Romové

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Pohřeb.jpg Černý humor je specifický druh humoru a komiky založený na tom, že paradoxně vyvolává smích prostředky, které ve své podstatě vůbec k smíchu nejsou.
Fashisti.gif
VAROVÁNÍ
Tento článek obsahuje rasistické narážky.
Pokud jste cigán, asiat nebo slovák a umíte číst, může Vás to nasrat!


Yin and Yang.svg

Tento článek na téma "Romové"

pojednává o opačném tématu než článek Gádžové.

Split-arrows.png Tento článek nemá nic společného s článkem Rumlové.

To je dobře, můžeš založit nejmíň další čtyři nepodobné a vzájemně je rozdělit.

Možná hledáte: Michael Kocáb, Džamila Stehlíková, či Jiří Čunek

CD-ROM i Rom jsou oba barevní, což je ovšem jediná věc, která je spojuje a proto je třeba tyto pojmy nezaměňovat.

Romové (zkomolenina výrazucikáni“) jsou fiktivní národ chaoticky rozmístěný takřka po celé Evropě. Jedná se o technicky zaměřené lidi a proto svůj název mění podle toho, jaká technologie je zrovna populární. Svůj současný název "Romové" si zvolili na jednom svém srazu v roce 1971 v Londýně podle ROMu, což je nepřepisovatelný typ paměti používaný v počítačích (z anglického Read-Only Memory). Nyní se spekuluje o tom, že v rámci držení kroku s dobou se přejmenují podle modernějšího typu paměti Flash. Do budoucna je tedy možné, že budeme tento typ lidí nazývat Flashové.

Spolu s výrazy typu Flashové, Romáci, Romové, ROMové, Cikáni, Cigáni se těmto lidem říká také Hromové. Podobně jako hrom (a blesk) se tito lidé dokáží pomalu nepozorovaně přikrást k cennostem Vám náležícím a jim nenáležícím, následně bleskově mizí a pak už je slyšet jen hromové burácení: „Gádžo, máš po piči!!!!“.

Bývají předmětem řečnických, řeznických a i jiných otázek.

Romové jsou veselí lidé či jak někteří říkají „Srandykopy

Historie

Původ Romů je nejasný. Kde se vzali, tu se vzali, vyloupili se ve Střední Evropě. Zajímavé je, že se za nimi hnali Tataři, které pak muselo odhánět české vojsko. Slovo „cikán“ pak zpopularizoval spisovatel Karel Čapek.

Tak jako Češi mají svou Českopedii, tak mají Romové svou Romopedii

Běžné profese

Každá národnost vyniká v některém oboru lidské činnosti a zrovna tak i Romové. Je třeba podotknout, že ne všichni příslušnosti romského etnika se níže uvedenými profesemi zabývají.

Google - pracujici romove.png

Právníci

Romové vynikají zvláštní vlastností dobře zvládat právo. Někdo by řekl, že se s touto schopností rodí. Jedná se především o právo sociálního zabezpečení, jemuž většinou dokonale rozumějí. Vědí o všech dávkách a podporách, které jim stát nabízí a své znalosti dokážou přesvědčivě dobře obhájit na kterémkoliv úřadě.

Kov vhodný ke sběru

Sportovci

Obzvlášť oblíbený sport[1] je u Romů cyklistika. Jsou v ní skutečně dobří. Tuto skutečnost deklaruje známé maďarské přísloví: "Nekdesz Róma vytlemosz, kedez frnde byciklosz, neb enem deie bysz", což by se dalo volně přeložit jako "Nikdy se nesměj Romovi jedoucímu na kole, protože nikdy nevíš, jestli ten bicykl není tvůj".

Je znám také romský triatlon - na koupaliště pěšky, z koupaliště na kole.

Prospektoři

Romové se velmi dobře vyznají též v horninách, zejména pak v kovech. Již malé děti dokážou bezpečně rozeznat železo od mědi či stříbro od mosazi třeba i poslepu a to hmatem či chutí. Vědí totiž, že v budoucnu jim tato schopnost pomůže rozjet podnikání, které bezpečně uživí je i jejich rodinu. Romové se tak profilují jako výteční sběrači kovů.

Stavitelé slumů

Romové jsou extrémně vytrvalí v činnosti stavění hajzlbudek, ve kterých se zároveň bydlí, známých jako slumy.

Romští hudebníci

Hudebníci

O Romech se říkává, že mají hudbu v krvi (Vědecký tým necyklopedie toto tvrzení zatím nedokázal podložit; pouze zjistil, že v krvi často mívají alkohol - výzkumy však budou probíhat i nadále). Na své hudební produkce přitom nebývají nijak skoupí a rádi je nabídnou k pobavení celé společnosti, třeba přímo na náměstích u ohňů, jak vysvětlil klasik české politiky Jiří Čunkůj.

Obchodníci s ovocem a zeleninou

Romové jsou známi i svými bravurními schopnostmi v obchodě s ovocem a zeleninou. Pozoruhodné je, že jejich byznysu se nejvíce daří u našich západních hranic, kde nabízejí své služby zejména německým cestujícím. Svůj obchod provozují především ženy, které stávají zpravidla přímo u silnice, čímž rafinovaně ušetří za skladovací a prodejní prostory a zároveň vycházejí vstříc svým zákazníkům, jimž mohou posloužit přímo v jejich automobilech.

Sortiment romských obchodníků

Romové, resp. Romky nejčastěji nabízejí svá jablíčka, hrušky, borůvky či případně melouny. K dispozici zákazníkům dávají i své meruňky a broskve, postarší prodejkyně pak mívají v nabídce i nakládané kyselé zelí. Mezi speciální služby pak patří například ošetřování banánů či okurek-hadovek jejich klientů.

Kriminalita

Kriminalita Romů není příliš významná, pokud vůbec nějaká existuje. Pravděpodobně není doložen ani jeden romský tunelář. Je to čirá pravda jak dokazuje jedna seance ze záhrobí:

Umřel starý cikán a na onom světě se setkal s Gottwaldem, který se ho ptá: "Poslyš, cikáne, kdy se ti líp žilo. Teď, nebo za mých časů?" Cikán na to: "V tvé době bylo všechno v pořádku - politici politizovali, dělníci pracovali a cikáni kradli. Teď je to úplně vzhůru nohama. Politici kradou, dělníci politizujou, a ode mně,kurva, chtějí abych pracoval!"

Odkaz Romů lidstvu

>>> na této sekci se čile pracuje; žádáme všechny, kteří vědí o vhodném obsahu, který by zde mohl být zaznamenán, aby se přihlásili <<<

Významní Romové

Romů není nikdy dost

Bc. Čunek, Jiří

Konflikt s národními zájmy

Romové jsou – stejně jako Vietnamci, Ukrajinci, křesťani, muslimové, kokršpanělé a vegetariáni – v konfliktu s národními zájmy. Řešení tohoto konfliktu nabízí strany jako DSSS, Národní strana nebo Strana přímé demokracie. Zbývající strany se naopak tomuto tématu obloukem vyhýbají. Více informací naleznete zde.

Galerie

Související články

Merge-arrows.png Tento článek se tematicky překrývá s článkem Cikáni.

To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit.

Nesouvisející články