Muslim

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Muslimská rodina vždy drží pohromadě. Fotografii zaslal náš VTN korespondent-zoolog z Kataru.
Nebezpečný živočich
Lezou tři slimáci, a najednou poslední vybouchne... první se ptá, co to jako mělo bejt, a druhej jenom pokrčí ramenama, a povídá: „Nevím, asi to byl nějakej muslimák.“

Muslim africký (Suiccidea lusitanicus), někdy také jen muslim (anglická výslovnost: [mazlím]) je plž z čeledi Suiccidae pocházející z centrální Afriky, který se poslední dobou šíří Evropou. Jde o velice nepříjemný invazní druh škodlivého plže, který vytlačuje původní druhy a páchá obrovské škody nejen v zemědělství. Jeho pojmenování vzniklo podle struktury stravy – živí se kousky různého ovoce, ořechy a semínky, jež jsou obvykle přítomny v müsli.

Historie invaze[edit]

Muhammad.jpg

Invaze druhu, jehož původní areál zahrnoval kromě centrální Afriky též Mongolsko, započala někdy v 50. letech. Jako první se objevil ve Švýcarsku, následovalo rozšíření do Německa, Itálie a Rakouska, poté se proces změnil v masivní invazi napříč celou Evropou. V posledních letech byl potvrzen výskyt i v Severní Americe. Přemnožení značného rozsahu, která už nelze brát jako lokální a jsou doprovázena rozsáhlými ekonomickými škodami, se v současné době objevují ve Skandinávii, Beneluxu a na severu Německa (např. Hamburk).

V České republice se muslim poprvé objevil v roce 1991 v blízkosti brněnské mešity, od té doby se úspěšně šíří zejména v Praze, kde opakovaně dochází k jeho zatím jen lokálním přemnožením.

Jako jeden ze zásadních důvodů dosavadní úspěšnosti tohoto druhu lze uvést nedostatek přirozených nepřátel a parazitů, kteří se s ním doposud nestihli na nová působiště rozšířit. Parazité běžně napadající příbuzné plže vyskytující se v Česku nejsou z neznámých důvodů v případě muslimů příliš úspěšní.

Muslimáci žijí ve zvláštní symbióze s arabskými plnokrevníky.

Etymologie[edit]

Muslimak ve zbroji 01.png

O původu slova muslim existují četné spekulace. Nejčastěji jsou akceptována dvě vysvětlení původu tohoto slova. První vychází z anglofonního významu slova muslim čteno [mʌzlɪ:ɱ], tedy "mazlím se" (myšleno se zbraněmi, jejichž kov muslimy přirozeně přitahuje). Druhý vychází rovněž z anglofonního kořene slova "slim", neboli slime (sliz, hlen), který muslimové na svém těle vylučují a jež, jak známo, může při podráždění explodovat, čímž muslim chrání ostatní členy své kolonie.


Potrava[edit]

Muslimak ve zbroji 01.png

Muslim je všežravec, pozře i hummus. Případné chovatele však upozorňujeme, že jistým typům potravin se z nějakého důvodu vyhýbá, když se zrovna díváme:

vepřové maso
alkohol
kafírové mléko


Rozmnožování[edit]

Přirozený nepřítel muslimů se doporučuje Vědeckým týmem Necyklopedie (VTN) do každé ohrožené domácnosti. Zde v utajení.
Muslimak ve zbroji 01.png

Muslim africký je – jako všichni plicnatí plži – hermafroditem. Při kopulaci se oba jedinci vzájemně oplodní a oba pak kladou vajíčka. Mladí jedinci se líhnou nejdříve po 41 dnech (všimněte si, že se jedná o prvočíslo), při nízkých teplotách se vývoj prodlužuje.

Zpravidla se někteří silní muslimáci dokáží rozmnožovat v jednom období až se čtyřmi partnery-partnerkami.


Boj proti invazi[edit]

Muhammad.jpg

Sběr jedinců (na menších pozemcích), odstranění přirozených úkrytů a případné kladení pastí (nutno pravidelně vybírat). Sesbíranými jedinci je možno přikrmovat kachny nebo prasata. Jiným způsobem zlikvidování nasbíraných jedinců je posolit je. Dále jsou možné chemické moluskocidy: postřiky či otrávené návnady. Druhá varianta má tu výhodu, že je více selektivní. Jako prostředky biologického boje lze použít hlístice (Phasmarhabditis hermaphrodita, nutno aplikovat v době líhnutí) či larvy druhu Tetanocera elata.

Zásadním problémem u biologického boje je absence úkrytů jmenovaných predátorů v kulturní krajině dneška. Likvidace možných úkrytů nemusí být nutně úspěšná. S. lusitanicus je schopen se vměstnat do neuvěřitelně úzkých štěrbin a přečkat suchá období dne i v prasklině v půdě. Likvidace úkrytů je pak zbraní dvojsečnou. Sice se zamezí muslimům ukrýt se přímo na daném místě, ale dlouhodobě se mnoho neřeší.


Náboženství
GBfifthteen.jpg
Křesťanství
Rabbi.png
Judaismus
Zz.jpg
Materialismus
Dirndl.gif
Alkoholismus
Happysatan.jpg
Satanismus
Boboburka.jpg
Islám
Dalajláma a vejce.jpg
Buddhismus
Chuck Mohammed.png
Chuckmaismus
Home.goodies.png
Mikrobismus
Kabanos oral.png
Kabanosovci
Celt Arthur.png
Novopohanství
Kršna.png
Hinduismus
Semen Suds.jpg
Erotismus
1114041222495.jpg
Jediismus
Pan Tao.png
Taoismus
Pastafariánství ikona.jpg
Pastafariánství
Vývoj člověka.png
Archetypy člověka
člověk obyčejnýčlověk potřebnýčlověk přizpůsobivýčlověk nepřizpůsobivýčlověk nehumornýčlověk nerozumnýčlověk přerozumnýČlověk mrtvýbezdomovecblondýnadůchodceekoteroristaemofeministkahavloidheterosexuálhomosexuáliniciativní blbecJehovistakmotrkomunistakovbojkřesťanmetalistametrosexuálmigrantmoralistanacistanovinářpirátpodnikatelpolicistaprostitutkapsychopatrasistasluníčkářSlušnočechstudentšašekšotoušteroristaúředníkvidlákvlastenecwikipedistažid