Princezna se zlatou hvězdou na čele

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Astronomové událost lokalizují do souhvězdí Panny, i když je jisté, že princezna rozhodně nebyla panna.

Milé děti,

byla jednou jedna princezna, jmenovala se Lada. Z toho, co se o ní dozvíme dále, snadno usoudíme, že to byla blondýna. Také tam byl král Kazišuk a princ Radovan, ale o těch naše pohádka není. Tato princezna byla velká parádnice, chtěla vypadat tak, jak nevypadala dosud žádná jiná princezna. Nejprve si proto pořídila myší kožíšek. Kvůli jeho výrobě bylo zaživa staženo z kůže 397 myší. To princezně Ladě však bylo málo. Chtěla mít na čele zlatou hvězdu.

Její otec proto povolal do království nejlepší astronomy a astrology, chemiky i alchymisty, aby zjistili, jak na to. Těm se však dlouho nedařilo, postupně rostl králův hněv, až nakonec král nechal některé učence upálit (mezi nimi byl např. Giordano Bruno), jiné jen vyhnal z království (např. Johannes Kepler či Jiří Grygar).

Nakonec jeden vědec objevil princip fúze vodíku a mohl tak snadno vytvořit hvězdu spektrální třídy M (červeného veleobra) na princeznině čele. To byl bohužel poslední objev, který tento vědec učinil. Nově vytvořená hvězda totiž nejprve propálila princeznino čelo, pak se jí vypařil mozek, následně sežehla zmíněného vědce, celé království a nakonec celou planetární soustavu.

Poté tato hvězda zazářila jako supernova, takže byla viditelná v celé galaxii. Zatímco vnější obaly hvězdy se rozprskly do planetární mlhoviny, jádro hvězdy se zhroutilo. Při tom docházelo k dalším jaderným fúzím, takže vzniklo také několik miliard tun zlata. Tak se princezně splnilo její přání.

Necyklopediedetem.png

500 kilo jablek pro králeJá BarykádaJak Hudeček měnil až vyměnilMalý BobešMedvídek PúMotýl Onanuel a maková panenkaO kůzlátkáchO letadélku KakánětiO Odčervené KarkulceO šíleně smutném princiO třech prasátkáchOšklivé káčátkoPohádka o daníchPohádka o zemi krále KlidomilaPrincezna na sračkuPrincezna se zlatou hvězdou na čelePříručka pro pohádkového panovníkaSněhurka a sedm trpaslíkůŠípková RůženkaTunel BlankaVčelí medvídciVečerníčekVo chytrym draku Zvonimírovi