Prasoopice čínská

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Prasoopice čínská
Prasoopice.jpg
Prasoopice

Vědecká klasifikace
Říše: živočichové (Animalia)
Kmen: strunatci (Chordata)
Podkmen: obratlovci (Vertebrata)
Třída: savci (Mammalia)
Řád: sudokopytníci (Artiodactyla)
Čeleď: zatajeno
Rod: prasoopice (Simiaporcus)


Prasoopice čínská (Simiaporcus chinensis) je běžný druh domácího mazlíčka v Číně. Očím Evropanů však bývá skryta, protože komunistický režim ČLR je schopen (i přes relativní neúčinnost Velké Čínské zdi) držet svá tajemství. Podařilo se nám zjistit, že se jedná o dokonalého křížence prasete domácího a neznámého druhu opice, který je dokonce i plodný.

Morfologie[edit]

Dospělý jedinec je asi 1 metr dlouhý, výška v kohoutku asi 65 cm. Tělo je podobné praseti, hlava však má spíše opičí podobu. Celé tělo je porostlé štětinami, které jsou jemnější než štetiny prasečí, ale hrubší než srst průměrné opice. Zadní končetiny jsou výrazně delší, než přední (pohybuje se proto skákáním podobně jako zajíc). Rozměry hlavy jsou asi 40 cm na výšku a 15 cm na šířku. Má dvě velké oči umístěné blízko u sebe, což umožňuje binokulární vidění. Na čele má zvláštní hrbol, což je pravděpodobně vychlípenina mozkovny. Má totiž tak velký mozek, že by se do samotné mozkovny nevešel. Prasoopice má malý nos, její čich je proto poměrně špatný. Naopak díky dlouhým, špičatým uším má dobrý sluch. Pod nosem se nachází široká ústa s tenkými rty.

Etologie[edit]

Prasoopice čínská žije výhradně za Čínskou zdí. Dosud zkoumáme, zda je to dáno příznivým klimatem nebo přátelskostí místních obyvatel. Místní domorodci je totiž chovají ve svých domovech jako mazlíčka. Prasoopice je velmi inteligentní , snadno se naučí žít s lidmi a domov svého páníčka po zabydlení prakticky neopouští. Někteří jedinci jsou dokonce schopní ovládnout lidskou řeč. Prasoopice ale mívají fobii z fotoaparátů (věří, že jim ukradne duši) a z cizinců (věří, že je ukradnou). Využívají proto svou velice zvláštní schopnost - proměnu v normální prase. Proměněná prasoopice se promění a dělá, že není nic víc než obyčejné smradlavé prase. Naštěstí pro Necyklopedii mají některé prasoopice vrozenou poruchu, která jejich schopnost proměny potlačuje. Díky tomu se nám podařilo snímek pravé prasoopice v pravé podobě.

Jakékoliv heslo na téma Prasoopice čínská byste na české Wikipedii hledali marně.
Nehopsající Wikipedie.png

Jedinci druu simiaporcus dokáže sníst téměř všechno. Jsou známy případy, kdy se nebohý Číňan vrátil domů z práce a zjistil, že je bez postele a místo ní se na zemi vyvalovuje nasycená prasoopice. To dokazuje, jak je důležité obětovat výchově prasoopic spoustu času a trpělivosti.