Dámsko

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Split-arrows.png Tento článek nemá nic společného s článkem Dánsko.

To je dobře, můžeš založit nejmíň další čtyři nepodobné a vzájemně je rozdělit.

Google uncyc.jpg Dámsko na googleTohle je jediný článek na téma „Dámsko“ na celým internetu.

Vědci z Necyklopedie na to opět přišli jako první!

Dámské království
Kongeriget Ladymark
Damsko vlajka.jpg
státní zřízení: království (královnovství)
hlavní město: není známo
jazyk: ženština
náboženství: nevěra v Boha
počet obyvatel: neznámý a stále stoupající
hymna: My humps (Black Eyes Peas)
národní jídlo: čokoláda a víno
národní sport: nakupování

Dámsko (dámsky Ladymark, anglicky Ladyland) je země skládající se z různých celků, ležících snad ve všech státech.

Dějiny[editovat | editovat zdroj]

Dějiny Dámska jsou poměrně dlouhé, spletité a komplikované. Obyvatelé Obyvatelky Dámska ji však celou znají nazpaměť, a na posezení u kávy, či vína by jí bez problému celou řekly. Dámky, nebo někdy jen zkráceně dámy, jak se označují obyvatelky Dámska využívají někdy toto vyprávění k mučení lidí, převážně mužů, z jiných států. Později se z tohoto vyprávění vyvinula vogonská poezie.

My zde celou historii popisovat nebudeme, protože pokud jí ještě neznáte, pevně věříme, že ji dříve nebo později uslyšíte, až se vydáte navštívit Dámsko. Uvedeme si ji však ve zkrácené formě.

Pro počátky Dámska, musíme zabrousit až do úplného počátku lidských dějin, až ke stvoření Evy. Ta se rozhodla, že zbaví svět mužů. Tehdy jich moc na zemi nebylo (celkem jeden, což je není prvočíslo), takže, jak si myslela, to bude hračka. Utrhla tedy jablko, o kterém se domnívala, podle dostupných zdrojů (pohádka O Sněhurce), že je jedovaté a dala ho svému muži. Ten se však, k jejímu překvapení, neotrávil a naopak ho to tak nabudilo, že se jim za 9 měsíců narodil Kain a Abel. Tím její snahy selhaly, protože v tu chvíli už bylo mužů na zemi 3x tolik (celkem tři, což je také prvočíslo) a na to neměla dost jablek. Ovšem snaha se cení, i když byla k hovnu. Jak se později ukázalo, Kain byl v likvidaci mužů daleko úspěšnější než Eva, což Evu namíchlo tak silně, že se to přeneslo do její DNA. Od té doby jsou dámky velice nebezpečné a neustále nespokojené.

Další snahy o založení dámského státu se objevovaly v průběhu dějin, avšak často byly potlačené. Nejsnaživějšími ženami byly: princezna Leia, Eliška Přemyslovna, Johanka z Parku, Marie Terezie, Marie Kabrhelová, Chytrá Horákyně, princezna Diana. (Dříve se mělo za to, že také Diana Princ (a.k.a. Wonder Woman), než se zjistilo, že je to fiktivní postava z komiksu.)

Ke vzniku samostatného státu přispělo velkou měrou emancipační hnutí. Tím započala éra vzpoury většiny žen proti dobře fungujícímu mužskému systému. Založení Dámska se každoročně slaví 30. února.

Geografie[editovat | editovat zdroj]

Dámsko jako stát prakticky neexistuje. Jak jsme již uvedli, jedná se spíš o složení různých jednotlivců ve všech možných (i nemožných) státech. Tento model převzal také Islámský stát a tak se dá již mluvit o trendu.

Avšak z toho, co slýcháme z úst dámek vyplývá, že jistou geografii stát má. Zde uvádíme citace dokládající existenci geografie:

  • „Tak to je vrchol.“ – nejspíš řeč o nejvyšší hoře
  • „Nechápu, jak jsem mohla tak hluboko klesnout.“ – pravděpodobně řeč o nějakém údolí
  • „Byla jsem úplně na dně.“ – řeč o dně moře (případně jezera nebo podobné vodní plochy)

Jak je možné, že v neexistujícím státu existují geografická místa, je velkou záhadou. Vědecký tým Necyklopedie je momentálně moc zaměstnaný na to, aby se tím zabýval, ale až vyřeší ostatní existenční problémy, začne se jistě zabývat i tímto.

Státní znak Dámského království

Politika[editovat | editovat zdroj]

Dámsko je království, ačkoliv hlavou státu je královna, nikoliv král. Správně by se tedy toto státní zřízení mělo nazývat královnovství. Dámkám však vadí, že pokaždé, když to píší ve Wordu, pod textem se objeví červená klikatice. Z toho důvodu používají nesprávné označení království.

