O vlkovi a neposlušných kůzlátkách

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

O neposlušných kůzlátkách je pohádka, která má děti poučit o nebezpečích multikulturalismu. Je to pohádka rasistická, neboť učí děti diskriminovat na základě barvy kůže a otvírat vrátka pouze bílým, zatímco černé mají vyhánět. Je zřejmé, že z těchto důvodů by měla být tato pohádka zakázána. Nikdy se nestalo, že by vlk najednou sežral sedm kůzlátek, a pokud je náhodou sežral, není to žádný důvod k tomu, aby měli být diskriminováni ostatní vlci, kteří doposud žádná kůzlátka nesežrali.

George W. Bush diskutuje s dětmi o pohádce.
Anders Breivik v této pohádce také vystupuje.

Proti pohádce O kůzlátkách svědčí i historické argumenty. Pohádku o kůzlátkách totiž předčítal George W. Bush dětem na Floridě 11. září 2001, když došlo k útoku na Světové obchodní centrum.[1] Je jisté, že Al-Kaida měla pádný důvod k tomu, aby zaútočila na USA, když její prezident takto bezostyšně šířil rasistickou propagandu. Kromě toho tento útok byl jen záminkou pro americkou agresi v Iráku a Afghánistánu, při nichž zahynuly statisíce lidí.

Pohádku o kůzlátkách také mnohokrát četl Anders Behring Breivik předtím než spáchal svůj hrůzný čin. Je jisté, že právě tato pohádka jej inspirovala k jeho návrhu zastavit přistěhovalectví muslimů do Evropy.

Evropská komise proto uvítá návrhy na úpravy této pohádky, které by ukázaly, že soužití různých kultur, v tomto případě kůzlátek a vlků, je obohacením společnosti.

V jedné chaloupce žila koza se svými kůzlátky. Jednoho rána šla koza jako obvykle na pastvu. Když odcházela, varovala malá kůzlátka: „Kůzlátka, děťátka, já jdu na pastvu, abych měla pro vás mlíčko, ale vy buďte hodná a nikomu neotevírejte. Mohl by přijít vlk a všechny vás sežrat.“

Za okny ale kozu slyšel vlk a rozhodl se, že na kůzlátka vyzraje a sežere je. Proto počkal, až koza odejde a potom zaťukal na dveře. „Kůzlátka, děťátka, otevřete mi vrátka. Ve vemínku mlíčko nesu, v hubě voděnku a na rohách travičku.“

Kůzlátka už už chtěla otevřít, ale nejmladší se ozvalo: „Ne, ty nejsi naše maminka, ty jsi zlý vlk. Naše maminka má hlásek jako konipásek, ty máš hluboký a hrubý hlas.“

Vlk tedy odešel s nepořízenou. Šel ke kováři a nechal si jazyk upilovat. Poté se vrátil k chaloupce a volal jemným hláskem: „Kůzlátka, děťátka, otevřete mi vrátka. Ve vemínku mlíčko nesu, v hubě voděnku a na rohách travičku.“ Kůzlátka mu chtěla otevřít, ale nejmladší zvolalo: „Ukaž nám přes dveře svou nohu, ať poznáme, jestli jsi skutečně naše maminka.“ Vlk ukázal svou nohu a nejmladší řeklo: „Ne, ty nejsi naše maminka. Ty jsi zlý vlk, naše maminka má běloučkou nožku.“

Vlk tedy opět odešel. Tentokrát rovnou k pekaři, aby mu zasypal packy bílou moukou. Poté se vrátil zpět k chaloupce.

„Kůzlátka, děťátka, otevřete mi vrátka. Ve vemínku mlíčko nesu, v hubě voděnku a na rohách travičku.“ Kůzlátka uvažovala: „Hlásek má jako maminka i nohu má bílou jako naše maminka ale…“ „Ukaž nám ještě ocas.“ Vlk ukázal ocas a nejmladší kůzlátko zvolalo. „Ne, ty nejsi naše maminka, ty jsi zlý vlk. Naše maminka má malý ocásek, ne takhle velký a huňatý jako ty. Vlk tedy běžel k tesaři, kde si nechal ocas useknout a přišel znovu k chaloupce. „Kůzlátka, děťátka, otevřete mi vrátka. Ve vemínku mlíčko nesu, v hubě voděnku a na rohách travičku.“ Kůzlátka si opět nechala ukázat nohu i ocas, ale zdálo se jim, že je to skutečně jejich maminka, a tak otevřela.

Jenže vlk skočil do dveří a všechny je sežral. Jen to nejmenší se stačilo schovat do kamen. Poté se šel vlk napít k rybníku a tam usnul. Odpoledne přišla domů koza. Volala svá kůzlátka, ale vylezlo jen to malé vystrašené a hned vyprávělo mamince, co se přihodilo.

Ta neváhala ani chviličku, běžela k rybníku, kde ještě vlk ležel, a tam mu svými rohy rozpárala břicho. Vyskočila kůzlátka a společně s maminkou se radovala, že jsou zachráněna. Od té doby kůzlátka svou maminku poslouchají a nikomu neotevírají.

Ponaučení[edit | edit source]

Tato pohádka, jakkoli rasistická, podsouvá dětem několik informací, vskutku důležitých pro jejich další duševní rozvoj. A není tomu tak náhodně. Náš vědecký tým je pro vás shrnul:

  • Vlk svou potravu nekouše. Jedině tak je možné, že kůzlata přežila vstup do trávicího traktu.
  • Vlk je schopen mluvit, i když má v tlamě vodu. Jiným vysvětlením je, že prostě lže.
  • Koza je zatraceně nebezpečné zvíře a v souladu s bezpečnostními předpisy by měly být její rohy zakulaceny.
  • Nutriční hodnota kůzlete musí být vysoká, protože již sedum jich stačilo k naprostému přežrání dravé šelmy. Zvážíme-li doporučení "Jez do polosyta", pak tři a půl kůzlete by mělo uspokojit nutriční potřebu vlka, čili jedno kůzle má zhruba 28,5% GDA (doporučené denní dávky).
  • Kůzlata, zvláště jsou-li mladá, jsou naivní a dají se nakonec obalamutit. Ovšem běda, jak na to přijde jejich matka.


Necyklopediedetem.png

500 kilo jablek pro králeJá BarykádaJak Hudeček měnil až vyměnilMalý BobešMedvídek PúMotýl Onanuel a maková panenkaO kůzlátkáchO letadélku KakánětiO Odčervené KarkulceO šíleně smutném princiO třech prasátkáchOšklivé káčátkoPohádka o daníchPohádka o zemi krále KlidomilaPrincezna na sračkuPrincezna se zlatou hvězdou na čelePříručka pro pohádkového panovníkaSněhurka a sedm trpaslíkůSůl nad zlatoŠípková RůženkaTunel BlankaVčelí medvídciVečerníčekVo chytrym draku Zvonimírovi