Lemra

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Nebezpečný živočich
Lemra obecná
Lemra.jpg
černobílá lemra

Vědecká klasifikace
Říše: živočichové (Animalia)
Kmen: strunatci (Chordata)
Podkmen: obratlovci (Vertebrata)
Třída: savci (Mammalia)
Řád: primáti (Primates)
Čeleď: lemrovití (Lemuridae)
Rod: lemra (Lemros)
Druh: lemra obecná

(Lemros Lemriale)

Lemra je exotické zvíře známé svou zdánlivou leností a neschopností, přičemž je schopné velice úspěšně a aktivně škodit. Z těchto důvodů se její jméno používá jako tzv. zvířecí nadávka (vůl, kráva, kachna, potápka, bukač,...). Pro člověka sice přímo nebezpečná není, ale často provádí škudibícky záškodnické práce (přehazování kabelů v rozvodně, přeprogramovávání malých či větších spotřebičů, přesměrování antén, vandalizace Necyklopedie...). Lemry se na Zemi objevily ve čtvrtohorách, podobně jako lidi. Názvem je obdařili již staří řípané, když jim začali říkat lemros podle řípského slova záškodník (levros). Samec lemry je též znám coby lemrouch.

Popis[editovat | editovat zdroj]

Lemra obecná je lasičkovité zvíře značně pochybné barvy, dorůstající velikosti kolem čtvrt metru. Někteří debi... hloupější jedinci je nazývají „roztomilá opička. Rozmnožuje se hlavně pohlavně, nebo i podloudnými nažkami. Lemry se shlukují do malých tlup, čítajících až 5 000 jedinců, s jasnou hierarchií: (královna, dělnice,...). Navzdory tomu, že je to na prvý i poslední pohled zvíře neskutečně tupé, je obdařeno ve zvířecí říši (téměř) nevídaně ostrou inteligencí. Dokáže například používat vlásenky, páječku, štípací kleště i šroubovák, popřípadě i vrtačku a kladivo k paklíčování zámků.

Mutace a křížení[editovat | editovat zdroj]

Asi v roce 1727 př. N. část lemer v Rusku zmutovala tak, že byla schopná se pářit s jakýmkoli jiným živočišným druhem, mimo keškéře švarnochvostého, který se shodou okolností beztoho tou dobou v lemřím revíru nevyskytoval. To vedlo ke spoustě kříženců jako jsou Lemrokrávy, Lemroprasopsi nebo Lemrokočky. Naštěstí byla tato skupina brzy vyhubena místními ožraly. Bohužel se ale jednomu lemrouchovi podařilo roznést své geny i mezi lidskou populaci. Lemří geny se pak ukázaly být silně dominantními, a proto dnes mezi lidmi potkáváme čím dál více lemer i lemrouchů.

Buďte na pozoru

Lemra jako označení pro homo sapiens sapiens[editovat | editovat zdroj]

Lemra se díky svým vlastnostem stala symbolem lenosti a lidské hlouposti. Slovo lemra se proto používá jako označení pro nešikovné, někdy dokonce až blbé studenty. Někteří učitelé velmi rádi označují své studenty jako lemry, zejména pak učitelé informatiky a výpočetních technologií. Od těchto bytostí pak můžeme slyšet fráze typu:"Jste studenti nebo lemry? Lemry jste!" Sami však vykazují díky své (ne)práci podobné vlastnosti, což si však za žádnou cenu nechtějí přiznat.