Krávorožec

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Krávorožec flekatý

Krávorožec je nový druh dobytku, který byl objeven 13.1. 2023. Je vědecky dokázáno, že tento druh vznikl zkřížením krávy obecné a jednorožce jednorohého

Výskyt[edit | edit source]

Tento druh se objevil teprve nedávno na soukromé farmě Rožec, manželskému páru pana a paní Rožcovým, v malé vsi 70km od Brna. Tento druh se vyskytuje jen u nás v České republice a to nejvíce u nás v Jihomoravském kraji. Bylo také zjištěno, že majitelé farmy tento druh rozprodali i do jiných zemí.

Vzhled[edit | edit source]

Je vědecky dokázáno, že tento druh se stvořil zkřížením krávy obecné a jednorožce jednorohého. Krávorožec je celý bílý s fialovými fleky po celém těle, jeho hlavu tvoří velký, dlouhý roh, který vydává blesky v barvě duhy. U krávorožce dojíte z vemena mléko v podobě duhy.

Absolut Special Colorut
Absolut Special Colorut

Vynález manželů Rožcových[edit | edit source]

Pan a paní Rožcovi se rozhodli, že zkusí z vydojeného mléka v podobě duhy vymyslet nějaký nový nápoj, tím že pan Rožec je známý díky jeho prvnímu mixovanému alkoholickému nápoji Rožcoun, což je sladký druh vína, tak ho napadlo proč nevymyslet nějaký další druh alkoholického nápoje. Pan Rožec velice přemýšlel jaký nový nápoj vymyslí a pak jednoho dne ho napadl zkusit udělat barevný likér, který by se právě mohl vytvářet z vydojeného duhového mléka z krávorožce. Tento druh alkoholického nápoje je vytvořen z duhového mléka, kapkami krávorožčích očí, vodou kterou si manželé přes 10 let schovávali ve své budce na farmě a na závěr bleskem z rohu. Tento alkohol začal být nejznámějším nápojem po celém světě, pan Rožec se rozhodl ve výrobě pokračovat a stal se z něj miliardář.

Výskyt v České republice[edit | edit source]

Jihomoravský kraj: 11

Zlínský kraj: 1

Moravskoslezský kraj: 2

Olomoucký kraj: 0

Pardubický kraj: 2

Kraj Vysočina:1

Královéhradecký kraj: 0

Jihočeský kraj: 1

Středočeský kraj: 2

Plzeňský kraj: 0

Karlovarský kraj: 2

Ústecký kraj: 1

Liberecký kraj: 2