Tvoje Máma

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Merge-arrows.png Tento článek se tematicky překrývá s článkem Obžerství.

To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit.

Split-arrows.png Tento článek nemá nic společného s článkem Tvoje Matka.

To je dobře, můžeš založit nejmíň další čtyři nepodobné a vzájemně je rozdělit.

Tvoje Máma
Hrosatko male 01.jpg
Mládě tvojí mámy vedle rodiče

Stupeň ohrožení
téměř vymřelý
Vědecká klasifikace
Říše: Živočichové
Kmen: Strunatci
Řád: savci
Rod: Máma
Druh: Tvoje Máma

Tvoje Máma, případně Tvá Máma či Tvá Matka (lat. homo obesus) je nedomestikovaný všežravý savec vyskytující se po celém světě. Vyznačuje se svou důstojnou vahou, mimořádnou ošklivostí a obdivuhodným věkem. Původ tvojí mámy jsou divoká sídliště ve středu Afriky. Po jejím dobytí v roce 1887 tvoji mámu rozvezl do světa Moravský cestovatel Míša Jansů a jeho posádka. Nabízeli tvoji mámu jako levného a nenáročnného domácího mazlíčka. Později se ukázalo, že to byla velká chyba, poněvadž v dospělosti může tvoje máma dosáhnout až obdivuhodných 3 metrů v pase a přes 1 500 kilogramů váhy. Tvoje máma se tudíž stala velmi oblíbenou mezi statkáři kvůli měřítku masu k tuku, což, když ji pořádně vykrmíte, může dosáhnout až 9:1. Všude, kam jste přišli, jste si mohli koupit lahůdkové škvarky a sádlo z tvojí mámy. Svědci říkají, že maso tvojí mámy je velice křehké, šťavnaté a bohaté na chutě. Bohužel Evropská unie roku 2006 zakázala konzumaci výrobků z tvojí mámy kvůli ohrožení druhu.

Popis[editovat | editovat zdroj]

Dospělý jedinec tvojí mámy dosahuje výše 2-2,5 metrů v kohoutku, délky 3,5-4 metrů od ocasu k hlavě a šíře až 3 metrů kolem pasu. Jsou záznamy jedinců, kteří vážili i přes dvě tuny. Má velice tvrdou našedivělou kůži připomínající kůži hrocha, pod kterou ukrývá nesmírné množství tuku. Končetiny jsou oproti tělu tvojí mámy relativně krátké a široké.

Nebezpečí chovu tvých mam[editovat | editovat zdroj]

12. Června 2024 byl na televizní stanici TV Nova odvysílán rozhovor s masovým chovatelem a distributorem tvých mam, který si přál zůstat anonymní. Na otázku, jestli je chovat tvojí mámu jako domácího mazlíčka zodpovědné odpověděl takto: "Myslím si, že každá domácnost by měla vlastnit dvě až tři tvoje mámy." Tato odpověď se však nepozdávala novinářovi Mediálního Týmu Necyklopedie, který se rozhodl provést menší výzkum. Po nesčetných telefonátech, hodin hrabání se papíry a velkém množství kávy přišel k nám do redakce s definitivní odpovědí - ne, chovat tvojí mámu doma rozhodně bezpečné ani zodpovědné není.

Zaprvé, ačkoli se tvoje máma může zdát krotká, je velmi lehké ji vyprovokovat. Někdy stačí pouhý dotek k tomu, aby zvíře zaútočilo. Své ohromné tělo používá jako zbraň, kterou vrhá proti dráždícímu nepříteli. Zadruhé, i kdyby se člověku povedlo tvoji mámu kompletně ochočit, dospělý jedinec je schopen skonzumovat až 110 000 kaloríí denně, což když přepočítáte na peníze, by dokázalo zbankrotovat kdejakého menšího "boháče."

Záchranné mise v Ugandě[editovat | editovat zdroj]

V rocích 2009-2012 se ČT stala jedním ze sponzorů Britského projektu s názvem "Tvoje máma, naše zodpovědnost," jejíž cílem bylo zachránit tvoje mámy před Ugandskými lesními požáry. Tvoje mámy byly odvezeny z Ugandy do bezpečí Česka, kde přečkaly nejhorší časy. Projekt musel být roku 2012 zrušen, neboť už nebylo nikde v ČR místo. Byli jsme totiž jediní, kteří dobrovolně svolili k ubytování tvých mam. Alespoň byly mise relativně úspěšné, celkově se zachránilo přes 5000 exemplářů.

Důvod vymření druhu[editovat | editovat zdroj]

Tvoje máma byla až do roku 1968 celkem hojně rozšířená, jenže po Putinově rozhodnutí nechat rozvést brokolici do světa tvoje máma téměř vymřela na účinky dlouhodobého vystavení brokolici. V roce 2023 se tvoje máma přestala volně vyskytovat v přírodě; jediné žijící exempláře nyní najdete pouze v Zoologických zahradách a laboratořích. I Pražská ZOO přemýšlí nad opatřením si tvé mámy, ale nic ještě není jisté. Oficiální debaty se podle ředitele ZOO povedou roku 2031, pokud v té době bude tvoje máma stále existovat.