónského ledovce (vodovod je plánován k dokončení v příštím roce).

Největším jezerem v oblasti je Bohušovské jezero napájené z 50 % z Aralského jezera z 20 % z Mrtvého moře a po 10 % z Karibského a Středozemního moře.

Obyvatelstvo, jazyk a státní zřízení[editovat | editovat zdroj]

Obyvatelstvo[editovat | editovat zdroj]

Národnostní složení je velmi pestré, především díky obrovské vyspělosti regionu, kvůli které sem míří spoustu imigrantů – především z Burkiny Faso, Somálska (jedná se především o sezónní imigranty, na jaře přicházejí s jižními větry na zimu se se severními větry vrací zpět), dále z Keni a Bangladéše. Velkou komunitu má zde také severokorejský lid, který se zde objevil v 90. letech, kdy sem početná dvoučlenná posádka přiletěla na raketě dalekého doletu, při přísně utajovaném pokusu o zneškodnění Chucka Norrise, který na Osoblažsku má své letní sídlo a politicky se zde angažuje.

Severokorejci se počali množit a dnes tvoří 15 % obyvatelstva Osoblažska a korejština se dokonce vedle osoblažštiny a svahilštiny stala jednou z oficiálních jazyků státu. Původní Osoblažané – Indiáni – tvoří zhruba jen 50 % obyvatelstva.

Hlavním městem je Osoblaha D.C. ležících na hranici s Polskem. Osoblaha D.C. je zároveň nejlidnatější město a ekonomické centrum země.

Státní zřízení[editovat | editovat zdroj]

Zakladatel rodu Hotentot I. von Hotzenplotz

Hlavou státu je Velkovévoda z rodu Hotentot von Hotzenplotz oficiálně sídlící na hradě Fulštejn. Od té doby, co se Chuck Norris dostal do parlamentu, se parlament nevolí, ale prosí se, aby byl zvolen. Tak se činní jednou za 5 let. Už cca 20 let, co 5 let, Velkovévoda Osoblažský Viktor Kožený Hotentot von Hotzenplotz (oficiálně sídlící na hradě Fulštejn) přilétá státním letadlem Osoblaha airlines do Osoblaha D.C. z Bahamských ostrovů, aby jmenoval Chucka Norrise do všech existujících výkonných funkcí.

Jazyk[editovat | editovat zdroj]

Oficiálními úředními jazyky státu jsou osoblažština (Osöblů sriikě), od roku 1980 svahilština (kiswahili) a od roku 1995 také severokorejský dialekt korejštiny (Čosono).

Osoblažština je ugrofinský jazyk vzdáleně příbuzný s maďarštinou a finštinou, pro normální lidi zcela nesrozumitelný.

Zvláštností je, že v osoblažštině neexistuje slovní spojení pro „dobrý den“, neboť se předpokládá, že se na Osoblažsku má každý jen dobře. Z obdobného důvodu, nenacházíme v osoblažštině ani spojení „Jak se máš?“ Dále neexistují slova pro vyjádření „chudý“, „nezaměstnaný“, „sociální dávky“ atd. Všechny tyto slova se taktéž zakazují používat ve svahilštině a korejštině.

Hospodářství[editovat | editovat zdroj]

Jedná se o nejvyspělejší oblast světa, příjem zde až milionkrát krát převyšuje průměrný příjem súdánského občana. Státním platidlem je Osoblažský dolar (značka Ө), jedná se o daleko nejsilnější měnu na světě. 1 Ө = 503 , proto byl vymyšlen systém centů (cө), mikrocentů (μө) a pikocentů (pө). Není proto divu, že měsíční výdělek osoblažana je průměrně 28,63 Ө.

Stát se specializuje především na bankovní služby (tunelování, lichva, falšování...), vědu (výzkum a vývoj stroje času, čtečky myšlenek, zkoumání nesmrtelnosti brouka...), vzdělání (Unyverzyta a visoká škola Osoblašska) a zdravotnictví (specializuje se na nejmodernější zdravotnické metody typu trepanace lebky, mumifikace končetin, puštění žilou a šamanství, pro které sem přijíždí řada cizinců).

