O letadélku Kakáněti

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Populární knížka O letadélku Kakáněti je impresionistický literární výtvor, který stylizovanou formou a jazykem srozumitelným pro děti vypráví veselé příhody pekelských dětí a jejich psa s malým letadlem, které trpí zácpou.

Upoutávka aneb lákadlo pro koupěchtivé[edit | edit source]

Přebal knížky je srozumitelný dětem. Cílem milých obrázků je příprava dětí na brutalitu obsahu.

V půvabné knížce prožijete spolu s dětmi Vojtou, Anežkou a Pepíčkem mnoho dobrodružství. Dočtete se v ní, co hlídá dědeček Kozelka na letišti, jak dopadne Vojtův let se psem Kociánkem a jak se jim podaří zachránit život pilota Hejduka.

Vyzrazení děje[edit | edit source]

Hlavními osobami je gang mladých deviantů – Vojta, Anežka a Chozé. Znuděni životem ve velkoměstě prchají v ukradeném luxusním voze na ves, aby terorizovali místní obyvatele. Leč jak se ukáže, i tato místa mají svá nevábná tajemství. Děda Kozelka hlídá na místním letišti pašované drogy a spolu s čichačem toluenu, panem Hejdukem je potají cpou do letadla.

Největší sígr – Vojta, společně se svou krvelačnou bestií Kociánkem unese letadlo plné moučkového cukru za účelem prodeje nákladu na internetu, čímž zachrání pilotovi Hejdukovi život. Pilot Hejduk totiž při poslední dodávce kontrabandu nalezl zapomenutou kazetu s nahrávkou sugestivní hudby a ve snaze zbavit se dotěrných hlasů uvnitř své hlavy plánoval útok Kamikaze na místní centrum všeho dění – hospodu.

Když holomek zjistí, že vlastně provedl dobrý skutek a místní lidé jej obdivují, uzavírá se do sebe a plánuje sebevraždu. Anežka ve snaze zachránit svého milého mu nabídne své panenství. Vojta ji zpupně odmítá, načež brutálně znásilní Chozého, aby si ještě něco užil. Chozé, konzumujíc již drahnou dobu moučkový cukr z letadla si toho nevšímá a pokládá sodomitu za Modrého slona štěstí. Zhrzená Anežka povoluje letadélku matičky na ocásku, čímž dojde k zavalení Chozého zbytkem obsahu a letadélko se tím zbavuje zácpy. Chozé v přívalu pošušňáníčka vidí svého slona naposledy.

Po tomto činu Anežka z telegramu od rodičů zjišťuje, že Chozé se měl stát jejím manželem, neboť jejich rodiče se na sňatku dohodli. Rozhoduje se mezi zbytkem života s výčitkami svědomí a sebevraždou. Z vrozené vyčuranosti volí tu lehčí variantu a ukončuje svůj život pod koly žebřiňáku dědy Kozelky. Vojta, poznavše, že se mu rozpadl gang, sežere svého posledního kamaráda, prasopsa Kociánka a dobrovolně odchází do Afgánistánu bojovat za práva výrobců omamných látek.

Poznámka: v poslední kapitole je nenápadně naznačeno, že Vojtovo příjmení je Filip a děda Kozelka je ve skutečnosti Santa Klaus.


Burning book-293x300.jpg
Knihy

BabičkaBabiškaBibleBible IV.Dobrý voják ŽvejkĎáblova bibleJak na křečkaJízdní řádKoránLovci mamutůNecrotelecomiconMladý hodný chemikO letadélku KakánětiO třech prasátkáchPrasohlavciPříručka pro pohádkového panovníkaRudá, nikoli modrá planetaStopařův průvodce po GalaxiiTeologický výklad jízdního řáduWesmírný omylZlaté stránky

Letectvi Astronautika.jpg
   v  d  e
Letectví a Astronautika
A380BomboniéraBrněnské letochodištěCs Air ForceCessnaGötterdämmerungJak 42Jednosměrné letištěLetiště Klementa GottwaldaL1L2Letecké linky PIDL-159Kloubové letadloLétající trolejbusLetecká dopravaMiG-29Mizení cestujících v letadlechO letadélku KakánětiRyanairŘidičský průkazŘízení letového provozuStíhací rogaloTu-154TurbulenceVrtulníkŠalinokoptéra
GYMIAIR

Aštar ŠeranBuranEnterprise NX-01Expedice na VenušiJak cestovat do vesmíruKanonizaceKolonizace MěsíceKostnický kosmodromLeninMezinárodní vesmírná staniceNecyklopedie našla život na MarsuOsídlování NeptunuPravidla provozu ve vesmíruRaketoplán NecyklopedieRakousko-uherský kosmický programRebešovický nadsvětelný koridorSpudnikSputnik 666Star Trek XI.Vesmírné silnice

Necyklopediedetem.png

500 kilo jablek pro králeJá BarykádaJak Hudeček měnil až vyměnilMalý BobešMedvídek PúMotýl Onanuel a maková panenkaO kůzlátkáchO letadélku KakánětiO Odčervené KarkulceO šíleně smutném princiO třech prasátkáchOšklivé káčátkoPohádka o daníchPohádka o zemi krále KlidomilaPrincezna na sračkuPrincezna se zlatou hvězdou na čelePříručka pro pohádkového panovníkaSněhurka a sedm trpaslíkůŠípková RůženkaTunel BlankaVčelí medvídciVečerníčekVo chytrym draku Zvonimírovi