Rasismus

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

„Říkají o mně, že jsem rasistka, ale to není pravda. Vždyť jsme přece stejná rasa.“

- Liana Janáčková, 25. března 2010
Rasisto!

Rasismus (podle arabského slova rashlava nebo zastarale dělník v kafilérii) je teorie, ideologie nebo taktéž politická ideologie. Představuje kompletní pohled na svět. Tím se liší od doktríny. Je to ideologie hierarchizující sociální skupiny na základě etnického klíče. Kdo má bílý klíč, je na jiném stupni než sociální skupina s klíčem přičmoudlým.

Opakem rasismu je teorie míšenecké nadřazenosti, která se (narozdíl od rasismu) opírá o ověřená vědecká fakta.

Historie[edit]

Joseph Arthur cosi další jméno de Gobideneau (ta francouzština má divnej pravopis, lepší by bylo, kdyby se jmenoval normálně Degobinó) poprvé charakterisoval rasismus jako reakci na osvícenecké theorie o občanské rovnosti. Už v osvícenství byli ve Francii příslušníci všech možných ras. Degobinó si myslel, že bílá rasa je nejlepší. Správnost tohoto tvrzení je sporná. Třeba takoví černoši budou nejlepší při schovávané v noci, běloši ve sněhu. Běloch vynalezl žárovku, aby tuto nevýhodu částečně odstranil.

Za nejvyšší rasu považoval Degobinó rasu bílou, za nejnižší židovskou. Neví se přesně, co ho k tomu vedlo, pravděpodobně byl sám běloch a nevšiml si, že Židi jsou taky běloši. Někteří historikové tvrdí, že Degobinóa jednou Žid ošidil o celý čtvrtfrank. Proto začal Židy nenávidět a vytvořil theorii rasismu, kterou pak Hitler obohatil (jestli je to vůbec bohatství) fašismus, založil nacismus a dělal genocidu na Židech. Každopádně nejvyšší člověk je dnes Číňan. A není běloch.

Další theoretik rasismu byl Houston Stewart. Jeho černí spoluškoláci chtěli, aby jim radil. Říkali mu „Houstne, máme problém.“. To Houstna štvalo, stal se rasistou a měl klid.

Různá pojetí rasismu[edit]

Existuje několik různých pojetí rasismu. První dvě v tomto stručném přehledu jsou správná, ostatní mylná, s rasismem mají málo společného. Někteří hloupější spoluobčané jim ale říkají rasismus, aby to vypadalo jako v čísle 2) a aby je lidi nechali bejt nebo se jich zastávali. Ostatní lidi, vzdělanější, kteří už četli tento článek, jim vysvětlí velmi těžko, že se mýlí. V tom vězí skoro celý problém rasismu.

Někdy je vysvětlení správného pojetí rasizmu dost těžké, jeden příklad za všechny:

Volá chlapeček do rádia: „Nenávidím ostatní rasy! Jsem rasista?“ Hlasatel se vážně zamyslí: „To je složitá otázka, chlapče. Pokud jsi Žid, tak jsi ortodoxní, pokud jsi muslim, tak jsi pravý mudžahedín, pokud jsi Japonec, tak jsi vlastenec, a pokud jsi černoch, tak jsi nevinná oběť bílého teroru. Ale pokud jsi běloch… tak jsi zasraná fašistická svině!“

1) Názor o rozdílnosti podmínek vývoje lidí a jejich vlastnosti[edit]

Češi jsou vesměs rasisti a xenofóbové

Člověk se vyvíjel na zemi. Některá místa během vývoje byla teplejší, všude kolem rostlo dost ovoce. Pražilo tam pořád slunce, pořád jedli čokoládu a nemyli se. Kvůli tomu jsou Afričané černí. Když měl takový černoch hlad, utrhl si banán a najedl se. Když někoho zamordoval, protože mu sežral jeho banán, exkomunikovali ho ze společnosti. Byl schopen sám přežít a mít potomky, kteří by byli po něm. Kromě trhání banánů si mohl dovolit se zbytek času flákat. Dodnes domorodí Papuánci z Papuy dvě hodiny týdně pracují na své zahrádce a zbytek týdne z toho jedí.

V Evropě například bylo chladněji a bylo tam víc vody, takže se lidi mohli mýt a byli bělejší oproti černochům. Když měli hlad, museli si ulovit nějakého mamuta nebo slona lučního. Aby ho ulovíli, museli se domluvit, připravit plán, čekat, pracovat a nakonec se možná najedli. Když někoho exkomunikovali z tlupy, sám nepřežil a neměl potomky, kteří mohli být po něm. Aby přežil, nesměl se nechat exkomunikovat, musel sekat latinu, nevraždit, nekrást atd. Podle některých se pravidla morálky vyvinula přirozeným vývojem, nebyla daná od Boha.

