Zděnka

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Příchod prvního exepláře tohoto tvora na planetu Zemi není jednoznačně zachycen. Po světě kolují dvě základní pověsti. Tou první je pověst o ukřivděných ježibabách, které se nepodařilo upálit. Ta druhá, více známá pověst naopak praví, že Zděnky jsou potomky němých lidí, ve kterých se jejich potřeba mluvit nakumulovala a je filtrována až přes své potomky – upovídané Zděnky. Zděnky se vyskytují v živočišném druhu lidí, velmi často zastupují taková zaměstnání, jako je např. politika, moderátor, tiskový mluvčí, lékař ORL. Z nejznámějších Zděnek jmenujme Jiřího Paroubka a Jiřího Čunka, přičemž jméno Jiří neznamená vždy, že dotyčný je Zděnka.

Moderní Zděnky, tzv. e-zdenky (čtěte jízdenky)[edit]

Moderní Zděnka může být muž nebo žena, poněkud uplahočeného vzhledu. Podobně, jako jsou kočky vysilovány dlouho trvajícím mrouskáním, Zděnky jsou vysilovány svojí ukecaností. Moderní Zděnka je sice normální člověk, ale na první pohled je evidentní, že nehospodaří se svojí životní energií a vydává ji napospas a v niveč náhlými výboji, např. psaním na počítači, aktivitou v poli politickém či rétorickém (častým projevem je zveřejnění základního vzdělání v životopisu, jak se nedávno podařilo Zděnce Čunkovi).

Zastoupenost Zděnek v politice může při překročení limitu 45% vážně ohrozit předsednictví dané země v uniích a společenstvích. Zde jsou Zděnky oranžově.

.

Strava a kultura zároveň[edit]

Tento tvor je prapůvodem člověk, živí se tedy jako my. Je však mnohem náročnější na duševní potravu. Zděnky jsou proto velmi sečtělé, dokonce bychom pár Zděnek nalezli i mezi majiteli knihkupectví. Poznáte je tak, že znají nazpaměť obsah celého svého shopu. Co se však Zděnek v politice týče, na tyto jedince se vztahuje výjimka, která potvrzuje pravidlo... Země, jejichž politika je z více než 45% tvořena Zděnkami, mívá obvykle potíže s předsednictvím v různých uniích, např. té Evropské. Poslední dochované Zděnkovské faux pas pochází z České republiky, kde Zděnka David Černý naprosto bez obalu popsala členské státy unie. Duševní potravou jí následně byly názory vzbuzené tímto sarkastickým uměleckým dílem.

Trpící okolí[edit]

Zděnky naštěstí nebývají zlé ani agresívní, ale jsou bohužel hlučné a často upovídané. Pokud je Zděnka napomenuta, ať nemluví, obvykle dotyčnému naznačí, že je jednička (Zděnka Topolánek) prostředním prstem ruky. V mluvení nepřestává dokonce, i když spí. A tak jsou často jedničky všichni kolem dotyčné Zděnky.