Slon luční

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Slon luční
Elephant.jpg
Tento slon sice není luční, zavřeme-li ale oči a přemyslíme si k němu několik maličkostí, dostaneme vcelku věrnou představu jak Slon luční vypadá.

Vědecká klasifikace
Říše: živočichové (Animacia)
Kmen: strunatci (Chordata)
Podkmen: obratlovci (Vertebrata)
Třída: savci (Mammalia)
Řád: chobotnatci (Chobotnicus)
Čeleď: sloni (Slonae)
Rod: slon
(Caputofalus)
Druh: slon luční
(Caputofalus pratense)


Slon luční (Caputofalus pratense) je velice vzácný druh živočicha, vyskytující se v současnosti především v Evropě. Údajně pochází z Číny, odkud ale odmigroval, protože se projevily recesivní genetické znaky a nebozí sloni luční začali být alergičtí na žlutou barvu, které je, jak víme, v Asii plno. Normální kobylka lícní běžné vůbec neskáka. Živí se jimi kočky a psa, případně sourozenci.

Popis[editovat | editovat zdroj]

Slon luční není o mnoho větší než obyčejná zelená kobylka. Jeho velikost se pohybuje okolo 2-5 cm, váží zhruba 4,5 g (v nenajedeném stavu). Živočich je světle zelený a tak ladí s okolním prostředím. To vysvětluje, že ho málokdo zahlédl. Je velmi nadaný skokan, dokáže vyskočit i do výšky několik metrů, proto nebyl doposud lapen ani jediný exemplář tohoto tvora.

Někdy bývá také označován jako Ylo pro boj ve vysoké trávě. Jeho oblíbeným sportem je box, v němž nemá mezi zvířaty konkurenci. Svými hrabavými prackami rozdává rány jako motýl a proto není radno si s ním jakkoli zahrávat.

Výskyt[editovat | editovat zdroj]

Vyskytuje se na evropských loukách, kde se ukrývá pod stébly trav. Vyhrabává si nory pomocí hrabavých předních pracek, zděděných po svém předkovi - krtonožce. Jeho nora by se dala popsat jako byt 3+1 i se záchodem. Je to totiž velice čistotný tvor, podobně jako mýval. Vydává zvuk podobný vrzání nenamazaných dveří. Proto se stává, že když lidé uslyší tento zvuk, okamžitě spěchají namazat dveře, případně sebe.

Potrava[editovat | editovat zdroj]

Jelikož je slon luční zvířetem ekologickým, jeho stravou je především ekologický špenát v bio kvalitě, tedy bez použití umělých hnojiv. Ten je ovšem těžko sehnatelný a tak si nebohý živočich musí v případě nejvyšší nouze vystačit s tím, co najde, ať už je to cokoliv. Nikdy nepije vodu z potoka, pro což má velmi dobrý důvod: neumí plavat. Jedinou vodou, kterou pije, je proto voda dešťová.

Související[editovat | editovat zdroj]