Hospodářství mírně pokleslo, když EU vstoupila roku 2004 do Osoblažska. EU neměla na fondy EU pro rozvoj chudých částí EU a tak si peníze vybrala z fondů OSOBLAHA, určených na rozvoj EU. V současné době se ale situace již stabilizovala.

Doprava[editovat | editovat zdroj]

Osoblažsko má velmi vyspělou dopravní obsluhu. Nedávno zmodernizovaný terminál 15 letiště Osoblaha D.C. (OSO) – vlajkový přístav Osoblaha airlines, má zbrusu novou odbavovací halu a zcela novou přistávací dráhu do tvaru půlkruhu. Starší mezinárodní letiště Bučávka (BCV) a Amalín (AMA) jsou v současné době využívány jen pro charterové lety. Letiště Osoblaha D.C. odbavuje ročně okolo 100 miliónu cestujících a řadí se tak k letištím takového formátu jako je Frankrurt nad Mohanem, Londýn a Moskva. Letadla z letišť míří na všech 6 kontinentů.

Železniční dopravu zajišťuje úzkokolejné TGV, bohužel zatím ani jeden soused země není z finančních důvodů schopen zajistit pokračování tratě na vlastním území, proto v současné době jezdí vlak pouze mezi Osoblaha D.C. a Třemešná ve Slizku, doba jízdy je cca. 30 sekund (ve vlacích nejsou žádné sedačky ani jídelní vůz). Osoblažsko se ale rozhodlo vyčlenit část ze svých tučných dávek, určené na rozvoj chudých částí světa, na dostavbu tratě do Práglu a Varšavy. Vlakovou obsluhu okolních obcí zajišťuje jednokolejná vlaková dráha tajné výroby z NDR.

Dálniční infrastruktura je velmi rozvinutá, ale v současné době dochází k její demolici kvůli zhornatění. Každý státní příslušník Osoblažska má proto nárok na vrtulník s pilotem do doby, než se oblast zhornatí a vybuduje se nová plnohodnotná infrastruktura.

Velký význam má také městská hromadná doprava Osoblaha, spočívající v 15 pravidelných leteckých spojení s různými čtvrtěmi hlavního města. Podzemní dráhu – centiMETRO – vybudoval svými vlastními silami, bez použití nástrojů a paží sám Chuck Norris, v rámci předvolební kampaně. Metro je sestaveno ze 6ti linek – linky Ď, CH, Ů, Ň, W, Ě.

V městě Rudoltice – okresní město a soudní dvůr Osoblažska – stojí hlavní a jediný vnitrozemský mořský přístav v Evropě s pravidelnou linkou Split – Rudoltice (obsluhováno společností Jadrolinia) a sezónní linkou Honkong – Rudoltice (obsluhováno společností Osoblaha-ferry), na území Osoblažska linky zastavují ještě v přístavu Koberno, ale pouze na zmanení. Pravidelné lodní linky jezdí i na Bohušovském jezeře, spojující ostrovy s pevninou.

Cestovní ruch[editovat | editovat zdroj]

Mimo výzkum, vědu a zdravotnictví je cestovní ruch významným zdrojem příjmů. Osoblažsko nabízí jednak pobytové dovolené – u Bohušovského jezera napájeného z Aralského jezera, Mrtvého, Středozemního a Karibského moře, kde je možné provozovat i jachting. Aktivní dovolenou začnou cestovní kanceláře nabízet po dokončení hor. Historické centrum Osoblahy se svými krásnými panelovými domy se štukatérkou výzdobou a nedalekým historickým zdravotním střediskem je od roku 1987 na seznamu památek UNESCO. Za návstěvu stojí také největší socha Kim-Ir-Sena na světě, která se nachází v Rusíně hned za administrativní čtvrtí. Socha byla postavená severokorejským lidem žijícím na Osoblažsku.

