Sedméčko slunotečné

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Sedméčko slunotečné
Sedméčko.jpg
Sedméčko slunotečné připraveno k útoku na kořist.

Vědecká klasifikace
Říše: Živočichové (Animalia)
Kmen: Členovci (Arthropoda)
Podkmen: Šestinozí (Hexapoda)
Třída: Hmyz (Insecta)
Podtřída: Křídlatí (Pterygota)
Řád: Brouci (Coleoptera)
Podřád: Všežraví (Polyphaga)
Binomické jméno
Septemcoccinella solepunctata
Nebezpečný živočich
Wikimedia Commons nabízí speciálně pro Necyklopedii multimediální obsah k tématu:
Sedméčko slunotečné
Wikicom.png


Sedméčko slunotečné je příšera, kterou vytvořili sovětští biologové a atomoví fyzici v čele s Pičurinem jako odpověď na vysazení amerického brouka. Má podobný vzhled jako americký brouk, až na to, že namísto žluté barvy je použita rudá barva; zřejmě bylo vytvořeno právě genetickou mutací mandelinky. Na rozdíl od amerického brouka nenapadá brambory, ale jejich konzumenty, nejčastěji člověka.

Sedméčko žije v obrovských koloniích, které čítají milióny jedinců. Každé sedméčko má ve svém těle miniaturní jaderný reaktor, ze kterého získává energii. Napadají člověka a útočí na něj svými kusadly. V kusadlech shromažďuje polonium, kterým napadeného okamžitě ochromí, samy jsou proti němu imunní. Útočící hejno sedméček zpravidla napadne a usmrtí více jedinců, než je schopno sežrat. U jedince, který kousnutí přežije, vzniká neléčitelný nádor.

Hejna byla radiově řízena ze střediska zvláštních operací v Prdelsku. V důsledku kolapsu řídícího systému Линукс na počítači Elektronika 666 ve středisku zvláštních operací v létě 1989 byla ztracena kontrola nad útočnými hejny, která nejprve zaútočila na NDR, címž vyvolala masový exodus jeho obyvatel do Maďarska a Rakouska.

Útočná hejna se potom rozpadla, jednotlivé exempláře nadále přežívají v celé Střední Evropě, avšak nemají již takovou ničivou sílu. Zdravotní služby příslušných států však případy napadení lidí sedméčkem tutlají a ve statistikách je zpravidla vykazují pod diagnózami jako AIDS, lepra, chřipka, lymská borelióza, senná rýma apod.

V poslední době byl pozorován zvýšený výskyt sedméčka v okolí Jetelína. Jediné možné vysvětlení spočívá v domněnce, že se zvažuje jejich využití v případném útoku na Rakousko.

Každé Velikonoce konzumují Češi mimo jiné šokoládové americké brouky – mandelinky bramborové a také sedméčka slunotečná.Google uncyc.jpg Sedméčko slunotečné na googleTohle je nejlepší článek na téma „Sedméčko slunotečné“ na celým internetu.