Medvěd drobotomilný
Medvěd drobotomilný (Ursus paedobaericus) je ohrožený živočišný druh, původně se vyskytující na pohraničí Polska a Ruska. Živí se výhradně dětskou láskou. V Rusku je také dosti rozšířen příbuzný medvěd benzínomilný. Tento druh není produktem evoluční mutace, nýbrž zmutoval antropogenní cestou.
Původ[editovat | editovat zdroj]
Dupa Polnoczna bylo bohaté polské město. Nacházela se zde největší rádiová plantáž v Polsku, kde se pěstovaly rádiovníky, ze kterých dětští otroci sklízeli rádia. Rádia se poté volskými potahy dopravovala do Ruska, kde se z nich destilovala radioaktivita do jaderných elektráren.
Bohatství Dupy Polnocznej se stalo trnem v oku závistivým kapitalistům z Dupy Poludnowej, kteří chtěli sami ovládnout vývoz rádií. Zakoupili náklad plyšových medvídků a nechali jej svrhnout z letadla nad plantážemi – podle jejich plánu si děti okamžitě měly začít hrát s medvídky, zanechat sklizně a přivést tím plantáž ke krachu. Kořistníci z Dupy Poludnowej by ji pak lehce odkoupili.
Jelikož škudlili, najmuli nejlevnějšího pilota a nejlevnější letadlo. Vzhledem k technické chybě nebyl svržen náklad. V důsledku ožralosti pilota došlo k vrhnutí šavle na sklo letadla a následnému nárazu do sila se zkvašenými, značně radioaktivními rádii. Uvolněná radioaktivita způsobila oživení plyšových medvídků. Ti z okamžitého nedostatku dětské lásky zdivočeli a začali dětstkou lásku sami vyhledávat...
Výskyt[editovat | editovat zdroj]
Jelikož jsou tito medvědi v zásadě bezpohlavní, nemohou se rozmnožovat, což jejich populaci (složenou ze zmutovaného nákladu) silně ohrožuje. Nezastaví je však ni vítr, ni mráz. Nemají žádné přirozené nepřátele, zvířata je zpravidla neloví. Svobodný rozběh po pouštních oblastech a v Antarktidě již nic neohrozí.
Medvědi v lidové kultuře[editovat | editovat zdroj]
V rusko-polském pohraničí, kde dosud přežívají kmeny divokých dětí z dupopolnocznych plantáží (například Samradi nebo Pan'Kharti) a několik jedinců medvědů drobotomilných, je zabití tohoto medvěda jednou ze zkoušek, kterou musí malý dětský šaman projít, než je mu zjeveno tajemství rádia.
Vojenské využití[editovat | editovat zdroj]
V dnešní době se používají k výsadkům, například nedávno s úspěchem napadli Bělorusko.[1]