Politický korek

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Politický korek je kůra korkovníku politického (phallodendron politicus). Využívá se především k výrobě špuntů a zátek, jimiž je možno ucpávat ústa, uši a jiné tělesné otvory, aby se tak zabránilo průniku nežádoucích slov, sousloví, vět, ba i celých projevů.

Příklad[edit]

Václav Klaus ml., ilustrační foto

Na úvod malý kvíz.
Věta „Václav Klaus mladší má křivou hubu“ je:

a) pravdivá,
b) neslušná,
c) urážlivá,
d) politicky nekorektní.

Odpověď vám nesdělíme, zeptejte se Václava Klause ml.

Užití[edit]

Politický korek se hodí k eliminaci nežádoucích výroků, které do slušné společnosti nepatří. Za ty považujeme výroky nepravdivé, manipulativní apod. Například by bylo lepší, kdyby autor sdělení, že schválení GDPR je jako rozhodnutí židovské rady, kdo půjde do transportu, měl zátku z politického korku zaraženou hluboko v krku a neoblažoval nás takovými výroky.

Může se stát, že i pravdivý výrok může být považován za politicky nekorektní. Kdyby někdo ve společnosti barvitě popisoval, jakou měl ranní stolici, jistě by přítomní vzali za vděk kusem korku, kterým by bylo možno ucpat jeho mluvidla, byť jeho tvrzení jsou veskrze pravdivá. Totéž platí i o výroky, které mohou u někoho vyvolat pocit ohrožení. „Byl bych rád, kdybyste se politickým korkem udusil a s vámi i vaše děti.

Výskyt[edit]

Korkovník politický roste ve všech zeměpisných šířkách. Dříve byl hojný v okolí parlamentů, úřadů, televizních a novinových redakcí. V poslední době však byl zaznamenán jeho úbytek. Stále se mu však daří v okolí univerzit. Uměle je vysazován před sídly evropských institucí.

Má se za to, že korkovník politický nemůže růst v blízkosti klausovce obrovského, zemanovníku nasáklého či trumpovníku severoamerického.

Sázení[edit]

Jelikož bez dotací nevyroste ani korkovník, přispěchal Velký Bratr a zadotoval jeho výsadbu na naší hranici za 1 002 493 (jedná se o prvočíslo).[1] Na jeden strom připadá až 6 pracovníků.[2] Ale na to, že se taková sadba ujme by nesázel ani Adolf Hitler.