Proto otrokáři těžko donutí černochy systematicky od rána do večera tvrdě pracovat na poli, aniž by z toho něco rychle viditelně měli. Možná proto si nikdy černoši sami od sebe nevytvořili vlastní stát, který by byl v G8. Když necháte Nigerijce od rána do večera okopávat zahrádku, nebude ho to bavit a bude se flákat víc než Rus. Tím nechci říct, že by všichni Nigerijci byli horší než Rusové, jistě se najdou výjimky, ale když počítáte v miliónech lidí, můžete se na ty výjimky vykašlat. Nigerijci zase budou mít jiné vlastnosti než Rusové. Budou umět výborně přežít v místech a podmínkách, kde se vyvinuli, třeba takoví Huutové výborně uměli vést kmenovou válku proti Tutsiům, až se umístili na výborném místě v mistrovství světa v genocidě. V ostatních oblastech jim půjde hůř přežít, ale časem se buď přizpůsobí nebo zahynou. Nebo se přizpůsobí podmínky.

Krátce řečeno existuje jednota těla a duše.

2) Nenávist k jedinci jenom kvůli jedincově rase[edit]

Nenávist k jedinci jenom kvůli jedincové rase je evidentní a v rozporu s učením církve, s morálkou a právem. Občas přeroste k rasové diskriminaci nebo pokusům o vyhlazení nepohodlných skupin.

3) Cikánské pojetí rasismu[edit]

Tito dva nejmenovaní Romové chápou rasismus špatně.

 • Romský chlapec se ptá otce: „Tati, co je to DEMOKRACIE?“
 • „Demokracie je, synu, že dostáváme od státu podporu, ... prostě peníze.“
 • „Aha, rozumím ! . . Ale když je potom za dva dny utratíme, tak potom co ?“
 • „No, pak si od bílých vezmeme, co chceme.“
 • „A nezlobí se za to na nás?“
 • „Ale jo, to víš, že jo. Ale tomu už se říká RASISMUS!“

Romové si stěžují: Nastoupíme do šaliny a hned se s cestujících stanou rasisté, všichni si drží tašky a kabelky, jak k tomu přijdeme?

Romové a čistota Romové čistotu příliš nevyhledávají, je to zejména tím, že Mr. Proper a Palmexman jsou rasističtí skinheadi.

Rasismus dnes[edit]

STOP racism.jpg

Rasismus je dnes bohužel zakázaný a nesmyslně propagandisticky očerněn a odsouzen kvůli druhému pojetí a kvůli tomu, že byl jeden čas zneužíván. Za rasistickou byla nedávno soudem označena a odsouzena Dělnická strana. Nutno dodat, že vysvětlení nebylo dodáno. Žádné není. Je to jen umělá nálepka [1], asi jako že Wikipedie se snaží parodovat Necyklopedii. To vlastně umělá nálepka není. Jiný příklad: Chuck Norris je... To radši také ne. Šaliny jsou drahé, pomalé, zbytečné a jezdí v nich jenom patrioti a to jenom proto, že je v Brně mají a v Praze ne. To je pěkný příklad nálepky, tvrzení, které se používá, když dojdou pořádné argumenty nebo když žádné nebyly, v případě jejího použití končí diskuse (pokud jste neblafovali nebo nevařili z vody a náhodou se trefili a něco uvařili - i to se může stát).

Necyklopedie si dělá legraci ze všeho kromě rasismu a xenofobie. Vidíte? I sem se dostali. Každý režim potřebuje nějakého nepřítele, ať už skutečného nebo vymyšleného. Komunisti měli imperialisty (nebyli důslední a prokouklo se to), Američani Sověty a teď Al-Kejdu, v České republice jsou to neonacisti a rasisti. Potichu naříkají jako kulaci a faráři nespravedlivě odsouzení. Až budou všichni v koncentrácích, přijde na řadu někdo jiný, jako přešli Američani ze Sovětů na Tálibán. Bacha na to. Skutečná demokracie je něco jiného, než máme teď. [2]

Rasismus v Americe 19. století[edit]

Zvláštní druh rasismu probíhal v jižních státech Spojených států po občanské válce. Existoval tam takzvaný Ku Klux Klan (klan se píše v angličtině s c). Členové Ku Klux Klanu chytali černochy, věšeli je na stromy, stříleli je, mrtvým vyhladovělým černochům dávali do úst chleba. Dnes funguje Klan tajně, ale pokud budou mít možnost, odpraví masového vraha a nositele Nobelovy ceny. Je to jen otázka času a příležitosti.

Rasismus v českých a německých zemích od 2. poloviny 19. století do 9. padesátiny 20. století[edit]

nemam co k tomu dodat

Rasismus v Česku od 9. padesátiny 20. století do 21.12.2012[edit]

Občan Lakatoš

Sociologové se dlouho domnívali, že v Česku žádný rasismus nemůže vzniknout, neb toto území bylo během 20. století několikráte rasově vyčištěno. Za protektorátu od Židů, po válce od Němců v roce 1990 od Rusů a v roce 1993 se odtrhla poslední multikulturní část země, totiž Felvidék.

