Malý Bobeš
Malý Bobeš je historický román přinášející svědectví o tzv. Lepších časech.
Autorem této naučné pudlikace je Chozé Věroslav Pleva. První vydání bylo už za krále Klacka, tedy v době, kdy byla i duha černobílá a Helenka Vondráčková byla ještě pohledná babča. Pisálek ji vydal, aby měl něco do úst a mohl posléze hýřit s horizontálními tanečnicemi v šantánu. Při tvorbě spoléhal na autentické osobní zážitky sestřenice divadelní šatnářky bytné bratrance, toho času si přivydělávajícího jako potulný kolportér mezi vilami poválečného pražského Beverly Hills - Vítkova. Proto jsou všechny informace v brožurce brány jako ověřené a badatelé ji často referují jako zdroj vysokého napětí. Doposud se nenašel smělec, který by se opovážil o věrohodnosti pochybovat.
Za svůj morální přesah v boji proti obezitě obyvatel byla několikrát dekorována cenou Amnesia Litera a její cena snížena tak, aby si ji někdo koupil alespoň na podpal. Je jedním z význačných děl českých autorů a je často překládána do cizích jazyků. Naposledy vyšel překlad do němčiny pod avantgardním názvem Der Kleine Kaker a Visual Basicu pod názvem LCase(Bobes). Radikální knihomolské křídlo týmu Necyklopedie v současnosti intenzivně pracuje na překladu do novobarokní češtiny, aby jej mohla číst současná děcka v metru, ve studovnách či normálně na schodech v ghettu.
Kniha byla sepsána po nocích při svitu louče v Černoučku na Roudnicku, okres Litoměřice, což je shodou okolností místo, kde bydlel Petr Pavel, než se stal v roce 2023 prezidentem ČR.
Výcuc[editovat | editovat zdroj]
Mladý namyšlený floutek z vyšších společenských vrstev celoživotně baží po Kosteleckých uzeninách a neustále somruje na matce škváru na svou oblíbenou pochoutku. Matka si rve vlasy, celé noci nespí a jen tak bloumá, je jako dělo bez duše, roní slzy, naříká, štká a sem tam si i plákne, že ji rozežranost a touha po orálním uspokojení jejího potomka přivede na mizinu. Jelikož má ovšem Bobeš, což je překvapivě jméno hlavní osoby v knize, velká kukadla jako zrcadla, plachý úsměv a má taky v šuplíku nemálo lechtivých fotografií matky v objetí s místním řezníkova bratrance syna, o kterém celá ulice říká, že je Ital, ale ve skutečnosti je oholený Rom, který díky náhlému milostnému vzplanutí k místnímu lazebníkovi přišel ke svůdnému kníru, jenž si kroutí vzhůru a po nocích tajně při svíci onduluje, ale jinak krade slepice úplně stejně, jako ten prdelatý pohůnek staré Blažkové, co má dole v ulici krámek s drogistickým zbožím a po nocích chodí tajně šmírovat mladou Klárku, starosty to dceru, které již ve třinácti (což je prvočíslo) letech povyrostla prsa z velikosti jedna na jedna a tři čtvrtě a taky má krásné havraní vlasy, jak ji předloni ošplouchlo to auto s asfaltem, co srazilo toho poťapaného profesora, který má obstarožní kolo ještě z války a doma sbírku motýlů, má matku v hrsti a ta sype chechtáky jen to zvoní, páč by to měla spočítaný.
Matka v zoufalství a marné touze po mamonu za úplňku obětuje při satanském rituálu sousedovic černou kočku. Zanedlouho se zjeví fešný pojišťovák a po několika probdělých nocích nad díly Sokrata a Aristoteleho ji požádá o horní končetinu a orgán o půl metru níže. Načež ona ochotně přikývne, zanedlouho s ním stojí celá v bílém a společně s pojišťovákem získává i několik akcií Agrofertu, které ji díky dotacím finančně zajišťují. Svému drahému dítku posléze objedná francouzskou domácí učitelku a sama si nechá udělat silikonové balony a vrhá se do víru banketů a hromadných orgií na veřejných toaletách. Pojišťovák posléze propadá depresi a defrauduje firemní kasu, prodává ledvinu, čepec, bachor i slez a po západu slunce po pavlačích krade trepky, aby nákladný život své ženy utáhl.
Domácí učitelka je ve skutečnosti převlečený dealer moučkového cukru, jenž v nezletilém dítku vypěstuje závislost a posléze jej zneužívá. Čímž je chlapcova touha po párku ukojena a třísvazkový román může skončit happy endem jak z amerického filmu.
Vzhledem k hodnotě informací v této knize obsažených, jest tato zařazena jako povinná četba. Což je dobře, protože dítka se snáze dovědí, jak uspokojit svou touhu po sójou nastavených uzenářských výrobcích.