Na severu země se rozprostírá jediný tropický prales v mírném podnebném pásu, kde žijí sloni, gorily, šimpanzi, žirafy... Celá oblast je vyhlášená národním parkem.

Slavné osobnosti[editovat | editovat zdroj]

Většina parcel je na Osoblažsku již rozprodána a ty zbylé jsou předražené nebo neprodejné. Řada slavných osobností zde vlastní nemovitost, většinou ale jako letní nebo zimní sídlo, neboť na celoroční pobyt nemají dostatek financí. Proto se např. Katy Perryová s Lady Gagaovou po dohodě střídají v jedné vile. Lady Gaga tráví na Osoblažsku léto a Katy Perry zimu.

Dále zde aspoň půl roku tráví čas například Paris Hilton, Chuck Norris (který je i jediným zástupcem v 50členném parlamentu), Madonna, Vladimír Putin, Barack Obama, Angela Merkel, Britney Spears, Nelly Furtado, 50 Cent a mnozí jiní.

Bortel[editovat | editovat zdroj]

Bortel je tu B3,5 - B4,5, podobně jako např. v jižních Prdech.

Země Koruny české BohemiaBójskoBudvajzskoBrněnská republikaČeskoČeská říšeČeskoslovenskoČeskoslovenská říšeČeskotskoHoráckoChacharstánChánovIslámský stát v TeplicíchJesenická republikaJirenský sultanátJižní ČechyKatolická AOKarlovarské VelkovévodstvíKlesterlieKrálovství Ul. MíruKrhútistánKřivočeskoLabe nad ÚstímLužiceLužistánMaleschauMexxikoMongolská kolonieMoravstánNRVKOsoblažskoPráglSámova říšeSlezmorčeSkalická velkoříšeSlizkoSudetenlandŠimonovská federativní republikaTěšínskoTuzemskoValašskoVelká MoravaVietnamVysočinaZarakovnickoŽernovská říše

EvropaAlbánieAnglieBaskickoBavorskoBělehradský pašalíkBelgieBěloruskoBulharskoČerná HoraČeskosaské ŠvýcarskoČtvrtá říšeDámskoDánskoEstonskoFinskoFrancieChorvatskoIrskoItálieIslandIslandský státKatalánskoKosovoSA KosovoKurvystánLiberlandLichtenštejnskoListenbourgLitvaLotyšskoLucemburskoMaďarskoMalá BritánieMoldavskoNěmeckoNDRNizozemskoNorskoNultá říšePolskoPortugalskoRakouskoRumunskoŘeckoSealandSeverní KyprSeverní MaďarskoSicílieSkotskoSlovenskoSlovinskoSrbskoSRDVatikánSvobodné město HamburkŠpanělskoŠvédskoŠvýcarskoUkrajinaWalesOsmanská říše

Kdó de pořád doléva, octné se vprávo

AsieCajzlistánČečenskoČínaIndieÍránIslámský státIsraelJaponskoJižní KoreaKatarKazachstánKLDRKurvajtLibanonMíránMongolskoOnánOlympijští sportovci z RuskaPakostánRuskoRusko podle západuSovětský svazStanSýrieTaiwanThajskoTibetTureckoTurkmenistánTydlistán

AfrikaBurkina FasoEgyptGambieJihoafrická republikaKarlovarská Jihozápadní AfrikaLibyeLSRNigérieMoravská Jihovýchodní AfrikaSomálskoSúdánTogo

AmerikaArgentinaAztécká ŘíšeBrazílieGrónskoJamajkaKanadaKolumbieRepública Socialismo o Muerte de CúbaMexikoSpojené státy americkéUruguayVenezuela

AzuraBilírieKatowská federaceSolovijstersko

OstatníAbsurdistánAntarktická říšeAtlantidaAustrálieBanánová republikaÇek CumhuriyetiČudlíkistánDámskoGighaHavajHněďKrakoziaKrálovství kněze JanaLiberlandNový ZélandPapu PapuPirátský státSadistánSeychellyTokelauUsámova říšeZeleň

StatistikyStáty podle počtu obyvatel