Rasisté začali hledat náhradu, i hodili to na cikány a vymysleli cikánskou rasu. Rasismus vůči cikánům v poslední dosahuje závratných výšin. Jmenujme např. označení Róm, kterým jsou cikáni posměšně označováni v médiích. Došlo to dokonce tak daleko, že když se rozbíhal projekt cikánského zpravodajského serveru, neznámý cybersquatter jim vyfoukl doménu ciganea.cz, kteroužto přesměroval na pornovideo, na němž si to Miroslav Sládek rozdává s černoškou.

Český stát cíleně perzekvuje občany cikánské národnosti, jelikož jim vyplácí tak malé sociální dávky, že z toho nemůže průměrný cikán vyžít. Nejmenovaný valašský sturmbannführer kdysi násilně vystěhoval mnoho vsetínských cikánů do ghetta, kde se celé rodiny tísní na malém prostoru, nikdo zde nemá svůj samostatný pokoj, v celém komplexu chybí bazén a garáž pro auta a v bytech chybí i tak základní výbava jako DVD kino, vířivka a zimní zahrada.

Etničtí Češi se často stěhují pryč z rasově smíšených domů, čímž dávají ostentativně najevo nechuť k soužití s cikánskými spoluobčany. Dochází také k provokacím v cikánských čtvrtích, kam skupiny bílých lidí chodí v noci záměrně neozbrojeni. Vše vyvrcholilo jedné noci, kdy Pavel Opočenský zákeřně zastřelil cikána, pokojně ohrožujícího nožem jiného bílého rasistu.

Amnesty International aktuálně sleduje situaci na Šluknovsku, v níž se angažuje známý a nebezpečný nacionalista Michael Kocáb. Je zde vážná hrozba, že Kocáb hodlá nepřizpůsobivé cikány deportovat do Asie, stejně jako to udělal před 20 lety s nebohými Rusy.

Rasismus v českém jazyce[edit]

Rasismus proti cikánům bohužel zakotvil i v hovorové češtině. Posuďte sami:

 • Róm do toho! = zakletí nad nepříjemnou věcí, všimněte si té samozřejmosti, s jakou mluvčí nechává onu nepříjemnou věc na cikánech
 • Románský sloh = posměšné označení primitivních chýší z mladší doby kamenné
 • Tuzemský Rom = slangový výraz pro levný alkohol, kupovaný těmi nejchudšími vrstvami
 • Náromky = slangový výraz pro policejní pouta, vychází ze stereotypní představy cikána jako notorického kriminálníka
 • Romáč (z rumunsko-polského Romeacz) = člověk veřejně diskreditující rasistické weby, obecně pak bonzák, udavač
 • Romaňonec = zaostalý primitivní pračlověk
 • Romadúr = cikánské jídlo, obecně jakákoliv zamřelá smradlavá šlichta
 • Dederom = hanlivé označení cikána z bývalého Východního Německa
 • Romiskuita = manželská věrnost po cikánsku
 • CD Rom = posměšné označení roma, jenž se stal obětí vibračního válce
 • Aromatizováno = označení rasově vyčištěných oblastí
 • Kafe s Rómem = rande, po němž vám určitě přejde chuť na sex, v přeneseném významu tlumič pohlavního pudu
 • Milostný románek = cikánské dítě, které bylo uneseno a prodáno pedofilům
 • Maká jak černej = fráze vystihující rozšířený názor, že na práci tu jsou cikáni, bílí se mohou flákat

Nejinak tomu je i ve slovenštině:

 • Dupa Róma! = Obecné zakletí, v překladu do češtiny Cikánská prdel
 • Nad Tatrou sa blýska, Rómy divo bijú (netřeba komentovat)

V obou jazycích však existuje i pozitivní rasismus:

 • Romoce = Slavnostní akt ukončení studia na vysoké škole. Jazykovědci se nemohou shodnout na původu tohoto slova, protože žádný cikán se tohoto aktu dosud v moderní historii nezúčastnil
 • Najkrajšie Romy sú na Horehroní = píseň oslavující kvality cikánského etnika. Poprvé ji zpíval Michael Kocáb na 1185241. (ano, je to prvočíslo) sjezdu cikánské internacionály

Související články[edit]


Politické ideologie

Hvězda.JPG
Absurdismus
Guevara.jpg
Ekoterorismus
Gulas TOP09.jpg
Konservatismus
NY01 082.jpg
Liberalismus
Gopuram Madras-orez.jpg
Multikultismus
Lynching-1889.jpg
Rasismus
Hotel.jpg
Socialismus
Vývoj člověka.png
Archetypy člověka
člověk obyčejnýčlověk potřebnýčlověk přizpůsobivýčlověk nepřizpůsobivýčlověk nehumornýčlověk nerozumnýčlověk přerozumnýČlověk mrtvýbezdomovecblondýnadůchodceekoteroristaemofeministkahavloidheterosexuálhomosexuáliniciativní blbecJehovistakmotrkomunistakovbojkřesťanmetalistametrosexuálmigrantmoralistanacistanovinářpirátpodnikatelpolicistaprostitutkapsychopatrasistasluníčkářSlušnočechstudentšašekšotoušteroristaúředníkvidlákvlastenecwikipedistažid