Jak jsme již uvedli, hlavou státu je královna. Ta se nesystematicky střídá. Určitý systém v tom je, ale je tak primitivní, že dámky raději říkají, že není. Ve skutečnosti to funguje tak, že královnou se stane dámka, která si stoupne na Evovské náměstí (něco jako Václavského náměstí v Praze) a zazpívá celou píseň „Tou královnou jsem já“ aniž by jí při tom někdo nezasáhl vajíčkem, rajčetem, případně dlažební kostkou. Pokud to zvládne bez úhony, získá titul královny a ten jí zůstane až do té doby, než jí sesadí nová samozvaná královna.

Královna má absolutní moc a může si dělat, co chce. Většinou se proto rozhodne (ne)dělat nic a nechat práci na ostatních. Tento model hlavy státu se v dnešní době prosazuje i v dalších státech, mimo jiné i v Česku.

Ekonomika[editovat | editovat zdroj]

„Co má každá žena zhruba 2 až 5 dnů, 12x za rok? - Mužovu výplatu.“

- Lidové pořekadlo

Dámská ekonomika není moc silná ani stabilní. Příjmy jsou z velké části tvořeny příjmy manželů dámek (něco málo přes 80 %) – jedná se o pasivní příjem – a výdaje na tom, kolik stojí to, co zrovna frčí. Největší složku aktivního příjmu poté tvoří obchod s bílým masem (čti „prostituce“). V poměru k pasivnímu příjmu je to však pouze část (necelých 12 % celkových příjmů). 7 % tvoří důchody a prodej použitého spodního prádla. Zbylé 1% jsou ostatní drobné příjmy (např. reklama).

Nejvíce peněz dámky utratí za oblečení, boty, módní doplňky a služby spojené s úpravou vzhledu (nehty, vlasy apod.).

Druhá největší položka, za kterou dámky utrácejí je víno a čokoláda. Dámsko se díky tomu umístilo na prvním místě v konzumaci vína. Dostalo se dokonce i před Vatikán, který dlouhou dobu v tomto žebříčku držel prvenství.

Obyvatelstvo[editovat | editovat zdroj]

100 % obyvatel Dámska jsou ženy. Nevýhodou je, že se obyvatelé obyvatelky Dámska nemohou rozmnožovat a musí se rozrůstat pomocí agitace. Výhodou je, že nemusí řešit problémy jako je např. genderová rovnoprávnost, velikost pánských toalet a umístění laviček pro muže v nákupních centrech. Jen jednou v historii se stalo, že obyvatelkou Dámska byl muž. Prvním (a (zatím) poslední) dámem byl Jára Cimrman, vystupující pod ženským pseudonymem Eliška Krásnohorská.

Poměr etnik Dámska

Etnické složení[editovat | editovat zdroj]

Dámské etnikum je velice pestré a obsahuje všechny možné (i nemožné) rasy, které si lze představit. V tomto ohledu jsou dámky velice otevřené a tolerantní. Níže je výčet zastoupení ras, který byl vytvořen na základě loňského sčítání lidu.

  • Bělošky: 27 %
  • Černošky: 21 %
  • Asiatky: 19 %
  • Eskymačky: 14 %
  • Romky: 8 %
  • RAMky: 4 %
  • Ostatní: 7 %

Náboženství[editovat | editovat zdroj]

V Dámsku je státním náboženství nevěra v Boha. Dámky často svoji víru vyjadřuji rčeními jako „Pro Boha“, „Bože můj“, „To je k nevíře“, případně složeninami jako „Bože můj, to je k nevíře“.

Některé dámky mají také sekundární náboženství zvané prokristovysmus (neplést s prokrastinací). Pro prokristovyčky je typické v jejich řeči slýchat zvolání „Prokristovyrány!“.

Věda[editovat | editovat zdroj]

Věda je v dámsku velice oblíbená. Dámky rády dělají vědu úplně ze všeho a to často i z naprosto všedních věcí. Díky tomu se vědou zabývá velké procento obyvatel obyvatelek Dámska (některé prameny uvádějí až 76 %) a to navzdory faktu, že jim ostatní (hlavně muži) říkají „Nedělej z toho vědu.“.

Největší vědecké otázky jsou:

  • Záchodové prkénko – jak donutit muže, aby ho nechával dole?
  • Kde byl manžel včera večer, když tvrdil, že u mého milence?
  • Bílé nebo červené víno?
  • Proč záleží na tom, kde budu mačkat tubu od zubní pasty?
  • Jak je možné, že v posteli nacházím vlasy jiné barvy, než mám já?
  • Sladké nebo suché víno?
  • Proč neexistuje pracovní pozice ‚šéfkuchařka‘?

