Radarouk

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
I-zavinac.jpg Článek čerpá z díla
Porod kniha2.jpg
http://tydlitatova.blog.idnes.cz/c/42403/O-zlem-brouku-radarouku.html

O zlém brouku radarouku[edit]

Radarouk
Radarouk.gif
Zlý brouk Radarouk

Stupeň ohrožení
nebezpečný
Vědecká klasifikace
Říše: živočichové
Kmen: členovci (Arthropoda)
Podkmen: šestinozí (Hexapoda)
Třída: hmyz (Insecta)
Řád: brouci (Coleoptera)
Čeleď: mandelinkovití (Chrysomelidae)
Rod: mandelinka (Leptinotarsa)
Druh: Mandelinka Radarová
Binomické jméno
Leptinotarsa radarata
Věra Tydlitátová

Entomologové bijí na poplach! Škodlivý vliv radaru konečně potvrzen! Na ostrově Hula Mao v Tichém oceánu stojí americký superradar již osm let a ačkoliv byl dosud pečlivě zatajen, podařilo se týmu českých entomologů vedených docentem RNDr. Ferdinandem Pytlíkem, CSc. do přísně uzavřené zóny proniknout a nasbírat zde cenné vzorky.

Ukázalo se, že brouk Leptinotarsa decemlineata zvaný též mandelinka bramborová (dříve mandelinka americká nebo imperialistický brouk, podle Ondřeje Sekory též bramborouk) zmutoval zde vlivem nebezpečného záření amerického radaru, zejména jeho okrajových laloků, do nové podoby. Čeští vědci pojmenovali nový druh Leptinotarsa radarata a dopravili několik jeho vzorků do laboratoří AV ČR. Tento zajímavý brouk se vyznačuje zvláštní morfologií, jež upoutala pozornost našich entomologů: ve všem se podobá původnímu druhu Leptinotarsa decemlineata, na krovkách však nese specifický kulovitý světlešedý útvar. Viz obrázek.

Nezničitelní brouci[edit]

Jaké bylo zděšení našich odborníků, když se ukázalo, že tyto údajně usmrcené exempláře určené k preparaci nečekaně ožily a odletěly otevřeným oknem Akademie věd České republiky. Podle neprokázané teorie jsou totiž tito brouci vlivem záření amerického radaru prakticky nezničitelní, něco jako superman z říše hmyzu. Ekologičtí aktivisté nyní bijí na poplach, neboť první exempláře uprchnuvších superbrouků se již vyskytly v okolí Trokavce a začaly se nezřízeně oddávat nemravným sexuálním hrátkám. Následkem jsou tisíce, ba milióny larev a posléze dospělců, kteří doslova sežerou všechno, na co přijdou.

Rejdy imeprialisticko-sionistických tajných služeb odhaleny[edit]

Nina Semínková, učitelka obecné školy v Hůrkách ve chvíli, kdy vyzývá účastníky letních táborů v oblasti Brd, aby vyrazili do luhů, lesů a hájů k boji proti zlým imperialistickým broukům

Další překvapení přináší deník Kulový blesk: Brouci v okolí Trokavce nejsou údajně potomky oněch uprchnuvších exemplářů z Akademie věd, ale jde o zcela jiné brouky, jak prokázaly genetické analýzy konané odborníky z Lomonosovovy univerzity přímo v brdském terénu v hájence Amerika. Ukázala se strašlivá pravda! Zatímco náš lid spal, tajné služby CIA a Mossad nakládaly mandelinku radarovou do speciálních kontejnerů a za odpudivého ďábelského smíchu chystaly odpornou sabotáž! Imperialismus se ve svých smrtelných křečích pokusil opět zasáhnout! Důrazně zde varujeme českou veřejnost před diverzní činností americké armády, která tyto brouky shazuje z letadel na území Brd, aby záměrně poškodila naše hospodářství. Tyto svržené výsadky odporných mandelinek radarových se kříží s oněmi uprchlými jednici z Akademie věd a plodí zvláště ohavné potomstvo velmi odolné vůči každému insekticidu. Nezbývá než se spolehnout na starou, ale osvědčenou metodu. Do terénu již vyrazily první pionýrské oddíly, aby americké brouky sbíraly. Ruský generál Kutuzovskij vyzývá děcka ke sběru imperialistického brouka a nabízí za každou zavařovací sklenici plnou mandelinky radarové vkusný odznáček s motivem archaického pracovního náčiní. Jaká bude hrdost mladých sběračů, až si půjdou pro tuto čestnou odměnu!

Pionýr Ivan Golubčík, vítěz soutěže o nejrychleji naplněnou zavařovačku, nositel čestého odznáčku Mladý sběrač