Sport[editovat | editovat zdroj]

Makréta Kabrhelová, příbuzná Marie Kabrhelové při mistrovství světa v curlingu v roce 1973. Dámsko se tehdy umístilo na 1. místě.

Dámský národní sport je nakupování. Dámky jsou v utrácení peněz přebornice. Průměrná dámka dokáže utrácet i rychlostí 3500 /h. Majetek nejbohatšího člověka na světě (85,2 miliardy €) by tak dokázalo za rok utratit pouze 2776 dámek. Rekord v rychlosti utrácení drží indická tanečnice Had'Rama Haazii (čti „Hadrama Hází“), s rychlostí 4,4 milionu €/h. Uvažuje se o tom, že se nakupování zařadí do programu letních i zimních olympijských her již od roku 2036.

Další prvenství drží Dámsko v curlingu, jehož je dokonce zakladatelem. Už od útlého dětství se dámky učí obratně zacházet s koštětem a v průběhu života tuto dovednost pilně trénují.

Další estrogenové počtení[editovat | editovat zdroj]

Jakékoliv heslo na téma Dámsko byste na české Wikipedii hledali marně.
Nehopsající Wikipedie.png

Země Koruny české BohemiaBójskoBudvajzskoBrněnská republikaČeskoČeská říšeČeskoslovenskoČeskoslovenská říšeČeskotskoHoráckoChacharstánChánovIslámský stát v TeplicíchJesenická republikaJirenský sultanátJižní ČechyKatolická AOKarlovarské VelkovévodstvíKlesterlieKrhútistánKřivočeskoLabe nad ÚstímLužiceLužistánMaleschauMexxikoMongolská kolonieMoravstánNRVKOsoblažskoPráglSámova říšeSlezmorčeSkalická velkoříšeSlizkoSudetenlandTěšínskoTuzemskoValašskoVelká MoravaVietnamVysočinaZarakovnickoŽernovská říše

EvropaAlbánieAnglieBaskickoBavorskoBělehradský pašalíkBelgieBěloruskoBulharskoČerná HoraČeskosaské ŠvýcarskoČtvrtá říšeDámskoDánskoEstonskoFinskoFrancieChorvatskoIrskoItálieIslandIslandský státKatalánskoKosovoSA KosovoKurvystánLiberlandLichtenštejnskoListenbourgLitvaLotyšskoLucemburskoMaďarskoMalá BritánieMoldavskoNěmeckoNDRNizozemskoNorskoNultá říšePolskoPortugalskoRakouskoRumunskoŘeckoSealandSeverní KyprSicílieSkotskoSlovenskoSlovinskoSrbskoSRDVatikánSvobodné město HamburkŠpanělskoŠvédskoŠvýcarskoUkrajinaWalesOsmanská říše

Kdó de pořád doléva, octné se vprávo

AsieCajzlistánČečenskoČínaIndieÍránIslámský státIsraelJaponskoJižní KoreaKatarKazachstánKLDRKurvajtLibanonMíránMongolskoOnánOlympijští sportovci z RuskaPakostánRuskoRusko podle západuSovětský svazStanSýrieTaiwanThajskoTibetTureckoTurkmenistánTydlistán

AfrikaBurkina FasoEgyptGambieJihoafrická republikaKarlovarská Jihozápadní AfrikaLibyeLSRNigérieMoravská Jihovýchodní AfrikaSomálskoSúdánTogo

AmerikaArgentinaBrazílieGrónskoJamajkaKanadaKolumbieRepública Socialismo o Muerte de CúbaMexikoSpojené státy americkéUruguayVenezuela

AzuraBilírieKatowská federaceSolovijstersko

OstatníAbsurdistánAntarktická říšeAtlantidaAustrálieBanánová republikaÇek CumhuriyetiČudlíkistánDámskoGighaHavajHněďKrakoziaKrálovství kněze JanaLiberlandNový ZélandPapu PapuPirátský státSadistánSeychellyTokelauUsámova říšeZeleň

StatistikyStáty podle počtu obyvatel

Fat Martini Woman.jpg
Ženské věci
BlondýnaDámskoDominaHarfaHidžábJihočeské matkyKosmetikaMenstruaceMrchaPannaPrsPříležitostSeznam hereček a osobností s velkým poprsímStará pannaStydké pyskyTeorie ženské mysliTěhotenstvíTchýněVaginaVřetánkoWomaniumŽena obecnáŽena všeobecnáŽenská logikaŽenské hormonyŽenský orgasmusŽenský postargumentační dovětekŽenština